Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 14 maja 2004, 13:26

autor: Kokosz

E3 2004 - dzień pierwszy, drugi, trzeci

Poniższy artykuł zawiera relacje z kolejnych dni targów E3 2004 odbywających się w Los Angeles.

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień trzeci

E3 2004 – Przebudzenie

Dzień pierwszy targów E3 2004 mamy już za sobą. Właściwie nie były to jeszcze oficjalne E3, gdyż jak na razie odbywały się konferencje, zaś firmy zaczęły ujawniać pierwsze ze swoich asów, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Działo się sporo i jeśli wystawcy dadzą radę utrzymać takie tempo to E3 mogą jednak nas zaskoczyć serią niespodziewanych wiadomości, plotek, filmów, zdjęć czy anonsów nowych projektów. Wszystko zaczęło się od konferencji Microsoftu, na której prezentowano najnowsze produkty tejże firmy, głównie skierowane na platformę X-Box. Pecetowcy nie mają jednak powodów do narzekania bo w ciągu całego dnia ukazało się mnóstwo informacji i plików, które prezentują tytuły, w które grać będziemy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Konferencja Microsoft „Tak się zaczyna E3!”

Konferencja Microsoftu zaczęła się od pokazów najnowszych zwiastunów gier, które firma zamierza wprowadzić na rynek w tym sezonie. Pokazy zaczęto od tytułów, które na dzień dzisiejszy mają wyłączność na konsole Xbox – Fable i Unreal Championship 2 wiodły w tym temacie prym. O ile ten drugi przeszedł bez większych zachwytów, o tyle najnowsze dzieło Petera Molyneuxa (Black & White, The Movies) zaparło dech w piersiach widzów. Zaprezentowany film pokazywał sekwencje bitewne Fable. Połączenie Gothica z efektami specjalnymi Matrixa i combosami znanymi z japońskich bijatyk i RPG dało wybuchową mieszankę. Realistyczna animacja postaci, spektakularne techniki walk wsparte przyspieszeniami i spowolnieniami czasu, a do tego pomysłowy bestiariusz. Fable jest z pewnością jedną z tych gier, której pecetowcy mogą pozazdrościć posiadaczom Xboxa.

Fable sprawiło, że pecetowcy zapragnęli kupić Xboxa

Oprócz Fable jeszcze tylko Dungeon Siege II wzbudził zachwyt w widzach. Zaprezentowany zwiastun pokazywał zarówno sekwencje filmowe, jakie zobaczyć będzie można w grze, jak i mechanikę grywalności. Zespół twórców pod przywództwem Chrisa Taylora z Gas Powered Games odwalił kawał dobrej roboty. Silnik gry został przebudowany przez co można było osiągnąć znacznie bardziej rozbudowane efekty specjalne. O wiele bardziej szczegółowe modele postaci, jeszcze większa ilość animacji, a także wielka interakcja z otaczającym gracza światem to główne nowości techniczne.

E3 2004 - Epilog

Tegoroczne E3 oficjalnie zostały zakończone. Bardzo wiele się wydarzyło. Co do tego, że nadchodzący sezon nie wniesie zbyt wiele nowości, jesteśmy już pewni.

E3 2004 - Prolog

Dziś rozpoczynają się największe targi gier komputerowcych - pierwszy dzień to przede wszystkim konferencje oraz zamkniete pokazy organizowane dla mediów.