Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dragon Blade: Wrath of Fire Wii

Dragon Blade: Wrath of Fire to utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Land Ho!, wsparte przez Richarda A. Knaaka – amerykańskiego pisarza dobrze znanego miłośnikom powieści fantasy.

Akcji, fantasy, hack'and'slash, TPP.

LAND HO! | producent

D3 Publisher | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Dragon Blade: Wrath of Fire | Wii

25września2007

Nintendo Wii
Okładka Dragon Blade: Wrath of Fire (Wii)
Dragon Blade: Wrath of Fire

Dragon Blade: Wrath of Fire to utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, stworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Land Ho!, wsparte przez Richarda A. Knaaka – amerykańskiego pisarza dobrze znanego miłośnikom powieści fantasy. Dragon Blade: Wrath of Fire jest grą akcji z gatunku slasherów. Postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest walka z dużymi grupami przeciwników. Używamy do tego celu miecza, wykonując nim wiele ciosów i łącząc je w kombosy.

Tytułowe smocze ostrze daje głównemu bohaterowi niezwykłe umiejętności – używa go bowiem nie tylko jako miecza do walki z dziesiątkami wrogów, ale dzięki niemu włada również pewnymi smoczymi mocami i w razie potrzeby potrafi wytworzyć skrzydła albo potężne łapy. Sterowanie z użyciem wykrywającego ruch w przestrzeni kontrolera konsoli Wii jest proste i intuicyjne – bez wielogodzinnej nauki można wziąć go do ręki i po prostu zacząć walkę, pamiętając o tym, że ruchy wykonywane w rzeczywistości, będą przenoszone na czynności naszej postaci. Druga ręka nie pozostaje bezczynna w trakcie rozgrywki, ponieważ za pomocą trzymanego w niej nunchuka kontrolujemy smocze moce.

Autorzy przygotowali sześć krain, różniących się od siebie, wyglądem otoczenia – trafimy zarówno na skutą lodem przestrzeń, jak i do podziemnych lochów. Za stronę fabularną Dragon Blade: Wrath of Fire odpowiada Richard A. Knaak – autor książek z serii Dragonlance oraz kilku powieści inspirowanych grami komputerowymi, w tym Diablo i Warcraft. Pokonując kolejne etapy, poznajemy historię poszczególnych kawałków ostrza oraz walki głównego bohatera ze smokami, których dusze zamknięte zostały we fragmentach miecza. Wraz z rozwojem fabuły uzyskujemy dostęp do nowych mocy i ulepszeń broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dragon Blade: Wrath of Fire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii
D3 zapowiada Dragon Blade: Wrath of Fire w wersji na Wii

wiadomość22 czerwca 2007

Firma D3 zaprezentowała pierwsze informacje na temat nowej pozycji, która znalazła się w jej planie wydawniczym. To Dragon Blade: Wrath of Fire – utrzymana w klimacie fantasy gra akcji, tworzona wyłącznie z myślą o Nintendo Wii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.05.2008 16:14
👍
RagoTT
23
Pretorianin

Ze wszystkich gier na Wii Ta ciekawi mnie najbardziej

12.08.2008 19:44
😊
odpowiedz
Peru14
4
Junior

Nie wiem dlaczego , ale ta gra na zagranicznych serwerach o grach , ma ona ocenę 3,5/10 ...gra jest średnia , ale nie na "3,5" , choć gry na Wii często ocenia się niżej , ze względu na grafikę , mnie na przykład nie przeszkadza grafika z GameCube'a (może trochę lepsza) , fajne jest sterowanie , ale niektóre :dzieci neo" poprostu miały by trudności z refleksem i synchronizacją grając w konsolkę Nintendo :)