Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Demonik XBOX 360

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in.

Akcji, TPP.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Demonik | X360

Prace nad grą Demonik na X360 zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft Xbox 360
Okładka Demonik (X360)
Demonik

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in. film Hellraiser (Hellraiser: Wysłannik piekieł) oraz napisał opowiadanie, które posłużyło za podstawę fabularną kinowego cyklu Candyman. Dodatkowo twórca ów firmował swoim nazwiskiem elektroniczno-rozrywkowy produkt z gatunku FPS, zatytułowany Undying i wydany w 2001 roku.

Rozpoczynając zabawę z Demonik wcielamy się w demona imieniem Volrath, przywołanego na Ziemię przez nieświadomych konsekwencji ludzi. Naszym naczelnym zadaniem jest zemszczenie się na wspomnianych osobach poprzez ich fizyczną likwidację. Developerzy wyposażyli głównego bohatera w ponad dwadzieścia straszliwych mocy, więc nawet najpotężniejsi przeciwnicy w końcu ulegają pod naporem sił ciemności. Możemy przykładowo spuścić na oponentów piekielny ogień lub ciskać wrogami o ściany przy użyciu telekinezy, natomiast potraktowanie rywali klątwą powoduje, że rozprzestrzenia się w ich szeregach śmiercionośny trąd (odpadające fragmenty ciał przenoszą chorobę na innych). Istnieje jeszcze opcja kierowania rozmaitymi diabelskimi pomiotami, rzucającymi się w pościg za „zwierzyną” niczym psy gończe.

Jednakże najciekawszą umiejętność Volratha stanowi przejmowanie kontroli nad ludźmi, co przydaje się nie tylko w walce, lecz również w momencie napotykania problemów logicznych. Podstawowy tryb rozgrywki to rzecz jasna single-player, oferujący dziesięć rozbudowanych etapów fabularnych. Programiści z Terminal Reality przygotowali dodatkowo multiplayer, czyli wieloosobową konfrontację na śmierć i życie za pośrednictwem połączenia internetowego. Warto zauważyć, iż wszystkie modele wirtualnych postaci powstały dzięki pracy Davida Fincha – kanadyjskiego rysownika, zaangażowanego np. w tworzenie komiksów z serii Ultimate X-Men.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Gry podobne do Demonik

Wymagania wiekowe Demonik

18+

Wykorzystuje: Xbox Live

Majesco zawiesza prace nad Demonik oraz Taxi Driver

wiadomość19 stycznia 2006

Ubiegłoroczne zapowiedzi firmy Majesco z targów E3, są już przeszłością. Wbrew oczekiwaniom fanów, postanowiono całkowicie zrezygnować z produkcji gier Demonik oraz Taxi Driver. Główną przyczyną takiego obrotu sprawy są mizerne wyniki finansowe firmy, która od dłuższego czasu przechodzi wyraźny kryzys.

Codemasters rozważa grę opartą o horror Clive'a Barkera
Codemasters rozważa grę opartą o horror Clive'a Barkera

wiadomość2 września 2005

W maju bieżącego roku dowiedzieliśmy, że powstanie kolejna po Undying gra, której nazwiska użyczy uznany pisarz, scenarzysta, a także reżyser filmów horror/gore – Clive Barker. Program zatytułowany Demonik ukaże się w styczniu nakładem firmy Majesco. Wczoraj okazało się, że do własnego produktu firmowanego nazwiskiem kończącego słynnego Brytyjczyka przymierzają się również panowie z Codemasters.

Garść szczegółów na temat Demonik

wiadomość19 maja 2005

Niedawno informowaliśmy Was o powstawaniu nowej gry pt. Demonik. Wówczas nie znaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących tej produkcji. Wczoraj firma Majesco ujawniła kilka informacji odnośnie w/w tytułu. Ukaże się on w wersji na konsole nowej generacji oraz na PC, a jego premiera planowana jest na 2006 r.

Clive Barker ponownie użyczy nazwiska grze video

wiadomość10 maja 2005

Wielbiciele filmów z serii Hellraiser czy Candyman mogą już zacierać ręce. Clive Barker – uznany pisarz, scenarzysta, a także reżyser horrorów, postanowił wziąć się za kolejną po Undying grę video – poinformował wczoraj koncern Majesco. Program będzie nazywać się Demonik i zostanie przygotowany z myślą o konsolach nowej generacji.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.06.2007 16:18
Thierry Henry2
0
Pretorianin

Widać że gra nie byłaby hitem,ani niczym niezwykłym.Szkoda że nie ma screenów.

01.12.2008 22:43
odpowiedz
zanonimizowany569819
13
Senator

po co trzymają niewiem ile na GOLu gry nad którymi prace zostały wstrzymane...