Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Battlefleet Gothic: Leviathan iOS

Battlefleet Gothic: Leviathan to opracowana z myślą o systemie iOS strategia wojenna, będąca adaptacją stołowej gry Battlefleet Gothic. Produkcja oferuje turowy system rozgrywki i pozwala toczyć kosmiczne bitwy pomiędzy potężnymi statkami, oferując zarówno kampanię fabularną, jak i tryb multiplayer.

Strategiczne, turowe, Warhammer 40,000, kosmiczne.

Battlefleet Gothic: Leviathan - screen - 2016-07-29 - 327067Battlefleet Gothic: Leviathan - screen - 2016-07-29 - 327066Battlefleet Gothic: Leviathan - screen - 2016-07-29 - 327065Battlefleet Gothic: Leviathan - screen - 2016-07-29 - 327064Battlefleet Gothic: Leviathan - screen - 2016-07-29 - 327063

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Battlefleet Gothic: Leviathan | iOS

7lipca2016

7lipca2016

App Store

Apple iOS
Okładka Battlefleet Gothic: Leviathan (iOS)
Battlefleet Gothic: Leviathan

Battlefleet Gothic: Leviathan to wydana na mobilny system Apple iOS strategia bitewna, pozwalająca na rozgrywanie turowych starć kosmicznych osadzonych w uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja stanowi adaptację stołowego bitewniaka Battlefleet Gothic wydawnictwa Games Workshop. Projekt opracowało francuskie studio Grand Cauldron.

Fabuła

Battlefleet Gothic: Leviathan oferuje obszerną kampanię, która oparta została na fabule dodatków, komiksów i powieści należących do serii Tarcza Baala (ang. Shield of Baal). Historia opowiada o inwazji rasy Tyranidów na system planetarny Cryptus. Imperium ludzkie nie może sobie pozwolić na jego utratę, gdyż w jego skład wchodzi planeta Baal, będąca domem dla kosmicznych marines z zakonu Blood Angels.

Niestety, pierwsza próba odparcia ataku kończy się katastrofą i większość floty oraz systemów obronnych zostaje zniszczona, a co gorsza, ginie admirał Julius van Avacor. My wcielamy się w jego następcę, który musi zebrać pozostałe siły i utrzymać system aż do przybycia posiłków imperialnych, w tym trzonu zakonu Blood Angels.

Mechanika

Wydane na platformę Apple iOS Battlefleet Gothic: Leviathan to turowa strategia bitewna, w której obejmujemy dowództwo nad armadą potężnych statków kosmicznych, a zasady rządzące zabawą oparte zostały na tych z wersji stołowej. Pomimo faktu, że akcja toczy się w kosmosie, walka rozgrywana jest w dwóch wymiarach, a powolne tempo ruchu jednostek sprawia, że potyczki przypominają bitwy morskie.

Do naszej dyspozycji oddany zostaje potężny wybór statków o różnych cechach i uzbrojeniu, a wykorzystywanie różnic pomiędzy jednostkami jest niezbędne do odnoszenia sukcesów na polu bitewnym. Wraz z postępami w wojnie powoli odblokowujemy nowe statki, a nasi podwładni zyskują nowe umiejętności.

Gracze mogą rozegrać kampanię nie tylko dowodząc siłami imperialnymi. Dostępna jest bowiem także opcja pokierowania Tyranidami, a kolejne rasy i misje ukazują się w ramach popremierowych aktualizacji.

Tryby gry

Poza obszernym trybem fabularnym, w Battlefleet Gothic: Leviathan dostępna jest także opcja rozgrywek multiplayer, zarówno przez Internet, jak i lokalnie w ramach tzw. gorącego krzesła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Battlefleet Gothic: Leviathan

Wymagania wiekowe Battlefleet Gothic: Leviathan

16+

Battlefleet Gothic: Leviathan - nadciąga strategia w uniwersum Warhammera 40,000
Battlefleet Gothic: Leviathan - nadciąga strategia w uniwersum Warhammera 40,000

wiadomość16 kwietnia 2016

Francuskie studio Grand Cauldron zapowiedziało mobilny projekt Battlefleet Gothic: Leviathan, czyli kosmiczną strategię bitewną z turowym systemem rozgrywki, tworzoną na licencji Warhammera 40,000.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz