Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Tempest Android

Osadzone w pirackich klimatach RPG akcji, koncentrujące się w szczególności na eksploracji oraz efektownych bitwach morskich. W grze wcielamy się w postać pirata, który podróżuje po morzach i ocenach w poszukiwaniu bogactwa i sławy. Akcję obserwujemy z perspektywy naszego okrętu, który podczas rozgrywki możemy systematycznie ulepszać.

RPG, piraci, statki, indie, RPG akcji.

Tempest - screen - 2015-12-08 - 312364Tempest - screen - 2015-12-08 - 312363Tempest - screen - 2015-12-08 - 312362Tempest - screen - 2015-12-08 - 312361Tempest - screen - 2015-12-08 - 312360Tempest - screen - 2015-12-08 - 312359Tempest - screen - 2015-12-08 - 312358Tempest - screen - 2015-12-08 - 312357Tempest - screen - 2015-12-08 - 312356

Lion's Shade | producent

HeroCraft | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Tempest | AND

5kwietnia2017

5kwietnia2017

Google Play

Android
Okładka Tempest (AND)
Tempest

Tempest to osadzone w pirackich klimatach RPG akcji z elementami symulacji na platformę Android. Za powstanie gry odpowiada rosyjskie studio deweloperskie Lion’s Shade, znane dotąd głównie za sprawą przewrotnej gry piłkarskiej FootLOL: Epic Fail League.

Fabuła

W grze wcielamy się w pirata, podróżującego po morzach i oceanach w poszukiwaniu bogactwa i sławy. Akcja osadzona została w rozległym, choć fikcyjnym świecie, podzielonym na trzy sporej wielkości regiony. Przemierzamy go na pokładzie naszego statku, eksplorując kolejne niebezpieczne akweny oraz szereg niezbadanych do końca wysp i wysepek. Sukcesywnie budujemy też naszą piracką reputację oraz przywłaszczamy sobie kolejne, legendarne skarby, które tylko czekają na to, aby po nie sięgnąć. Żeby jednak nie było tak łatwo, na naszej drodze stają nie tylko przyjaźnie nastawione statki kupieckie, ale także inni bezwzględni piraci, wyznawcy tajemniczego kultu, a nawet legendarne morskie potwory pokroju Krakena czy Lewiatana.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki, wydany na platformie Android Tempest koncentruje się na tym, co jest najważniejsze w życiu każdego pirata tzn. na eksploracji i kolejnych bitwach morskich. Dlatego też podczas zabawy nie mamy możliwości poruszania się po lądzie, znanej ze współczesnych „pirackich” produkcji action/RPG z otwartym światem, takich jak Caribbean! czy Raven’s Cry. Akcję obserwujemy tu niezmiennie z perspektywy okrętu, który w toku rozgrywki możemy w istotny sposób modyfikować – począwszy od wyglądu (korpus, barwy, flagi, żagle itp.) aż do szerokiej gamy uzbrojenia, takiego jak armaty, moździerze, miotacze ognia itd. Dodatkowe perki zdobywamy także dzięki mitycznym artefaktem, które przyjdzie nam znaleźć podczas licznych, pirackich wojaży. W Tempest nie mogło oczywiście zabraknąć typowego dla gier RPG systemu rozwoju postaci. W toku zabawy rozwijamy się jednak nie tylko my, ale także nasza załoga, przechodząc długą drogę od zwykłych majtków pokładowych do prawdziwych wilków morskich.

Choć element batalistyczny odgrywa w grze bardzo istotną rolę, autorzy pozostawili jednak graczom pewną swobodę w wyborze ścieżki postępowania. W zależności od preferencji, możemy więc wybrać drogę handlową, starając się tanio kupić i drożej sprzedać poszczególne towary. Możemy też stać się bezwzględnym i budzącym postrach piratem, łupiącym bez litości każdy napotkany okręt przeciwnika.

Tryby gry

Tempest pozwala na zabawę zarówno samotnym wilkom morskim, jak i wielbicielom zabawy wieloosobowej. W trybie multiplayer możemy współpracować ze znajomymi, wspólnie realizując niektóre zadania fabularne, bądź walcząc każdy z każdym na otwartym morzu.

Kwestie techniczne

Ograniczenie swobody rozgrywki kosztem skupienia się na efektownych bitwach morskich, pozwoliło skoncentrować się deweloperom z Lion’s Shade na dopieszczeniu tego właśnie elementu zabawy. Skutkiem tego, Tempest na platformie Android może pochwalić się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, która siłą rzeczy budzi pewne skojarzenia z „morskimi” odsłonami serii Assassin’s Creed.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Tempest

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz