Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Neo Monsters Android

Gra w stylu serii Pokemon, w której wcielamy się w młodego trenera stworków. Te musimy łapać, szkolić i wystawiać do walki z innymi trenerami, walcząc o miano najlepszego z najlepszych. W produkcji występują mikropłatności.

RPG, 2D, Pokemon, jRPG.

Neo Monsters - screen - 2016-09-22 - 331680Neo Monsters - screen - 2016-09-22 - 331679Neo Monsters - screen - 2016-09-22 - 331678

ZigZaGame | producent

NTT Resonant | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Neo Monsters | AND

11kwietnia2016

11kwietnia2016

Google Play

Android
Okładka Neo Monsters (AND)
Neo Monsters

Neo Monsters to gra przeznaczona na platformę Android, przypominająca słynną serię Pokemon. Produkcja została stworzona przez studio ZigZaGame (znane z Hunter Island), a wydawcą jest NTT Resonant – specjalny oddział japońskiej firmy telekomunikacyjnej NTT Communications. Tytuł udostępniany jest za niewielką kwotę, ale występują w nim mikropłatności.

Fabuła

Historia opowiadana w Neo Monsters nie jest zbyt zaskakująca. Gracze wcielają się w spadkobiercę majątku swojego wujka, który mieszkał w mieście Othlon. Na miejscu nie będziemy jednak bezczynnie siedzieć w domu, gdyż nasz podopieczny zamierza zostać mistrzem trenerów potworów, w czym musimy mu pomóc.

Mechanika

Neo Monsters na platformę Android to RPG, w którym przemierzamy kolejne lokacje w poszukiwaniu nowych stworów. Przygotowany przez deweloperów świat jest bardzo rozległy, wiec podzielono go na sześć mniejszych stref. Zabawa, podobnie jak w cyklu Pokemon, polega na łapaniu napotkanych istot, które następnie możemy szkolić, zwiększając ich zdolności. Wszystko po to, by z posiadanych potworów stworzyć drużynę, którą wystawiamy do walk z innymi trenerami.

Łącznie na schwytanie czeka ponad 900 stworów podzielonych na kilka głównych kategorii (ogień, woda, cień itd.). Każdy z nich ma mocne i słabe strony i np. stworek przypisany do żywiołu ognia świetnie spisuje się przeciwko istotom ziemnym, ale ma duże problemy z wodnymi. W związku z tym drużynę należy kompletować w taki sposób, aby być przygotowanym na różne ewentualności. Dodatkowo niektóre z bestii potrafią współpracować z innymi, dzięki czemu przeprowadzamy silniejsze ataki.

Walki toczymy zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i z innymi graczami. Ponadto możemy wykonywać specjalne misje, pozwalające trafić na wyższe pozycje w światowym rankingu trenerów.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym Neo Monsters na platformę Android przypomina inne japońskie dwuwymiarowe gry RPG. Produkcja charakteryzuje się mangowym stylem, historia opowiadana jest przy pomocy statycznych scenek, podczas których trzeba przebrnąć przez wiele okienek z wypowiadanymi przez postacie kwestiami, a w czasie walki nie brakuje rozmaitych rozbłysków i efektów świetlnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Neo Monsters

Wymagania wiekowe Neo Monsters

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
01.07.2017 19:42
Cuchu19
2
Junior
10

Gram w Neo Monsters ponad rok i muszę przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych gier na Androida. Nieco podobna do Pokemonów, ale tylko pod względem walki (która w Neo jest znacznie lepsza i świetnie zbudowana) i ulepszania potworów. Eksploracji tutaj praktycznie nie ma. Gra jest nastawiona wyłącznie na jak najwięcej walki. Mimo to.. wciąga jak cholera i nie nudzi się. Mikropłatności nie są wymagane do posiadania dobrego składu. Aktualnie mam 105 Hero Rank, osiem legendarnych stworków. Nie wydałem ani złotówki na gemy. Poza tym.. ceny gemów są chore, także nie warto.