Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Street Fighter X Tekken PS3

Kontynuacja popularnej serii bijatyk Street Fighter, w której prócz dobrze znanych fanom postaci pojawiają się bohaterowie konkurencyjnych gier sygnowanych marką Tekken. Obok takich postaci jak Ryu czy Chun-li pojawiają się więc m.in. Kazuya Mishima czy Nina Williams.

Bijatyki, multiplayer, na 2 osoby, crossover, 2.5D, podzielony/wspólny ekran.

Street Fighter X Tekken - screen - 2011-09-14 - 219731Street Fighter X Tekken - screen - 2011-09-14 - 219730Street Fighter X Tekken - screen - 2011-09-14 - 219728Street Fighter X Tekken - screen - 2011-08-17 - 216679

Capcom | producent

Capcom | wydawca

Cenega S.A. | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Street Fighter X Tekken | PS3

6marca2012

9marca2012

premiera PL

Sony PlayStation 3
Okładka Street Fighter X Tekken (PS3)
Street Fighter X Tekken

Gry z serii Street Fighter i Tekken rywalizują ze sobą od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Po latach zmagań o prymat najlepszej wirtualnej bijatyki ich twórcy postanowili w oryginalny sposób podejść do sprawy, zapożyczając na zasadzie wzajemności doskonale znane graczom postacie. W przypadku firmy Capcom zaowocowało to pomysłem na grę Street Fighter X Tekken.

Street Fighter X Tekken trudno uznać za całkowicie odrębną odsłonę serii Street Fighter. W rzeczywistości gra bazuje na rozwiązaniach znanych z Street Fighter IV i Super Street Fighter IV. Zasadniczą nowością są rzecz jasna bohaterowie znani z serii Tekken. Obok takich postaci jak Ryu czy Chun-li pojawiają się więc m.in. Kazuya Mishima czy Nina Williams. Wprowadzenie dodatkowych bohaterów pociągnęło za sobą szereg konsekwencji. Przede wszystkim postacie z serii Tekken wymagały adaptacji do konwencji stylistycznej i odmiennego stylu rozgrywki (z innym rozkładem przycisków). Pozostały one trójwymiarowe, jednak dzięki technologii cel-shading uzyskały bardziej komiksowy charakter.

Street Fighter X Tekken nawiązuje też do takich tytułów jak Marvel vs Capcom lub Tekken Tag Tournament, czyli bijatyk tagowych. Sednem rozgrywki jest tutaj bowiem odpowiednie manipulowanie dwoma postaciami i korzystanie naprzemian z ich zdolności. Każdy z graczy może przykładowo wyprowadzać dwuosobowe ataki specjalne i w większym stopniu „jugglować” przeciwnika (podrzucać do góry). Autorzy dodali do tego kilka nowych rozwiązań – w tym chociażby możliwość wykorzystania mocy Pandora, która znacznie zwiększa siłę postaci, ale wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

W przypadku Street Fighter X Tekken warto zwrócić uwagę na ukłon twórców w stronę nowych graczy. W grze znalazło się sporo samouczków, tryb treningowy i specjalny misje, które pozwalają nauczyć się starych i nowych technik. Produkcja zawiera też tryb wieloosobowy, wzbogacony o parę opcji: możliwość edycji wyglądu postaci oraz system rankingowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 7.385 / 10 na podstawie 50 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,99 PLN

Gry podobne do Street Fighter X Tekken

Klasyfikacja PEGI Street Fighter X Tekken

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Uliczny wojownik pomnożony Żelazną pięścią - recenzja gry Street Fighter x Tekken

Recenzja 21 marca 2012, 13:37

Z drugiej strony Capcom wprowadził do produkcji parę alternatywnych rozwiązań (tagowanie na skutek odpowiednich kombosów, tagowanie z atakiem) oraz ciekawych, chociaż nieco nużących wizualnie ataków wspólnych. Każdy z nich wymaga odpowiedniej porcji energii cross (zbieranej podczas wymiany ciosów) i precyzji w zastosowaniu, ale gwarantuje mocarne rezultaty. Niektóre ze scenek tego typu trwają kilka długich sekund – są widowiskowe, ale szybko zaczną irytować weteranów (podobnie jak X-Ray z Mortal Kombat). W ogólnym rozrachunku ułatwienia, techniki i modyfikacje rozgrywki sprawiają, że mechanika walki w Street Fighter x Tekken zapewnia sporo frajdy (tym bardziej że – jak wspominałem – rozgrywka jest płynna i precyzyjna). W tej produkcji możemy wyprowadzić kombo, zakończyć je podrzuceniem przeciwnika oraz tagiem, po którym druga postać doskakuje do oponenta i kontynuuje podbijanie. Jeśli zgłębimy wszystkie atrakcje i trafimy na odpowiedniego rywala, możemy liczyć na zaciętą i emocjonującą walkę.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.09.2010 15:38
😊
hbk18
11
Generał

NIECH ZROBIĄ NA 3 DS'A.

16.12.2010 15:39
odpowiedz
Prusi
40
Pretorianin

Gra zapowiada sie fajnie, ale nie lubie systemu gier street fighter więc na moje gra będzie suxić..

21.04.2011 14:10
😁
odpowiedz
kubaso lord
23
Centurion

Napewno będzie super i napewno ja kupie,ale jest jeden minus, to że data premiery dopiero w 2012roku:(

31.07.2011 00:31
odpowiedz
Dark unleashed
10
Pretorianin

Bedzie fajnie ,jak zawsze.
Prusi-spoko ,zrobia Tekken X Street Fighter,tylko pozniej.

12.05.2013 17:33
odpowiedz
JORDAN LATINOS
2
Centurion

MAM PYTANIE CZY WARTO ZAKUPIĆ TOM GRE????????????????????????????

25.09.2013 18:33
odpowiedz
carsonix
35
Chorąży

"TOM" warto na pewno :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze