Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Assassin's Creed: Odyssey Kompendia

Kompendia 6 września 2019, 12:23

autor: Vergil

Wszystko o Assassin's Creed Odyssey - wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie, ceny

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone Assassin’s Creed Odyssey, czyli grze RPG akcji będącej kolejną częścią bestsellerowej serii zapoczątkowanej w 2007 roku. Artykuł będzie uzupełniany o najciekawsze wiadomości i materiały.

Assassin’s Creed Odyssey – kompendium wiedzy - Wszystko o Assassin's Creed Odyssey - wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie, ceny - dokument - 2019-09-06
Assassin’s Creed Odyssey – kompendium wiedzy

Zapowiadając Assassin’s Creed Origins, firma Ubisoft opisywała ten tytuł jako grę akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami RPG. Assassin’s Creed Odyssey, czyli kolejna odsłona tego popularnego cyklu, podąża ścieżką wyznaczoną przez przygody Bayeka z Siwy, będąc przy tym pełnoprawnym reprezentantem gatunku action RPG. Projekt jest owocem trzyletniej pracy deweloperów z Ubisoftu, którzy nie wahali się wprowadzić gruntownych zmian w mechanice rozgrywki. Sprawdźmy więc, co takiego znajdziemy w tej produkcji.

Aktualizacja #14 (06.09.2019): Data premiery i informacje na temat modułu Discovery Tour (DLC i patche).

Aktualizacja #13 (17.07.2019): Konkrety dotyczące trzeciego odcinka Losu Atlantydy (DLC i patche).

Aktualizacja #12 (18.06.2019): Story Creator Mode i Discovery Tour: Ancient Greece (DLC i patche).

Aktualizacja #11 (04.06.2019): Informacje na temat drugiego odcinka Losu Atlantydy (DLC i Patche).

Aktualizacja #10 (17.04.2019): Konkrety o trzecim epizodzie Dziedzictwa pierwszego ostrza i pierwszym odcinku Losu Atlantydy (DLC i patche).

Aktualizacja #9 (22.01.2019): Informacje o drugim odcinku dodatku Dziedzictwo pierwszego ostrza (DLC i patche).

Aktualizacja #8: Konkrety na temat pierwszego epizodu dodatku pod tytułem Dziedzictwo pierwszego ostrza (DLC i patche).

Aktualizacja #7: Rozdział DLC i patche zaktualizowano o nowe informacje na temat czasowych wydarzeń oraz pierwszego darmowego dodatku. W rozdziale Ciekawostki i trailery znajdziecie natomiast konkrety na temat wyników sprzedaży omawianej gry.

Aktualizacja #6: W rozdziale 8. Recenzje znajdziecie zestawienie pierwszych ocen przyznanych omawianej produkcji oraz krótkie omówienie zalet i wad wskazywanych przez krytyków. Poza tym w rozdziale Ciekawostki czeka wzmianka o usłudze Project Stream od Google, dzięki której w Odyseję można zagrać również z poziomu przeglądarki Chrome.

Aktualizacja #5: W rozdziale Ciekawostki znalazły się konkrety na temat osiągnięć czekających na zdobycie. Rozdział Technikalia zaktualizowano natomiast o informacje dotyczące możliwości personalizacji interfejsu. Poza tym w rozdziale Gameplay znajdziecie wiadomości o mikrotransakcjach.

Aktualizacja #4: Informacje o rozszerzeniach przygotowanych przez Ubisoft czekają w rozdziale DLC i patche. Wiadomość o edycji na konsolę Nintendo Switch znajdziecie natomiast rozdziale Ciekawostki i trailery.

Aktualizacja #3: Trzecią aktualizację poświęcono wymaganiom sprzętowym pecetowej wersji gry (Wymagania sprzętowe i inne technikalia), trybowi eksploracji (Gameplay) oraz wyborom podejmowanym w trakcie rozgrywki (Fabuła).

Aktualizacja #2: Kompendium zaktualizowano o informacje na temat przeciwników, potyczek na morzu, umiejętności (Gameplay) oraz powierzchni świata gry (Świat gry). Dopełnieniem tego wszystkiego są nowe materiały wideo (Ciekawostki i trailery).

Aktualizacja #1: Wiemy, kto jest kanonicznym głównym bohaterem opowieści oraz znamy rolę króla Leonidasa (Fabuła). Na tym jednak nie koniec, gdyż ujawniono nowe informacje na temat systemu walki (Gameplay) oraz opublikowano główny motyw muzyczny z gry (Ciekawostki i trailery).

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey