Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Tales of Graces Wii

Następna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG. Wcielamy się w młodego bohatera, który musi wypełnić swoje przeznaczenie i zadbać o królestwo.

RPG, TPP, fantasy, science fiction, jRPG.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Tales of Graces | Wii

10grudnia2009

Nintendo Wii
Okładka Tales of Graces (Wii)
Tales of Graces

Tales of Graces to kolejna, dwunasta już odsłona (jeśli nie liczyć pobocznych tytułów) bardzo znanej serii japońskich gier RPG, tym razem w wersji na konsolę Wii. Za rozpoczęcie niezwykłej sagi odpowiadają firmy Wolfteam i Namco Bandai. Gra Tales of Graces została natomiast opracowana przez Namco Tales Studio, które zajmuje się cyklem od dłuższego czasu.

Gra przenosi nas do świata znanego jako Efinea. Jego mieszkańcy wykorzystują tajemniczą substancję nazywaną Eles - dzięki jej niezwykłym właściwościom ich cywilizacja mogła rozkwitnąć. Kraina jest podzielona na trzy rywalizujące ze sobą królestwa (Windol, Strata oraz Fendel). W jednym z nich znajduje się miasto Lhant, rządzone przez lorda Astona. Głównym bohaterem gry jest jego syn Asbel. Po pewnym wypadku rodzi się w nim niesamowita determinacja, aby zostać potężnym wojownikiem. Wraz z nadejściem osiemnastych urodzin, chłopak spełnia swój cel, jednak pojawiają się nowe problemy. Umiera jego ojciec, więc Asbel musi zająć miejsce feudalnego władcy.

Tales of Graces to jedna z najobszerniejszych i najdłuższych odsłon serii. Twórcy przygotowali olbrzymich rozmiarów świat, po którym możemy poruszać się zupełnie dowolnie. Pomiędzy poszczególnymi obszarami, miastami oraz podziemiami nie uświadczymy żadnych przestojów czy ekranów doczytywania. Oczywiście podczas podróży spotykamy wiele charyzmatycznych postaci, zadań do wykonania oraz groźnych przeciwników.

W grze zastosowano rozbudowany system prowadzenia pojedynków - SS-LMBS (Style Shift Linear Motion Battle System). Dzięki niemu każdy z bohaterów ma dwa odmienne style walki do wyboru. Umiejętności z danego stylu mogą zostać przypisane do guzików kontrolera. Gracz może stosować je w dowolny sposób, wedle własnego uznania. Oprócz tego postacie mogą obchodzić przeciwników, co w znaczny sposób wpływa na możliwości ataku.

Całość została wykonana w charakterystycznej mangowej stylistyce. Oprawa audiowizualna na pewno może robić wrażenie, bo stoi na dość wysokim poziomie. Oprócz ciekawie zrealizowanych lokacji i modeli postaci oglądamy także widowiskowe pojedynki, pełne efektów specjalnych i spektakularnych ataków wykonywanych przez bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of Graces

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Tales of Graces (Wii), Tales of VS. (PSP) oraz Tales of Vesperia (PS3) oficjalnie zapowiedziane
Tales of Graces (Wii), Tales of VS. (PSP) oraz Tales of Vesperia (PS3) oficjalnie zapowiedziane

wiadomość7 kwietnia 2009

Firma Namco Bandai oficjalnie wypowiedziała się w kwestii nowych gier z serii Tales of…, o których wiedzieliśmy już kilka dni temu. Chodzi mianowicie o Tales of Graces na Wii oraz Tales of VS. na PSP. Oba tytuły na pewno znajdują się w produkcji i już niedługo fani wymienionych wyżej platform będą mogli w nie zagrać. Te i inne informacje przekazano na poniedziałkowej konferencji koncernu w Tokio.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.01.2010 19:12
👍
simonmaster
27
Centurion

Każda konsola ma swoje 'Ekskluziwy' ta gra na Wii to powód zakupu konsoli >! Ta gra, Monster HUnter3 i Zelda ... może jeszcze pare innych tytułów ale ja uwielbiam najbardziej japońskie jRPG ^^

28.07.2010 11:29
odpowiedz
Wiecznie Niezadowolony
41
Pretorianin

"Każda konsola ma swoje 'Ekskluziwy' ta gra na Wii to powód zakupu konsoli "

będzie na PS3