Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 29 sierpnia 2019, 13:03

autor: "Vergil"

Wymagania sprzętowe i inne technikalia. Wszystko o Fallout 76 - wymagania sprzętowe, sezon 2, Bractwo Stali

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone grze Fallout 76, która 14 listopada 2018 trafiła na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje i materiały.

Wymagania sprzętowe i inne technikalia

 

Minimalne

Zalecane

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

Procesor:

Intel Core i7 4790 3.6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz lub podobny

Intel Core i7-4790 3.6 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz

Karta graficzna:

NVIDIA GTX 780 3GB lub AMD Radeon R9 285 2GB lub podobna

Nvidia GTX 970 4GB lub AMD R9 290X 4GB

Pamięć RAM:

8 GB

8 GB

Wolne miejsce na dysku:

60 GB

60 GB

Nie należy zapominać, że gra wymaga stałego połączenia z Internetem na wszystkich platformach (a na konsolach – abonamentów Xbox Live Gold lub PlayStation Plus).

Fallout 4 był dziełem ekipy stacjonującej w Maryland, która była pochłonięta pracą nad Starfield. W związku z tym, a także ze względu na fakt, że owi deweloperzy nie mieli doświadczenia w tworzeniu gier multiplayerowych, pieczę nad Falloutem 76 powierzono zespołowi z Austin, którego szeregi zasilali ludzie mający w swoim portfolio takie gry jak Star Wars Galaxies, Star Wars: The Old Republic czy Ultima Online.

Podobnie jak poprzednie części serii, Fallout 76 ma doczekać się oficjalnego wsparcia dla modów. Najwcześniej stanie się to w okolicach listopada 2019 roku; poza tym najpewniej modyfikacje będą dostępne wyłącznie na prywatnych serwerach i nie ma szans, by kiedykolwiek trafiły na oficjalne.

B.E.T.A.

Zapowiedziane w trakcie targów E3 2018 beta-testy gry Fallout 76 odbyły się w październiku. Dostęp do wersji B.E.T.A. (Break it Early Test Application) otrzymali gracze, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na ten tytuł. Po testach firma Bethesda Softworks zdecydowała się wprowadzić szereg zmian obejmujących zwiększenie limitu wagi dla pudeł służących do przechowywania przedmiotów, usprawnienie systemu komunikacji głosowej, czy wreszcie ograniczenie liczby klatek na sekundę do 63 (ze względu na to, że to od tej wartości zależała szybkość ataków); to ostatnie później uległo zmianie.

Steam

W dniu premiery pecetowa wersja gry nie była dostępna na platformie Steam, podobnie jak wyżej opisywana B.E.T.A. Zamiast tego Bethesda Softworks postawiła na własną aplikację, czyli Bethesda.net. Pod koniec marca 2019 roku wydawca potwierdził jednak, że w przyszłości Fallout 76 trafi również na platformę Valve.

Ostatecznie gra pojawiła się na niej dopiero 14 kwietnia 2020 roku. Osoby, które wcześniej nabyły ją za pośrednictwem Bethesda.net, mogły otrzymać za darmo steamowy egzemplarz, pod warunkiem, że przed 13 kwietnia połączyły swoje konta na obu platformach. Dodatkowo do 28 kwietnia wszyscy posiadacze steamowej wersji gry mogli zdobyć za darmo kompilację Fallout Classic Collection.

Warto jeszcze odnotować, że pomiędzy Steamem a platformą Bethesda.net (i vice versa) można swobodnie przenosić wszystkie postępy poza subskrypcją Fallout 1st oraz zgromadzonymi Atomami.

Tu się wyklepie, tam się podmaluje i pancerzyk będzie jak nowy. - Wszystko o Fallout 76 - wymagania sprzętowe, sezon 2, Bractwo Stali - dokument - 2020-12-02
Tu się wyklepie, tam się podmaluje i pancerzyk będzie jak nowy.
Fallout 76

Fallout 76