Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry RPG wydane w 2009 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Dragon Age: Początek
Dragon Age: Początek

RPG 3 listopada 2009

Klasyczna produkcja cRPG, opracowana przez legendarne kanadyjskie studio BioWare – twórców tak ikonicznych serii fabularnych, jak Baldur’s Gate, Neverwinter Nights czy Mass Effect. Akcja gry toczy się w typowym uniwersum fantasy, zamieszkałym przez charakterystyczne dla gatunku rasy. W odpowiedzi na atak dowodzonej przez potężnego demona Plagi, powołane zostaje specjalne bractwo Szarych Strażników, których zadaniem jest walka z szerzącym się złem. Podczas gry kontrolujemy drużynę złożoną z maksymalnie 4 postaci, zaś rozgrywka skupia się na wykonywaniu kolejnych questów fabularnych oraz walce, toczonej w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem aktywnej pauzy. Istotnym elementem rozgrywki są liczne dialogi oraz konieczność częstego dokonywania rozmaitych wyborów moralnych, mających swe konsekwencje w dalszej części gry. Gra oferuje nam wybór pomiędzy klasycznym rzutem izometrycznym – typowym dla wcześniejszych produkcji BioWare - oraz nowoczesnym widokiem z perspektywy trzecioosobowej.

PCX360PS3

Risen
Risen

RPG 1 października 2009

Gra z gatunku RPG akcji, wyprodukowana przez twórców serii Gothic – niemieckie studio Piranha Bytes. Fabuła Risen przenosi graczy na wyspę Faranga, pełną cennych artefaktów, ale także niebezpiecznych potworów. Gracz kieruje poczynaniami Bezimiennego, którego statek rozbija się u brzegu. Bohater wikła się w skomplikowaną intrygę, w którą zamieszane są trzy rywalizujące ze sobą frakcje: inkwizycja, buntownicy oraz magowie. Rozgrywka opiera się głównie o eksplorowanie terenu, wykonywanie zadań zlecanych przez postaci niezależne oraz walkę z przeciwnikami. Doświadczenie i pieniądze zdobywane w trakcie gry pozwalają zwiększyć posiadane umiejętności oraz nabyć przydatną broń i ekwipunek. Atrakcyjna oprawa wizualna Risen to efekt zastosowania wydajnego silnika Ageia Physx.

PCX360

Demon's Souls
Demon's Souls

RPG 5 lutego 2009

Opracowane przez japońskie studio From Software we współpracy z firmą Atlus brutalne i mroczne RPG akcji. Akcja Demon’s Souls przenosi nas do królestwa Boletarii, którego zaślepiony ambicją król celem zdobycia jeszcze większej władzy zaczął pertraktować z nieczystymi siłami i obudził uśpione zło o potężnej mocy. Jedyną nadzieją na uratowanie krainy i pokonanie uwolnionych hord demonów jest bohater kontrolowany przez gracza. Ten należeć może do jednej z dziesięciu klas o zróżnicowanych zdolnościach i ekwipunku. Rozgrywka kładzie zaś szczególny nacisk na walkę za pomocą wielu różnych rodzajów broni, dla których zarezerwowane zostały unikalne typy ataków i animacji postaci. Podczas walki czynimy też użytek z czarów oraz bazujących na wierze cudów, a to czy nasza postać stanie się lepszym wojownikiem, czy też magiem, zależy od obranej przez nas ścieżki rozwoju. Mocną stroną gry jest tryb wieloosobowy z unikalną możliwością zostawiania wskazówek i ostrzeżeń dla innych graczy.

PS3

Divinity II: Ego Draconis
Divinity II: Ego Draconis

RPG 24 lipca 2009

Kolejna odsłona cyklu gier cRPG zespołu Larian Studios, stanowiąca kontynuację powstałych w latach 2002-2004 Divine Divinity oraz Beyond Divinity. Akcja Divinity II: Ego Draconis rozgrywa się w fantastycznej krainie Rivellon, ok. 50-100 lat po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. W grze wcielamy się w postać pogromcy smoków, który wraz z biegiem wydarzeń sam jest w stanie przemienić się w smoka, a dzięki temu latać i wykorzystywać całą gamę smoczych umiejętności. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek opisywany tytuł zrealizowany został w formie trzecioosobowego RPG-a akcji, w którym kluczem do postępów w grze jest walka za pomocą szerokiej gamy broni białej oraz zaklęć. Jak na RPG przystało, spora część rozgrywki opiera się jednak na dialogach z napotkanymi postaciami oraz wykonywaniu kolejnych misji głównych i pobocznych. Dokonywane przez gracza wybory wpływają zaś na kształt fabuły i definiują sposób, w jaki postrzegają nas inni mieszkańcy świata Rivellon.

PCX360

Torchlight
Torchlight

RPG 27 października 2009

Bardzo udany hack-and-slash stworzony przez niewielkie studio Runic Games, którego członkowie wcześniej pracowali nad takimi produkcjami jak Hellgate London, Mythos czy seria Diablo. Przygoda rozpoczyna się w tytułowej wiosce Torchlight, pod którą odkryto wielkie złoża magicznej rudy Żaru. Gwałtowne prace wydobywcze przyczyniły się jednak do odkrycia wielkiego zła czającego się pod ziemią, w związku z czym potrzebna okazała się pomoc naszego bohatera. Postać tworzymy, wybierając spośród trzech klas: Alchemika, Niszczyciela oraz Pogromcy. Każda oferuje rozgałęziające się opcje rozwoju, a także unikalne style walki. Bohaterowi towarzyszy zwierzęcy kompan, który pomaga w boju i nosi różne przedmioty. Jak na RPG-a akcji przystało, Torchlight oferuje dynamiczną walkę w czasie rzeczywistym obserwowaną z rzutu izometrycznego. Pokonani wrogowie upuszczają spore sumy gotówki oraz przydatnych przedmiotów, w które można wyposażyć bohatera. Styl graficzny przypomina Diablo III, choć jest nieco bardziej kolorowy i komiksowy.

PCX360

Final Fantasy XIII
Final Fantasy XIII

RPG 17 grudnia 2009

Trzynasta pełnoprawna odsłona jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii jRPG, Final Fantasy. Akcja gry toczy się w futurystycznym mieście Cocoon, którego władcy terroryzują ludność całej krainy. Naprzeciw nich staje była członkini armii, a teraz rebeliantka o imieniu Lightning, która w towarzystwie sprzymierzonych żołnierzy wypowiada wojnę tyranii i rusza na ratunek swej porwanej siostry. Rozgrywka ukazana jest w perspektywie TPP, zaś jej nieodłącznym elementem jest walka z hordami przeciwników. Autorzy postawili tym razem na tempo i dynamikę rozgrywki, proponując model walki łączący elementy nowoczesne z klasycznymi rozwiązaniami cyklu, jak system Active Time Battle. Opiera się on na typowych atakach fizycznych oraz użyciu magii i akcjach specjalnych, dostępnych po naładowaniu odpowiedniego wskaźnika. Final Fantasy XIII jest pierwszą pełnoprawną odsłoną cyklu wydaną na konsolach siódmej generacji, co przełożyło się na znakomitą oprawę audio-wizualną tytułu.

PCX360PS3

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem
Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

RPG 4 grudnia 2009

Historyczna odsłona serii Mount & Blade, stworzona przez trzy współpracujące firmy: rosyjskie studio Snowberry Connection, ukraińskie Sich Studio oraz dewelopera oryginału - TaleWorlds Entertainment. Mount & Blade: Ogniem i Mieczem prezentuje realia XVII-wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej sąsiadów, przy czym mocno nawiązuje do książkowej trylogii Henryka Sienkiewicza. Zgodnie z tradycją marki, wcielamy się w awanturnika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie targanym konfliktami. System rozgrywki został oparty na bazie oryginalnego Mount & Blade, a więc nadal mamy do czynienia z produkcją łączącą elementy RPG-a z grą strategiczną. W Mount & Blade: Ogniem i Mieczem pojawiają się jednak pewne nowości: zmianie uległ otwarty świat gry, wprowadzono broń palną oraz historyczne jednostki (np. polską husarię), a także fabularyzowane zadania, które często zlecają bohaterowie powieści Sienkiewicza lub postaci historyczne.

PC

Overlord II
Overlord II

RPG 23 czerwca 2009

Kontynuacja oryginalnej gry akcji z elementami RPG, opracowana przez zespół Triumph Studios. Podobnie jak w poprzedniczce, gracze wcielają się tutaj w antybohatera pragnącego zostać mrocznym władcą z prawdziwego zdarzenia. W realizacji owego i tak niełatwego zadania przeszkadza mu jednak złowrogie imperium wzorowane na Cesarstwie Rzymskim. Protagoniście nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na podbój poszczególnych królestw, starając się raz na zawsze wyeliminować oponentów. W Overlord II po raz kolejny kontrolujemy nie tylko głównego bohatera, lecz także jego podwładnych – Miniony zyskały szereg nowych zdolności, na czele z możliwością dosiadania różnych zwierząt, tworzeniem czegoś na kształt formacji wojskowych czy niszczeniem elementów otoczenia. Wszystko przez to, że tym razem przychodzi nam wziąć udział w wojnie na znacznie większą skalę, aniżeli miało to miejsce w pierwszej części serii. Całość ponownie cechuje się wpadającą w oko oprawą graficzną, utrzymaną w charakterystycznej, lekko kreskówkowej stylistyce.

PCX360PS3

Runes of Magic
Runes of Magic

RPG 19 marca 2009

Runes of Magic to pierwsze gra z gatunku MMORPG, za której stworzeniem stoi tajwańskie studio Runewaker Entertainment. Debiutancki produkt azjatyckiego zespołu można pobierać za darmo i używać go bez uiszczania żadnych opłat abonamentowych.

PC

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

RPG 29 kwietnia 2009

Kolejne rozszerzenie do bestsellerowej gry RPG Neverwinter Nights 2 studia Obsidian Entertainment z 2006 roku. W tym wypadku nie mamy jednak do czynienia z oficjalnym dodatkiem, ale z tzw. modułem premiowym, stworzonym przez zewnętrzną ekipę Ossian Studios we współpracy ze społecznością graczy. Fabuła rozszerzenia Wrota Zachodu przenosi nas do znanego z uniwersum Forgotten Realms miasta Westgate, a podczas zabawy wcielamy się w role śmiałków, którzy jako posiadacze potężnego – choć przeklętego – artefaktu, stają się częścią skomplikowanej intrygi, wikłającej ich w konflikt pomiędzy zwalczającymi się frakcjami. Wraz z dodatkiem otrzymujemy nową, nieliniową kampanię fabularną, obliczoną na ok. 20 godzin rozgrywki. Podczas zabawy możemy dołączyć do drużyny trzech zupełnie nowych towarzyszy, spotkać nieznane dotąd potwory i odwiedzić wiele niezbadanych wcześniej terenów.

PC

Champions Online
Champions Online

RPG 1 września 2009

Gra MMO, przygotowana przez autorów City of Heroes i City of Villains. Przejmujemy kontrolę nad superbohaterami, walcząc z innymi postaciami oraz zajmując się eksploracją różnych galaktyk.

PCX360

Venetica
Venetica

RPG 4 września 2009

Gra z gatunku cRPG osadzona w realiach fantasy. Kierujemy w niej losami dziewczyny imieniem Scarlett, córki Śmierci, która musi przeszkodzić złemu nekromancie w realizacji planu zagłady świata.

PCX360PS3

Marvel: Ultimate Alliance 2
Marvel: Ultimate Alliance 2

RPG 15 września 2009

Kontynuacja osadzonego w świecie marvelowskich superbohaterów RPG-a akcji firmy Activision. Gra ukazała się pierwotnie w 2009 roku, a kilka lat później została odświeżona z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Fabuła Marvel: Ultimate Alliance 2 rozpoczyna się w chwili, gdy organizacja S.H.I.E.L.D. natrafia na ślady groźnej działalności przestępczej. Przeciwko doborowej ekipie superbohaterów, w skład której wchodzą m.in. Kapitan Ameryka, Sider-Man, Wolverine czy Daredevil, do akcji wkraczają jednak tajemnicze istoty, wyposażone w nowoczesną broń i zaawansowaną technologię. Zadaniem gracza jest zaś odkrycie, kto właściwie kryje się za całą intrygą. Pod względem mechaniki, produkcja nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań znanych z poprzedniczki. Najważniejszą nowość stanowi zaś system fuzji, dzięki któremu dwóch różnych bohaterów może używać wspólnie jednej specjalnej mocy. Fabuła gry może też rozwijać się nieliniowo, w zależności od postaw wybieranych podczas dialogów.

PCPS4XONEX360PS3PS2PSPWiiNDS

Atelier Annie: Alchemists of Sera Island
Atelier Annie: Alchemists of Sera Island

RPG 10 marca 2009

Połączenie gry przygodowej z elementami RPG oraz strategii ekonomicznej. W produkcji przenosimy się na wyspę Sera i pomagamy bohaterce Annie rozwinąć własny sklep alchemiczny. Aby tego dokonać, musimy wykonywać różne zdania, odwiedzać podziemia, zbierać fundusze i poznawać problemy mieszkańców okolicy.

NDS

Ys I & II Chronicles+
Ys I & II Chronicles+

RPG 16 lipca 2009

Kompilacja remake’ów dwóch pierwszych odsłon cyklu Ys, w których wcielamy się w Adola Christina – odważnego wojownika próbującego powstrzymać inwazję demonów i potworów. Tym, co wyróżnia owe tytuły na tle innych japońskich RPG-ów, jest system walki – w trakcie zabawy nie dysponujemy odrębną komendą ataku, a na wrogów nacieramy przy pomocy standardowego systemu ruchu, uderzając w nich z różnych kierunków.

PCPSP

Fallen Earth
Fallen Earth

RPG 22 września 2009

Fallen Earth to przedstawiciel popularnego gatunku MMORPG, stworzony przez debiutujące studio Icarus. Tysiące graczy z najróżniejszych zakątków naszego globu przeniosą się tutaj do to tętniącego życiem świata, próbującego pozbierać się po atomowej zagładzie.

PC

Sacred 2: Władca Smoków
Sacred 2: Władca Smoków

RPG 28 sierpnia 2009

Scared 2: Ice & Blood to pierwszy oficjalny dodatek do popularnej gry cRPG Sacred 2. Rozszerzenie stworzone zostało przez zespół deweloperski firmy Ascaron Software. Wprowadza ono do bazowej gry nową klasę postaci, a także nowe umiejętności, lokacje, przedmioty i potwory. Dodatek usuwa również większość technicznych mankamentów oryginału.

PCX360PS3

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians
Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

RPG 28 kwietnia 2009

Klasyczna gra RPG stworzona przez zespół Monolith Software pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Produkcja została oparta na licencji kultowej mangi japońskiego rysownika — Akiry Toriyamy. Akcja Dragon Ball Z: Attack of The Sayians rozgrywa się w przedziale czasowym od sławnego turnieju sztuk walki, gdzie do finałowego pojedynku stanęli Goku i Piccolo, do ataku Sayian na Ziemię. Historia została podzielona na piętnaście rozdziałów, w których na wykonanie czeka ponad 80 zróżnicowanych zadań. Do naszej dyspozycji oddano szereg bohaterów znanych z animowanego oryginału (Goku, Krillin, Yamscha), a sam schemat zabawy oparto na eksploracji, rozwoju postaci i walce z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a może w nich brać udział maksymalnie trzech wojowników. Oprócz standardowych przeciwników, na pokonanie czekają wymagający opracowania skutecznej taktyki bossowie. Mocną stronę gry stanowi kreskówkowa oprawa graficzna, doskonale komponująca się z klimatem twórczości japońskiego rysownika.

NDS

Star Ocean: The Last Hope
Star Ocean: The Last Hope

RPG 19 lutego 2009

Star Ocean: The Last Hope International to wydana wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3 edycja gry jRPG Star Ocean: The Last Hope, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie tri-Ace. Fabuła przedstawia losy dwojga młodych bohaterów, którzy po wybuchu trzeciej wojny światowej i zniszczeniu Ziemi szukają we Wszechświecie nowego miejsca do zamieszkania przez ludzi. Edycja International wyróżnia się m.in. podwójny dubbingiem (japońskim i angielskim) oraz dodatkowymi utworami na ścieżce dźwiękowej gry.

X360PS3

Greed: Black Border
Greed: Black Border

RPG 26 listopada 2009

Greed należy do popularnego gatunku Action/cRPG, który łączy głębię gier fabularnych z szybką, dynamiczną akcją, charakterystyczną dla klasycznych zręcznościówek. Fabuła toczy się w odległej przyszłości i opowiada o rywalizacji pięciu kolonialnych mocarstw, zajmujących się podbijaniem odległych planet.

PC

The Quest
The Quest

RPG 20 lutego 2009

Opracowana przez studio Redshift pierwszoosobowa gra RPG, należąca do klasycznego gatunku tzw. dungeon crawlerów. Akcja The Quest przenosi nas do typowej krainy fantasy i obsadza w roli agenta, którego zadaniem jest zdemaskowanie spiskowców, próbujących przejąć władzę w królestwie. Kontrolowana przez nas postać należeć może do jednej z pięciu ras i z góry narzuconej bądź własnoręcznie określonej profesji. Podczas zabawy przemierzamy rozległy świat o otwartej strukturze, gęsto wypełniony zróżnicowanymi zadaniami fabularnymi, a także prawdziwym bogactwem przedmiotów, postaci oraz zróżnicowanych potworów. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a ruch postaci odbywa się w sposób skokowy (z możliwością obrotu o 90 stopni), niczym w klasykach gatunku pokroju serii Dungeon Master. Walka z wrogami odbywa się w czasie rzeczywistym i wymaga nie tylko odpowiednio rozwiniętych atrybutów i ekwipunku, ale także pewnej dozy zręczności.

PCANDiOS

Inquisitor
Inquisitor

RPG 9 listopada 2009

Gra z gatunku action RPG z grafiką 2D i miejscem akcji ukazanym w rzucie izometrycznym inspirowana twórczością Umberto Eco, a konkretnie powieścią "Imię róży". Rozgrywkę urozmaicają elementy przygodówkowe w postaci rozbudowanych wątków detektywistycznych.

PC

Beltion: Beyond Ritual
Beltion: Beyond Ritual

RPG 16 kwietnia 2009

Beltion: Beyond Ritual to z pozoru kolejny, zwyczajny przedstawiciel gatunku cRPG. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej, bez problemu da się zauważyć, że programiści z ukraińskiego studia Rostok Games zadali sobie sporo trudu, by uczynić swe dzieło niesztampowym.

PC

Trinity Universe
Trinity Universe

RPG 1 października 2009

Japońskie RPG w klimatach science-fiction. Grę skierowano w szczególności do fanów takich tytyłów, jak Disgaea oraz Atelier Viorate.

PS3

Continent of the Ninth
Continent of the Ninth

RPG 30 kwietnia 2009

Continent of the Ninth Seal to osadzone w realiach fantasy MMORPG opracowane przez koreańską firmę Webzen. Sercem rozgrywki jest dynamiczny system walki wzorowany na grach akcji, który wymaga ręcznego wyprowadzania każdego ciosu i korzystania z szeregu różnorodnych technik i kombinacji ataków.

PC

Wolfenstein RPG
Wolfenstein RPG

RPG 11 maja 2009

Niezwykła próba połączenia jednej z najbardziej kultowych strzelanin wszech czasów z elementami turowej gry RPG. W grze wcielamy się w bohatera cyklu B.J. Blazkowicza, który pojmany przez agentów Trzeciej Rzeszy musi wydostać się na wolność i stawić czoła złu, sprowadzonemu na świat przez tajną jednostkę SS o nazwie Paranormal Division. Podobnie jak w grze macierzystej, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, jednak sama walka zrealizowana została w systemie turowym.

iOS

Pokemon Platinum
Pokemon Platinum

RPG 22 maja 2009

Pokémon Platinum to kolejna gra, w której możemy stać się trenerem popularnych Pokemonów. Stanowi dopełnienie innych tytułów serii - Diamond oraz Pearl - jednocześnie będąc ich udoskonaloną wersją.

NDS

Fallout 3: Operacja Anchorage
Fallout 3: Operacja Anchorage

RPG 27 stycznia 2009

Pierwsze rozszerzenie DLC do trzeciej części Fallouta zabiera graczy na Alaskę i oferuje możliwość zmierzenia się z chińskimi siłami wojskowymi. Dodatek oferuje cztery krótkie misje, koncentrujące się przede wszystkim na walce. Wprowadza też pokaźny zestaw broni oraz pancerzy.

PCX360PS3

Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Point Lookout

RPG 23 czerwca 2009

Czwarte oficjalne rozszerzenie do Fallouta 3. Tym razem wybieramy się na bagna, walcząc z nowymi rodzajami przeciwników i wykonując dziesięć rozbudowanych questów. Dodatek stawia na na eksplorację i poszukiwanie sekretów w nowym środowisku, oferując kilkadziesiąt różnorodnych lokacji do odwiedzenia.

PCX360PS3

Muramasa: The Demon Blade
Muramasa: The Demon Blade

RPG 9 kwietnia 2009

Muramasa: The Demon Blade to dwuwymiarowa mieszanka gry akcji i RPG, której akcję osadzono w fantastyczno-mitycznej wersji Japonii.

WiiPSV

Allods Online
Allods Online

RPG 1 października 2009

Darmowa gra MMO, która rozgrywa się w świecie fantasy Sarnaut, znanym fanom serii Rage of Mages. Podczas zabawy tworzymy własną postać i przemierzamy lokacje, aby wykonywać zadania, walczyć z przeciwnikami, rozwijać się i poznawać kolejne wątki fabularne. Twórcy oddali do wyboru 6 ras bohaterów, 28 klas i mnóstwo zawodów.

PC

Gates of Andaron
Gates of Andaron

RPG 29 lipca 2009

Gra MMORPG, w której wcielamy się w jedną z dwóch zwaśnionych stron. Rozgrywka skupia się na wykonywaniu prostych zadań dla napotkanych postaci. Zabawę urozmaica specjalny system pozwalający rozgrywać strategiczne bitwy. Całość oparto ma modelu darmowym z mikropłatnościami.

PC

Mass Effect: Pinnacle Station
Mass Effect: Pinnacle Station

RPG 25 sierpnia 2009

Drugi dodatek DLC do wydanej w 2007 roku gry Mass Effect, opracowanej przez specjalizujące się w gatunku cRPG studio BioWare. Po zainstalowaniu rozszerzenia możemy dokować w tajnej stacji Przymierza o nazwie Szczyt, służącej jako obiekt treningu wojskowego. W odróżnieniu od wydanego rok wcześniej dodatku Bring Down the Sky, DLC o nazwie Pinnacle Station nie wprowadza jednego spójnego wątku fabularnego, umożliwiając jednak graczom poznanie kilku nowych postaci oraz uczestnictwo w serii 13 niepowiązanych ze sobą misji o rosnącym stopniu trudności, których zaliczenie powinno zapewnić ok. 2-3 godzin zabawy. Każde z zadań odznacza się nieco innymi zasadami, a wśród dostępnych trybów rozgrywki znajdziemy m.in. Przetrwanie (walka z kolejnymi falami przeciwników), Polowanie (za każdego zabitego otrzymujemy cenne sekundy), a także walkę o przejęcie flag oraz grę na czas. Stawką za udział w misjach są pieniądze, bronie, pancerze, a nawet sama stacja.

PCX360

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies
Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

RPG 11 lipca 2009

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies to wyprodukowana przez studio 5 Level gra z gatunku jRPG, będąca dziewiątą odsłoną serii wykreowanej przez Yuji Horii. Bohater, którego poczynania kontroluje gracz, jest przemienionym w człowieka aniołem. Aby odzyskać swoją dawną postać musi on odszukać magiczny boski owoc. Rozgrywka przygotowana została przede wszystkim z myślą o zabawie w trybie 4-osobowej kooperacji.

NDS

Fallout 3: Broken Steel
Fallout 3: Broken Steel

RPG 5 maja 2009

Trzecie rozszerzenie do słynnej gry o tematyce postapokaliptycznej – Fallout 3, wyprodukowane przez Bethesda Softworks. Akcja nawiązuje do głównego wątku z podstawowej wersji gry i opowiada o losach Bractwa Stali toczącego wojnę z bezwzględną Enklawą. Najważniejszymi dodatkami są nie tylko nowe tereny, postacie i przedmioty, ale przede wszystkim możliwość kontynuacji gry po jej zakończeniu w pierwotnej wersji, a także rozwijanie postaci do 30 poziomu doświadczenia.

PCX360PS3

Pokemon HeartGold
Pokemon HeartGold

RPG 12 września 2009

Pokémon HeartGold to remake gry Pokémon Gold, wydanej w roku 1999 na konsolę przenośną Game Boy. Nowa wersja gry korzysta z możliwości graficznych i dźwiękowych oferowanych przez DS, jak również dotykowego ekranu.

NDS

 
1 2 3