Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 6 listopada 2019, 13:53

autor: Aquma

5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro

Xbox One X czy PS4 Pro? Czy najmocniejsza konsola Microsoftu jest lepszym wyborem od flagowego urządzenia do grania od Sony? Pod pewnymi względami z pewnością tak. Oto pięć najważniejszych.

Wsteczna kompatybilność

Kolejnym niewątpliwym atutem Xbox One X jest wsteczna kompatybilność z pierwszym Xboksem i Xbox 360. Jeśli lubicie kolekcjonować stare gry, albo w poprzedniej generacji zgromadziliście pokaźną bibliotekę tytułów w wersjach cyfrowych, to konsola Microsoftu umożliwi Wam bezproblemowe korzystanie z większości z nich. W przypadku PlayStation 4 Pro niestety konieczne będzie nabycie któregoś z licznych remasterów - ewentualnie pogodzenie się z tym, że w niektóre pozycje na nowym sprzęcie po prostu nie pogramy.

Gwoli ścisłości - na Xbox One X też nie odpalicie wszystkiego jak leci. Katalog gier objętych programem wstecznej zgodności jest jednak naprawdę obszerny - znajdziecie w nim prawie 500 różnych produkcji, w tym wiele prawdziwych hitów (np. serie Gears of War, Halo czy Mass Effect). Co więcej, często działają i/lub wyglądają one po prostu lepiej niż na starym sprzęcie - tytuł najpotężniejszej konsoli świata przecież do czegoś zobowiązuje, nie?

Zamiast zasypiać z nudów przy Andromedzie, lepiej wrócić do starszych części Mass Effecta. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Zamiast zasypiać z nudów przy Andromedzie, lepiej wrócić do starszych części Mass Effecta.

Dodatkową korzyścią, która pośrednio wynika ze wstecznej kompatybilności Xboksa One X jest fakt, że dzięki temu może on być konsolą dość tanią w codziennym użytkowaniu. Stare gry kosztują obecnie niewielkie pieniądze, a nie każdy gracz miał w domu Xboksa 360 - wielu osobom katalog tytułów z poprzedniej generacji zapewni dosłownie setki, albo i tysiące godzin zabawy. Jeśli dodamy do tego program Xbox Game Pass, okazuje się, że możemy nagrać się za wszystkie czasy, praktycznie nie pogarszając kondycji swojego portfela.

Bartosz Aquma Świątek

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2019 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?
Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?

Czy kupno którejś z konsol obecnej generacji ma obecnie sens? W końcu za mniej więcej rok pojawi się PS5 i Xbox Scarlett. Z drugiej strony, nie każdy chce czekać na Red Dead Redemption 2 na PC...

Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol
Złote PS4 i Wiedźmiński Xbox One - edycje specjalne konsol

W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym i najbardziej nietypowym edycjom kolekcjonerskim konsol, jakie pojawiły się na rynku.