Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 25 marca 2019, 10:22

autor: Nils Raettig (gamestar.de)

PS5 – jak mocne może być PlayStation 5?

Jak dotąd nie pojawiło się za wiele oficjalnych informacji na temat PlayStation 5, można za to znaleźć sporo plotek i przesłanek. Podsumowujemy więc obecny stan wiedzy na temat nowej konsoli od Sony.

O następcy PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro nie wiadomo jeszcze nic, ale jest wiele wiarygodnych pogłosek na temat hardware'u PlayStation 5. - 2019-03-25
O następcy PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro nie wiadomo jeszcze nic, ale jest wiele wiarygodnych pogłosek na temat hardware'u PlayStation 5.

Można z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że powodem, dla którego Sony odwołało PlayStation Experience w 2018 roku, a jakiś czas później również udział w E3 2019 w Los Angeles, jest zbyt mała liczba przygotowywanych nowych ekskluzywnych tytułów oraz prace nad PlayStation 5. Wiele wskazuje na to, że Sony może planować prezentację nowej konsoli na własnym wydarzeniu, aby cieszyć się pełnym zainteresowaniem społeczności gamingowej - co nie miałoby miejsca, gdyby została ona zaprezentowana na targach E3.

Fakt, że trwają prace nad następcą PlayStation 4 można uznać za pewnik od czasu wypowiedzi prezesa Sony – Kenichiro Yoshidy w wywiadzie przeprowadzonym pod koniec 2018 roku. To tam właśnie ogłosił on, że niezbędny jest „hardware nowej generacji”. Nie jest to nic zaskakującego. Konsola PlayStation 4 jest przecież obecna na rynku już od ponad pięciu lat. Kluczowym pytaniem jest jednak to, co będzie miała do zaoferowania PlayStation 5 zwłaszcza biorąc pod uwagę „tymczasowe rozwiązanie” jakim jest PlayStation 4 Pro.

Uwaga: Ponieważ nie pojawiły się jeszcze oficjalne informacje na temat możliwości PlayStation 5, artykuł ten opiera się na pogłoskach i wnioskach dotyczących jego poprzedników oraz aktualnego sprzętu PC. Ponadto, nie wiemy, kiedy Sony opublikuje jakieś szczegóły na ten temat, bowiem zbyt wczesne ogłoszenie nowej konsoli mogłoby osłabić sprzedaż obecnej generacji.

Zróbmy sobie PlayStation - składamy PC w cenie PS5
Zróbmy sobie PlayStation - składamy PC w cenie PS5

Na temat PlayStation 5 nie ujawniono do tej pory zbyt wielu konkretów, jedno wiemy na pewno: premiera nowych konsol wpłynie też na rynek PC. Czy warto zatem w 2020 roku kupować komputer do gier? Jaki kupić, aby był tak mocny jak PS5?

Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4
Red Dead Redemption 2 na smartfonie – jak działa Remote Play z PS4

Sony udostępniło posiadaczom telefonów z Androidem funkcję Remote Play. Pozwala ona wyświetlać gry z PS4 na ekranie smartfona. Sprawdziliśmy, czy zabawa z Red Dead Redemption 2 na małym wyświetlaczu jest przyjemna.