Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Survivalcraft 2 Win Phone

Gra typu sandbox, w której gracze trafiają do generowanego proceduralnie świata. Rozgrywka opiera się na eksploracji, wytwarzaniu rozmaitych przedmiotów przy użyciu rozbudowanego systemu craftingu, konstruowaniu własnych budynków, urządzeń elektrycznych i maszyn, a także na szeroko pojętym przetrwaniu w niegościnnym środowisku.

Akcji, FPP, sandbox, elementy RPG, survival, crafting.

Candy Rufus | producent

Candy Rufus | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Survivalcraft 2 | WP

14grudnia2016

14grudnia2016

Windows Store

Windows Phone
Okładka Survivalcraft 2 (WP)
Survivalcraft 2

Survivalcraft 2 jest grą typu sandbox, opracowaną przez studio Candy Rufus Games. Tytuł został wydany na mobilny system Windows Phone, a jego twórcy czerpali garściami z innej, przebojowej „piaskownicy” – Minecrafta.

Mechanika

W Survivalcraft 2 gracze trafiają do rozległego, otwartego świata składającego się z trójwymiarowych bloków. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP), a główne elementy rozgrywki to eksploracja oraz szeroko pojęty crafting. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce, dzięki którym możemy wytwarzać przydatne narzędzia, broń i wymyślne pułapki, a także wyszywać ubrania (mowa o ponad 40 elementach garderoby zapewniających między innymi ochronę przed drapieżnikami czy ekstremalną pogodą).

Z uwagi na fakt, że istotny aspekt gry stanowi tytułowy survival, zadaniem gracza jest również uprawa roślin i polowanie na zwierzęta – tutejsza fauna obejmuje ponad 30 zróżnicowanych gatunków. Co ciekawe, niektóre z nich można wykorzystać w charakterze wierzchowców, choćby w celu pokonywania większych dystansów. Ponadto produkcja pozwala na stworzenie własnej kryjówki – oprócz możliwości stawiania rozmaitych budynków, w grze zaimplementowano opcję konstruowania urządzeń elektrycznych, a nawet maszyn o zróżnicowanym stopniu skomplikowania.

Kwestie techniczne

Choć Survivalcraft 2 na platformie Windows Phone charakteryzuje się prostą, trójwymiarową oprawą graficzną, na uwagę zasługują imponujące możliwości modyfikacji świata gry. Środowisko jest podatne na zniszczenia, a oparte na fizyce eksplozje powodują powstawanie kraterów w podłożu i zagłębień w skałach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Survivalcraft 2

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz