Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry strategiczne wydane w 2011 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Might & Magic: Heroes VI
Might & Magic: Heroes VI

Strategiczne 13 października 2011

Szósta pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych turowych strategii fantasy, zapoczątkowanej przez legendarne New World Computing w 1995 roku. Celem odświeżenia serii, produkcję tytułu powierzono zupełnie nowej ekipie studia Black Hole Games, mającej na swoim koncie cenione RTS-y Armies of Exigo i Warhammer: Mark of Chaos. Akcja gry toczy się 400 lat przed wydarzeniami ukazanymi w poprzedniczce i koncentruje na spisku Aniołów, mającym na celu rozniecenie na nowo zapomnianej wojny. Jej wybuch powstrzymać mogą jedynie członkowie dynastii Gryfów, których drogi rozeszły się dawno temu, a każde z nich stanęło na czele odrębnej frakcji. Rozgrywka stanowi tradycyjne połączenie strategii turowej z elementami RPG, wzbogacone szeregiem nowych rozwiązań, takich jak system reputacji, rezygnacja z osobnych ekranów miast czy możliwość przekształcenia twierdzy wroga we własną. Zgodnie z najnowszymi trendami gra oferuje spektakularną, trójwymiarową oprawę graficzną oraz opcje społecznościowe.

PC

Total War: Shogun 2
Total War: Shogun 2

Strategiczne 15 marca 2011

Siódma pełnoprawna odsłona popularnej serii gier strategicznych, stanowiąca kontynuację pierwszej odsłony cyklu. Akcja gry przenosi nas ponownie do XVI-wiecznej feudalnej Japonii, gdzie, stając na czele jednego z klanów, spróbujemy zasłużyć na zaszczyt władania całym krajem jako nowy szogun. Kluczem do sukcesu okaże się odpowiednie pokierowanie rozwojem ekonomicznym podległych nam terytoriów, mądra dyplomacja oraz przede skutecznie prowadzone działania wojenne. W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, poza ogólną koncepcją rozgrywki, w grze zmieniło się niemalże wszystko. Stworzone od nowa algorytmy sztucznej inteligencji wojsk wpłynęły na niespotykany wcześniej realizm walk. Wraz z postępami w grze wzrastają statystyki generałów oraz całych oddziałów. Pojawiły się potyczki morskie i wieloetapowe oblężenia, zaś znacznie większy wpływ na przebieg walki wywierają teraz zmienne warunki pogodowe. Główną kampanię fabularną możemy rozegrać samotnie, bądź współpracując (lub rywalizując) z innym żywym graczem.

PC

Anno 2070
Anno 2070

Strategiczne 17 listopada 2011

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier ekonomicznych, opracowana we współpracy dotychczasowych twórców serii, Related Designs, z legendarnym studiem Blue Byte, a wszystko to pod czujnym okiem firmy Ubisoft. Piąta część serii po raz pierwszy w historii przenosi graczy w przyszłość, do tytułowego roku 2070, kiedy to zmiany klimatyczne na Ziemi spowodowały drastyczne podniesienie się poziomu wód, zmuszając ludzi do poszukiwania nowych, wyżej położonych terenów. Mechanika zabawy czerpie z typowych dla serii rozwiązań, lecz nie obyło się bez sporej liczby nowości. Naszym centrum dowodzenia jest ogromny statek, Arka, który ulepszany jest z misji na misję. Pojawiły się też 3 odmienne frakcje, różniące się głównie drzewkiem rozwoju. Pierwsza z nich preferuje przemysł i agresywną ekspansję, druga skupia się na ochronie środowiska, zaś trzecia stawia na nowoczesne technologie. Wśród trybów rozgrywki znajdziemy klasyczną kampanię, tryb ciągły lub rywalizację i kooperację wieloosobową.

PC

Twierdza 3
Twierdza 3

Strategiczne 25 października 2011

Trzecia odsłona bestsellerowej serii strategicznej, zapoczątkowanej w 2001 roku. Po cechujących poprzednie tytuły cyklu eksperymentach w zakresie mechaniki, tym razem twórcy ze studia Firefly zdecydowali się na powrót do korzeni. Zadaniem gracza jest więc rozbudowa średniowiecznej osady wraz z tytułową twierdzą i systemem fortyfikacji, zapewniającym bezpieczeństwo mieszkańców. Wzorem części pierwszej rozgrywkę podzielono na część ekonomiczną oraz militarną. Możemy więc skupić się na aspekcie gospodarczym, dbając o stały dopływ niezbędnych surowców i zapewniając tym samym pracę dla naszych poddanych. Możemy też skoncentrować się na aspekcie bitewnym, rozwijając armię i uczestnicząc w epickich potyczkach, w których udział biorą rozmaite, wyspecjalizowane jednostki oraz ciężkie machiny oblężnicze. Oprócz typowych dla serii wariantów rozgrywki, wprowadzono zupełnie nowy tryb tzw. wolnego budowania. Nowy silnik graficzny zaowocował zaś znacznie lepszą oprawą oraz możliwością toczenia bitew w nocy.

PC

Men of War: Oddział Szturmowy
Men of War: Oddział Szturmowy

Strategiczne 25 lutego 2011

Samodzielne rozszerzenie do wydanej w grudniu 2007 roku wojennej strategii czasu rzeczywistego autorstwa ukraińskiego studia Best Way. Pod względem mechaniki Men of War: Oddział Szturmowy nie odbiega od założeń oryginału, a podczas zabawy mamy możliwość pokierowania oddziałami amerykańskimi, radzieckimi, niemieckimi oraz niedostępnymi wcześniej brytyjskimi i japońskimi, walcząc na różnych frontach II wojny światowej. W odróżnieniu od "podstawki", całość koncentruje się głównie na rozgrywce wieloosobowej, toczącej się w jednym z czterech zróżnicowanych trybów: Linie Frontu, Walka, Strefy Walki oraz Potyczka. Dla wolących zabawę w pojedynkę, autorzy przygotowali 15 misji w trybie Potyczki, w których rywalizować możemy zarówno z botami, jak i z przyjaciółmi, a naszym zadaniem jest odbicie rozrzuconych po mapie punktów kontrolnych. Gra wykorzystuje ulepszony silnik pierwowzoru, co wpłynęło m.in. na jakość oprawy graficznej i bardziej realistyczne modele pojazdów.

PC

Tropico 4
Tropico 4

Strategiczne 23 sierpnia 2011

Czwarta część zapoczątkowanej w 2001 roku serii humorystycznych strategii ekonomicznych, w których wcielamy się w bezwzględnego dyktatora niewielkiej bananowej republiki. Za jej powstanie odpowiada ponownie ekipa Haemimont Games, która przejęła pieczę nad cyklem wraz z przejęciem dotychczasowego wydawcy przez koncern THQ. Głównym celem rozgrywki jest dbanie o budżet kraju, dzięki wydobyciu surowców i wytwarzaniu rozmaitych dóbr. Istotnym elementem jest także zadowolenie obywateli, o które dbamy, wznosząc rozmaite budynki użyteczności publicznej. Aby zapanować nad chaosem politycznym, wykorzystać możemy wojsko, łapówki, zastraszenia a nawet publiczne egzekucje. W razie kryzysu możemy jednak wziąć pod uwagę postulaty opozycji, a w przypadku rozmaitych klęsk żywiołowych skorzystać z pomocy Czerwonego Krzyża. W czwartej odsłonie gry do naszej dyspozycji oddano jeszcze większą gamę wyspecjalizowanych budynków oraz system wymiany i handlu z sąsiednimi mocarstwami.

PCX360

Gra o tron: Początek
Gra o tron: Początek

Strategiczne 29 września 2011

RTS wzbogacony o elementy turowe, za którego opracowaniem stoi zespół Cyanide Studio. Produkcja została opracowana w oparciu o bestsellerową sagę Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina – jej akcja toczy się jednak setki lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach, a fabuła ukazuje proces unifikacji Siedmiu Królestw. Gracze mogą więc wziąć udział w tytułowej grze o tron, czyli rozgrywkach pomiędzy wysoko usytuowanymi szlachcicami. Filarem gry jest kampania fabularna, którą podzielono na osiem rozdziałów skupiających się na innym przedziale czasowym. Oprócz tego w meandry rozgrywki wprowadza rozbudowany samouczek; na sprawdzenie czeka także tryb Ród vs Ród, gdzie gracz ma pełną swobodę działań i jako przywódca wybranego rodu próbuje zjednoczyć pod swoim sztandarem Westeros. W trakcie zmagań w A Game of Thrones: Genesis nie tylko prowadzimy działania wojenne, lecz także zawieramy sojusze, wysyłamy na zwiad szpiegów, a nawet posyłamy w teren płatnych zabójców. Co ciekawe, inwigilacji należy poddawać zarówno wrogów, jak i sojuszników – przymierza zawierane za pośrednictwem bogatego w możliwości systemu dyplomacji nie gwarantują bowiem pełnego poczucia bezpieczeństwa - nasi sojusznicy mogą zostać przekupieni przez nieprzyjaciela i nigdy nie wiadomo, czy nie działają na naszą szkodę. Oprócz trybów opracowanych z myślą o samotnikach produkcja oferuje też wariant rozgrywki wieloosobowej.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Strategiczne 1 marca 2011

Drugie samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2009 roku strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Akcję dodatku zatytułowanego Retribution osadzono 10 lat po wydarzeniach znanych z Chaos Rising. Mimo pokonania Czarnego Legionu oraz demona Ulkaira, walki nie ustały, a planeta Aurelia jest w dalszym ciągu areną szeregu konfliktów między kierującymi się własnymi motywacjami frakcjami. Kiedy Imperium traci cierpliwość i rozpoczyna przygotowania do eksterminacji całego życia na Aurelii, jedyną szansą przekonania Inkwizycji jest powstrzymanie splugawionego Chaosem Wielkiego Mistrza Kyras. Nowe kampanie fabularne gry pozwalają na objęcie kontroli nad każdą z dotychczas dostępnych frakcji, włącznie z nową Gwardią Imperialną. Opisywany dodatek wprowadza też kilka zmian w mechanice rozgrywki, takich jak nowe zdolności bohaterów, potężne ataki obszarowe czy możliwość zbierania surowców i przeznaczania ich na szkolenie jednostek oraz konstruowanie pojazdów.

PC

Men of War: Wietnam
Men of War: Wietnam

Strategiczne 9 września 2011

Trzecie samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Men of War. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i dwóch wcześniejszych dodatków, jego opracowanie wzięło na swoje barki studio Best Way. Tym razem gracze mogą wziąć udział w wojnie wietnamskiej, w jakiej w latach 1957-1975 starły się ze sobą Demokratyczna Republika Wietnamu i Republika Wietnamu. Każda ze stron konfliktu otrzymała po jednej kampanii fabularnej. Stawiane przed nami zadania są zróżnicowane – mowa o ratowaniu amerykańskich więźniów, przejmowaniu ważnych punktów strategicznych czy też eliminacji wrogich oficerów. Warto nadmienić, że pozycja umożliwia uczestnictwo w historycznych wydarzeniach, pokroju zasadzki na szlaku Ho Chi Minh lub obrony mostu w trakcie ofensywy Tet. Men of War: Wietnam pozwala nam przy tym objąć dowodzenie nad kilkuosobowym oddziałem składającym się ze ściśle wyspecjalizowanych jednostek, a sama zabawa polega głównie na wykonywaniu cichej i precyzyjnej roboty.

PC

Panzer Corps
Panzer Corps

Strategiczne 11 lipca 2011

Turowa gra strategiczna osadzona w czasie II wojny światowej będąca duchowym spadkobiercą kultowego Panzer General. Wśród dostępnych grywalnych nacji znajdziemy Polskę, Włochy, Francję, Norwegię, Belgię, USA, Związek Radziecki, Wielką Brytanię i Niemcy. Mechanizm rozgrywki stawia na szybkie bitwy, ale jednocześnie oferuje wysoki poziom realizmu i głębi.

PCiOS

Dungeons
Dungeons

Strategiczne 8 lutego 2011

Gra strategiczna silnie wzorowana na Dungeon Keeperze, kultowym klasyku z lat 90-tych. Dungeons jest osadzone w realiach fantasy, ale tym razem role się odwracają i to gracz ma okazję stać się czarnym charakterem oraz zapolować na grupę bohaterów. Wcielamy się w postać złego lorda, który w wyniku spisku eks-narzeczonej zostaje zdegradowany i pragnie odbudować swoją pozycję jako potężnego strażnika lochów. W tym celu musi ukończyć szereg misji, które sprowadzają się do budowania coraz bardziej skomplikowanych labiryntów, służących za pułapki na sławnych herosów. Pod naszą komendą znajduje się grupa posłusznych goblinów, które na rozkaz rozbudowują i urządzają podziemia. Umieścić tam można różne pułapki, fałszywe skarby, magiczne księgi oraz groźne potwory. Gdy labirynt jest już gotowy, przechodzi ostateczną próbę – zwabiamy do niego bohaterów reprezentujących kilkanaście klas postaci i stopniowo wysysamy ich dusze. Dungeons oferuje trójwymiarowe środowiska i swobodną kamerę, pozwalającą orientować się w otoczeniu.

PC

Darkest Hour
Darkest Hour

Strategiczne 5 kwietnia 2011

Strategia czasu rzeczywistego przedstawiająca w skali globalnej działania militarne i polityczne mające miejsce od początku XX wieku aż do rozpadu Związku Radzieckiego. Rozgrywka wymaga od gracza zajmowania się nie tylko aspektem militarnym, ale również ekonomicznym, politycznym i społecznym.

PC

Age of Empires Online
Age of Empires Online

Strategiczne 16 sierpnia 2011

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych, opracowana przez studio Gas Powered Games z myślą o sieciowej rozgrywce. Gracz wciela się w rolę przywódcy wybranej przez siebie nacji, którego zadaniem jest rozbudowa własnego miasta, pozyskiwanie surowców, opracowywanie nowych technologii oraz wystawienie jak największej armii i ekspansja na nowe terytoria. Poza stolicą kontrolowanej przez nas cywilizacji, w Age of Empires Online możemy odwiedzać inne metropolie, gdzie znajdziemy nie tylko sklepy, lecz także różnorodne zadania, które możemy wykonywać zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Ponadto, zaprawieni w bojach wodzowie mogą sprawdzić swe umiejętności w specjalnym poziomie trudności misji „Elite”. Na tle poprzednich gier z cyklu, tytuł wyróżnia kreskówkowa oprawa graficzna. Gra dystrybuowana jest w modelu darmowym, choć nowe cywilizacje, dodatki i bonusowe misje wymagają zapłaty w realnej gotówce. 1 lipca 2014 roku rozwój omawianej produkcji został zakończony – zamknięto również jej serwery.

PC

Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego
Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego

Strategiczne 22 lutego 2011

Gra ekonomiczno-strategiczna, w której rozwijamy sieć komunikacji miejskiej. Do zadań gracza należą takie czynności jak planowanie nowych linii, ustalanie rozkładów i kupowanie nowego taboru. Twórcy przygotowali 30 różnorodnych środków transportu i cztery aglomeracje miejskie do wyboru (Wiedeń, Helsinki, Berlin, Amsterdam). Rozgrywka została podzielona na kampanię oraz tryb wolny.

PC

Worms Ultimate Mayhem
Worms Ultimate Mayhem

Strategiczne 28 września 2011

Kompilacja dwóch klasycznych odsłon popularnej serii strategiczno-zręcznościowej, Worms 3D oraz Worms 4: Mayhem, które ukazały się odpowiednio w 2003 i 2005 roku. Były one dla serii przełomowe, przenosząc odwieczne zmagania tytułowych robali w trzeci wymiar. Twórcy serii z firmy Team 17 nie dokonali zmian w mechanice rozgrywki, skupiając się na odświeżeniu oprawy graficznej i podrasowaniu jej do standardów HD. Poprawiono o także pracę kamery oraz drobne niedociągnięcia w systemie sterowania. Tytuł oferuje graczom łącznie 60 misji, zarówno tych znanych z obu wspomnianych odsłon serii, jak i kompletnie przebudowanych bądź opracowanych zupełnie od nowa. Wraz z nimi otrzymujemy 12 zróżnicowanych motywów graficznych, opcje modyfikacji wyglądu robali oraz blisko 40 rozmaitych broni, pozwalających na eksterminację przeciwnika. Oprócz zabawy w trybie single player, przewidziano także możliwość rywalizacji wieloosobowej przez internet, w której wziąć może udział maksymalnie 4 graczy.

PCX360PS3

Airline Tycoon 2
Airline Tycoon 2

Strategiczne 2 października 2011

Kontynuacja lekkiej, humorystycznej strategii ekonomicznej, charakteryzującej się kolorową, komiksową grafiką oraz elementami przygodowymi. Jako właściciele linii lotniczej panujemy nad wszystkim, co ma związek z lataniem i przewozem pasażerów – od wyboru wyposażenia, samolotów i załogi, przez dokładne określanie tras przelotowych, aż po dobór dań i przekąsek, serwowanych klientom w trakcie podróży.

PC

From Dust
From Dust

Strategiczne 27 lipca 2011

Stworzona pod kierownictwem Erica Chahi, autora kultowego Another World, rozbudowana strategia, w której gracze próbują okiełznać siły przyrody, by zapewnić bezpieczeństwo i rozwój plemienia ludzi.

PCX360PS3WWW

Command & Conquer: Tiberium Alliances
Command & Conquer: Tiberium Alliances

Strategiczne 15 grudnia 2011

Osadzona w uniwersum popularnej serii Command & Conquer przeglądarkowa strategia MMO zrealizowana w popularnej konwencji free-to-play z mikropłatnościami. Gra powstała w wyniku współpracy studia EA Phenomic z doświadczonymi deweloperami BioWare Victory. Akcja gry skupia się na zmaganiach o tytułowy kosmiczny minerał – tyberium, a grający mogą opowiedzieć się po jednej z dwóch znanych fanom serii frakcji: GDI lub Nod. Trzecią stronę konfliktu stanowią zaś sterowani przez komputer mutanci, zwani The Forgotten. Zabawa sprowadza się do rozbudowy baz, wydobycia surowców, rozwoju technologii oraz rzecz jasna werbowania armii i uczestniczenia w pojedynkach celem ataku bądź obrony zajmowanych terytoriów. Jak przystało na grę społecznościową istotny element gry stanowi możliwość zawierania sojuszy i toczenia wojen z konkurencyjnymi klanami. Oprawa gry prezentuje wysoki – jak na grę przeglądarkową – poziom techniczny i wykorzystuje możliwości języka HTML 5.

WWW

Wildlife Park 3: Świat dzikich zwierząt
Wildlife Park 3: Świat dzikich zwierząt

Strategiczne 25 marca 2011

Wildlife Park 3 to wyprodukowana przez firmę B-Alive strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę zarządcy nowoczesnego ogrodu zoologicznego. Do obowiązków dyrektora wirtualnego zoo należy m.in. projektowanie i budowa wybiegów dla ponad 25 gatunków zwierząt, a także zapewnienie bezpiecznych atrakcji dla odwiedzających.

PC

Combat Mission: Battle for Normandy
Combat Mission: Battle for Normandy

Strategiczne 17 maja 2011

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Autorzy produkcji położyli duży nacisk na realistyczne odwzorowanie bitew. Rozgrywka została podzielona na dwie kampanie i wiele samodzielnych misji. Podczas zadań przejmujemy dowodzenie nad poszczególnymi żołnierzami. W grze pojawia się też rozbudowany edytor oraz tryb multiplayer z opcją prowadzenia zabawy przez email.

PC

Commander: the Great War
Commander: the Great War

Strategiczne 15 lipca 2011

Strategia o tematyce I wojny światowej. Gra wiernie odzwierciedla wszystkie zdarzenia historyczne dotyczące jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości. Oprócz zadań głównych, możemy wykonywać poboczne scenariusze przynoszące m. in. korzyści finansowe i technologiczne dla naszej armii.

PC

Anomaly: Warzone Earth
Anomaly: Warzone Earth

Strategiczne 8 kwietnia 2011

Debiutancka produkcja rodzimego 11bit Studios, założonego przez byłych pracowników studia Metropolis Software House. Anomaly: Warzone Earth stanowi połączenie dynamicznej gry akcji z taktyczną strategią czasu rzeczywistego i reprezentuje nieco inne podejście do popularnego gatunku tower defense. Akcja gry toczy się w 2018 roku, kiedy na Ziemi zaczynają się pojawiać tytułowe anomalie, a na ich terenie gromadzą się wielkie maszyny bojowe i eksterminują ludność cywilną. Gracz wciela się w dowódcę jednej z grup uderzeniowych, która zostaje wysłana do Bagdadu celem zbadania występujących tam zjawisk. Zasady rozgrywki przypominają wspomniane gry tower defense, a podczas zabawy kontrolujemy oddział złożony z kilku maszyn bojowych o różnych właściwościach. Zadaniem gracza nie jest tu jednak obrona bazy, ale atak na zajmowany przez przeciwnika teren oraz wykonanie szeregu zleconych misji. Całość oferuje tradycyjną kampanię fabularną oraz tryb wyzwań, w którym walczymy z kolejnymi falami wroga.

PCX360PS3

Sanctum
Sanctum

Strategiczne 15 kwietnia 2011

Debiutancka produkcja szwedzkiego studia Coffee Stain, stanowiąca oryginalną hybrydę strzelaniny FPS ze strategią tower defense. W grze wcielamy się w postać kobiety imieniem Skye, której jedynym zadaniem jest odpieranie ataków kosmitów na miasto Elysium One. Rozgrywka zbudowana została na fundamentach typowego tower defense, tak więc podczas zabawy koncentrujemy się na stawianiu rozmaitych struktur obronnych, mających zabezpieczyć znajdujące się w danej lokacji jądro energetyczne. Istotną różnicę stanowi jednak fakt, że w Sanctum sami uczestniczymy w wydarzeniach i, obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, przyczyniamy się do eksterminacji kosmitów, korzystając z trzech rodzajów broni, które w toku rozgrywki możemy dodatkowo ulepszać. Przemieszczanie się pomiędzy różnymi miejscami na mapie ułatwiają specjalne urządzenia teleportacyjne, a sama rozgrywka – z powodu sporej różnorodności przeciwników – wymaga zastosowania wielu różnych strategii walki.

PC

Kingdom Rush
Kingdom Rush

Strategiczne 28 lipca 2011

Gra typu tower defense, w której gracz musi bronić się przed atakami wszelkiego rodzaju fantastycznych stworów. Kingdom Rush powstało w niezależnym studiu Ironhide Game. Produkcja jest osadzona w klasycznym świecie fantasy, pełnym magii, orków, rycerzy i gigantów. Naszym zadaniem jest nie dopuścić, by wrogowie przedostali się na drugą stronę planszy. Przeciwnicy atakują falami, a każda jest silniejsza od poprzedniej. Przygotowując defensywę, należy wzdłuż trasy ich przemarszu stawiać obiekty obronne, w tym wieże łuczników, stanowiska artyleryjskie i koszary, z których wychodzą żołnierze powstrzymujący przeciwników. Zabijanie wrogów przynosi nam pewien dochód, jaki następnie przeznaczamy na rozbudowę linii obrony o kolejne budowle albo ulepszanie tych już istniejących. W sytuacjach kryzysowych możemy liczyć na potężne czary ofensywne, które są w stanie zatrzymać lub nawet zniszczyć całe grupy atakujących. Ukończenie każdego poziomu jest nagradzane złotymi gwiazdkami, pozwalającymi ulepszać nasze wieże albo wzmacniać czary. Silną stroną Kingdom Rush jest miła dla oka, barwna i dopracowana oprawa graficzna.

PCANDiOSWWW

Cities XL 2012
Cities XL 2012

Strategiczne 20 października 2011

Strategia ekonomiczna, w której zarządzamy wszystkimi najważniejszymi aspektami funkcjonowania wnoszonej przez nas metropolii. Celem zabawy jest zbudowanie jak najbardziej zbliżonego do ideału miasta, którego mieszkańcy wiodą sielskie życie, płacąc niskie podatki, nie przejmując się porannymi korkami, kolejkami w przychodni i zanieczyszczeniem powietrza.

PC

Patrician IV: Narodziny Dynastii
Patrician IV: Narodziny Dynastii

Strategiczne 31 marca 2011

Pierwszy oficjalny dodatek do strategii handlowej Patrician IV: Conquest by Trade. Rise of a Dynasty wprowadza szereg nowych elementów do gry, w tym możliwość zabawy w trybie kooperacji dla 4 graczy.

PC

Supreme Ruler Cold War
Supreme Ruler Cold War

Strategiczne 19 lipca 2011

Supreme Ruler Cold War to kolejna część serii gier strategicznych, przygotowywanych przez Battlegoat Studios. Tym razem akcja przenosi nas w czasy Zimnej Wojny, gdy świat obserwując napięcie pomiędzy dwoma ówczesnymi potęgami - USA i ZSRR - stanął w obliczu kolejnego konfliktu zbrojnego na globalną skalę.

PC

Real Warfare 2: Northern Crusades
Real Warfare 2: Northern Crusades

Strategiczne 18 listopada 2011

Kontynuacja strategii czasu rzeczywistego Real Warfare: 1942 (znanej też jako XIII Century: Blood of Europe) opierającej się na historycznych wydarzeniach rozgrywających się w XIII wieku.

PC

Empires & Allies (2011)
Empires & Allies (2011)

Strategiczne 1 czerwca 2011

Przeglądarkowa, ekonomiczno-wojenna gra strategiczna, rozgrywana z poziomu Facebooka. Klasyczne ujęcie dążenia jednego państwa do ekspansji, celem zbudowania wielkiego imperium. Wspólnie ze znajomymi możemy zawierać sojusze lub wypowiadać sobie wojny. Produkcja cechuje się intuicyjnym interfejsem i przyjemną grafiką.

WWW

Unity of Command: Stalingrad Campaign
Unity of Command: Stalingrad Campaign

Strategiczne 15 listopada 2011

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach II wojny światowej. Oferuje kampanię na froncie wschodnim, której szczytowym punktem było oblężenie Stalingradu. Możemy pokierować zarówno armiami niemieckimi, jak i radzieckimi.

PC

Rock of Ages
Rock of Ages

Strategiczne 31 sierpnia 2011

Oryginalna gra strategiczna typu tower defense, stworzona przez zespół ACE Team. Schemat rozgrywki zaprojektowano z myślą o dwuosobowej zabawie. Każdy z graczy otrzymuje do dyspozycji własny zamek, którego bram musi bronić przed zakusami przeciwnika. Fortece połączono bowiem długą i krętą drogą, po jakiej toczy się gigantyczna, kamienna kula. Podczas gdy atakujący stara się tak nią manewrować, by roztrzaskać ją o bramę wroga, broniący się musi strategicznie rozlokować spowalniające ją oddziały i budowle, a także samemu próbować powstrzymać kulę. Role odwracają się po każdej rundzie. Rock of Ages umożliwia zabawę zarówno przez sieć, jak i na wspólnym ekranie. Niewątpliwym atutem tej produkcji jest nietypowy styl graficzny – kolejne poziomy zaprojektowano w oparciu o zróżnicowane style z historii sztuki: od renesansu, przez gotyk, skończywszy na romantyzmie.

PCX360PS3

Two Worlds II: Castle Defense
Two Worlds II: Castle Defense

Strategiczne 27 kwietnia 2011

Poboczna odsłona rodzimego cyklu RPG studia Reality Pump, reprezentująca popularny gatunek strategii tower defence. Fabuła gry osadzona została w znanym z serii uniwersum i opowiada o wydarzeniach, jakie rozegrały się pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu. Osią akcji jest konflikt pomiędzy parającym się czarną magią władcą Antalooru Gandoharem, a Orkami dążącymi do obalenia demonicznego przywódcy. Rozgrywka zrealizowana została w typowym dla gatunku stylu, a zadaniem gracza jest obrona Gandohara przed coraz liczniejszymi hordami przeciwników. Twórcy przygotowali szereg odmiennych lokacji, w których, poprzez werbowanie możliwie jak najsilniejszych jednostek i ustawianie ich w strategicznych miejscach mapy, musimy przetrwać do 25 nacierających fal wrogów. Stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych oprawa gry prezentuje się stosunkowo przeciętnie, ale dzięki takiemu kompromisowi możliwa jest płynna zabawa także na starszych komputerach.

PCiOS

King's Bounty: Legions
King's Bounty: Legions

Strategiczne 8 sierpnia 2011

Sieciowa strategia turowa osadzona w popularnym uniwersum fantasy, znanym z cyklu King's Bounty. Zabawa polega na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań, prowadzeniu turowych bitew oraz rozwijaniu bohatera i dowodzonej przez niego armii. Mimo, że w grze możliwa jest zabawa w pojedynkę, szczególny nacisk położono na rywalizację w trybie multiplayer, której esencją są toczone między graczami pojedynki PvP.

PCANDiOSWWW

Galaxy Life
Galaxy Life

Strategiczne 24 listopada 2011

Gra strategiczna w klimatach science-fiction zintegrowana z serwisem społecznościowym facebook. Tworzymy kolonię zamieszkaną przez sympatycznych obcych zwanych Starlingami. Gromadzimy surowce niezbędne do budowy nowych dochodowych budynków, a także fortyfikacji niezbędnych do ochrony przed najazdami innych graczy.

WWW

Sengoku
Sengoku

Strategiczne 13 września 2011

Sengoku jest rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego przygotowaną przez specjalistów gatunku - firmę Paradox Interactive. Akcja gry osadzona została w targanej wojną domową, XV-wiecznej Japonii, a gracze mają okazję pokierować rozwojem własnego klanu. Twórcy dołożyli wiele starań, by zachować wierność historycznym realiom.

PC

Airport City
Airport City

Strategiczne 1 września 2011

Społecznościowa gra ekonomiczna, w której wcielamy się w menadżera niewielkiego lotniska, a naszym celem jest uczynić zeń potężny międzynarodowy port lotniczy. Podczas zabawy inwestujemy nie tylko w rozbudowę lotniskowej infrastruktury, ale także w rozwój sąsiadującego z nami miasta. Głównym źródłem dochodu będą zaś kolejne połączenia lotnicze z różnymi ośrodkami turystycznymi na całym świecie.

PCANDiOSWPWWW

 
1 2 3 4