Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry zręcznościowe wydane w 2004 roku (2)

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Kubusiowe Przedszkole Maluchy
Kubusiowe Przedszkole Maluchy

Zręcznościowe 12 maja 2004

gra familijna dla najmłodszych dzieci (od 3 lat) firmy Disney Interactive, oparta na książce „Kubuś Puchatek” autorstwa A.A. Milne`a i E.H. Sheparda.

PC

Hugo: Tropikalna Wyspa 3
Hugo: Tropikalna Wyspa 3

Zręcznościowe 12 kwietnia 2004

Kolejna część przygód sympatycznego trolla imieniem Hugo, którego polscy gracze znają głównie z telewizji Polsat. Omawiana produkcja, „Tropikalna Wyspa 3” pod względem fabuły jest kontynuacją dwóch poprzednich części o tym samym tytule.

PC

Robin Hood, Podróże Guliwera
Robin Hood, Podróże Guliwera

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Zestaw dwóch gier, opartych na historiach ulubionych dziecięcych bohaterów: Robin Hooda oraz Gulivera. Całość kierowana jest głównie do najmłodszych użytkowników komputera. Każdy z tych programów zawiera liczne zabawy dla jednego lub kilku graczy.

PC

Codename: Gordon
Codename: Gordon

Zręcznościowe 17 listopada 2004

Codename: Gordon to gra zręcznościowa zrealizowana przez firmę NuclearVision dla koncernu Valve Software, którą mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy internetowej usługi Steam. Program luźno oparto o fabułę popularnej strzelaniny o nazwie Half-Life 2. Podobnie jak tam, także i tu gracz wcieli się w rolę naukowca Gordona Freemana.

PC

Metal Slug Advance
Metal Slug Advance

Zręcznościowe 4 października 2004

Znana na całym świecie serii gier platformowych z rodowodem automatowym, przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D, powraca w nowej odsłonie.

GBA

BreakQuest
BreakQuest

Zręcznościowe 15 listopada 2004

BreakQuest to zręcznościówka, stanowiąca konwersję klasycznej gry o nazwie Arkanoid, wydanej w 1988 r. Sposób zabawy niczym nie zmienił się w stosunku do pierwowzoru, natomiast zdecydowanemu usprawnieniu uległa oprawa audiowizualna.

PCPSP

Hugo: CannonCruise
Hugo: CannonCruise

Zręcznościowe 30 września 2004

Następna gra zręcznościowa z sympatycznym, tytułowym trollem w roli głównej, dedykowana dzieciom i młodzieży. Gracz pomaga głównemu bohaterowi prowadzić łódź, zmierzającą do błękitnej pustyni, na której to spoczywa korona władzy.

PCPS2

The SpongeBob SquarePants Movie
The SpongeBob SquarePants Movie

Zręcznościowe 27 października 2004

The SpongeBob SquarePants Movie to bazująca na motywach kinowego filmu animowanego platformówka z elementami przygodowej gry akcji, za której powstanie odpowiada studio Heavy Iron. Fabuła przedstawia perypetie tytułowego bohatera i jego przyjaciela – Patryka Rozgwiazdy, którzy usiłują odzyskać koronę króla Neptuna skradzioną przez złego Planktona.

PCPS2XBOXGBAGCN

Space Taxi 2
Space Taxi 2

Zręcznościowe 20 maja 2004

O tym, że życie taksówkarza w dużym, futurystycznym mieście nie jest proste, przekonuje nas program Space Taxi 2, oficjalny sequel gry zręcznościowej pod tym samym tytułem, który po raz pierwszy opublikowano na Commodore 64 w 1984 roku.

PC

Dragon's Lair III
Dragon's Lair III

Zręcznościowe 5 listopada 2004

Kontynuacja słynnej serii Dragon's Lair. Ponownie możemy razem z Dirkiem Nieustraszonym ratować księżniczki, toczyć pojedynki, pokonywać smoki i unikać pułapek zastawianych przez złych czarnoksiężników.

PC

Święty Mikołaj w tarapatach 2
Święty Mikołaj w tarapatach 2

Zręcznościowe 17 grudnia 2004

Santa Claus in trouble... again to kontynuacja wydanej w 2002 roku platformówki 3D autorstwa studia Joymania Development. Mikołaj znów zapomniał zawiązać worka z prezentami, przez co podarki rozsypały się po całej okolicy. Aby zdążyć przed wigilią brodaty święty z pomocą gracza musi pozbierać pakunki, unikając pułapek i przeciwników.

PC

EyeToy: Play 2
EyeToy: Play 2

Zręcznościowe 5 listopada 2004

EyeToy: Play 2 to kolejny zestaw zręcznościowych mini-gier, w których na bok odchodzi standardowy kontroler w postaci pada, zaś większość czynności gracze wykonują stojąc przed telewizorem i podłączoną do portu USB konsoli kamerą, bacznie rejestrującą każdy ruch ich ciała.

PS2

Anemone
Anemone

Zręcznościowe 18 marca 2004

Anemone to gra zręcznościowa, w której najmłodsi użytkownicy komputerów wcielają się w rolę tytułowego, sympatycznego kotka. Tytułowy futrzak musi ocalić cyfrowy świat od złośliwego wirusa. W realizacji tego zadania pomoże mu broń z programem antywirusowym.

PC

New York Taxi
New York Taxi

Zręcznościowe 2 września 2004

New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.

PC

Alien Hominid
Alien Hominid

Zręcznościowe 21 listopada 2004

Alien Hominid jest wirtualną strzelaniną w klasycznym stylu (podążamy cały czas w prawo i eksterminujemy niezliczone zastępy wrogów), przypominającą produkty z popularnej serii Metal Slug. Warto zauważyć, że omawiana pozycja stanowi znacznie rozszerzoną wersję słynnej internetowej gry pod tym samym tytułem, dostępnej za pośrednictwem znanej sieciowej witryny o nazwie Newgrounds.

PS2XBOXGBAGCN

Scaler
Scaler

Zręcznościowe 20 października 2004

Bobby 'Scaler' ma ważną misję do spełnienia. Musi ratować sympatyczne jaszczurki z rąk okrutnego wroga, który zamierza uczynić z nich... armię mutantów! Czasu pozostało niewiele...

PS2XBOXGCN

Kirby & the Amazing Mirror
Kirby & the Amazing Mirror

Zręcznościowe 2 lipca 2004

Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość. Gra kładzie nacisk na tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, choć umożliwia też samotną zabawę.

GBA

Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest
Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest

Zręcznościowe 25 czerwca 2004

Zręcznościowa gra platformowa opowiadająca historię małpek Diddy i Dixie Kongów, którzy wyruszają na pomoc tytułowemu Donkey Kongowi. Druga odsłona znanej serii z konsoli SNES ma poprawioną nie tylko grafikę, ale również muzykę, strukturę poziomów i łamigłówki, które napotkamy po drodze. Dostępny jest również tryb dla czterech graczy oparty na minigierkach.

GBA

Sonic Advance 3
Sonic Advance 3

Zręcznościowe 7 czerwca 2004

Trzecia część jednej z najlepszych platformówek na GBA jest jednocześnie najlepszym przedstawicielem serii. Kolejne przygody naddźwiękowego jeża zaliczają się również do najlepszych pozycji w całej historii GBA.

GBA

Sabre Wulf
Sabre Wulf

Zręcznościowe 12 marca 2004

Przygody niebieskiego wilka i łowcy przygód Sabremana pojawiły się po raz pierwszy w 1984 roku na 8-bitowcach. Teraz gracz ma możliwość zagrać w nową, odświeżoną wersję starego przeboju.

GBA

Yetisports
Yetisports

Zręcznościowe 4 czerwca 2004

Yetisports to znacznie rozszerzony wariant darmowej internetowej zręcznościówki, wykonanej w technologii Macromedia Flash i opublikowanej 26 grudnia 2003 roku. Pierwotna rozgrywka traktowała o wybijaniu w powietrze pingwina imieniem Pingu przez muskularnego Yeti za pomocą maczugi.

PC

Super Mario Ball
Super Mario Ball

Zręcznościowe 4 października 2004

Super Mario Ball to niekonwencjonalny pinball, posiadający fabułę, malutkie, ale pełne przeszkód plansze oraz niesamowitą kulkę, którą jest... sam Mario! Wyprodukowało go i wydało Nintendo.

GBA

Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures
Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures

Zręcznościowe 6 września 2004

Gra akcji należąca do popularnej serii produktów o tematyce łowieckiej. Całość cechuje się wyjątkowo wysokim stopniem realizmu rozgrywki, co objawia się przede wszystkim w zachowaniu zwierzyny, a także sile rażenia i innych właściwościach posiadanych aktualnie broni. W myśliwego bawimy się w tundrze, gęstym lesie lub terenie górzystym.

PCPS2XBOXGBAGCN

Crisis Zone
Crisis Zone

Zręcznościowe 17 października 2004

„Crisis Zone” to już czwarta gra z serii „Time Crisis” przygotowana przez Namco. Produkcja ta to szybka, zręcznościowa strzelanina, w której akcja jest ukazana w perspektywie pierwszej osoby (FPP).

PS2

Pinball Hall of Fame: The Gottlieb Collection
Pinball Hall of Fame: The Gottlieb Collection

Zręcznościowe 14 listopada 2004

Pinball Hall of Fame to jedna z niewielu dostępnych dla posiadaczy konsol pozycji symulujących pinball. Pod wieloma względami jest to jednak program niecodzienny

PS2PSPXBOXGCN

Gish
Gish

Zręcznościowe 4 maja 2004

Niezależna platformówka z kulą smoły w głównej roli. Przemierzamy rozbudowane kanały w poszukiwaniu porwanej towarzyszki wykorzystując zdolność bohatera do przyklejania się do ścian i miażdżenia przeciwników.

PC

Mega Man Anniversary Collection
Mega Man Anniversary Collection

Zręcznościowe 22 czerwca 2004

Zestaw, w skład którego wchodzi osiem gier z udziałem tytułowej postaci. Mamy tu do czynienia ze stosunkowo prostymi zręcznościówkami, w których zajmujemy się wyłącznie eksterminacją pojawiających się na ekranie wrogich jednostek.

PS2XBOXGCN

Xevious (NES Classics)
Xevious (NES Classics)

Zręcznościowe 2 czerwca 2004

Xevious to klasyczna strzelanina, którą w 1982 r. przygotowano z myślą o popularnych w tamtym czasie platformach. Po dwudziestu pięciu latach od daty premiery owej pozycji postanowiono ją odświeżyć.

X360GBA

Mario vs. Donkey Kong
Mario vs. Donkey Kong

Zręcznościowe 19 listopada 2004

Mario vs Donkey Kong to klasyczna platformówka z naciskiem położonym na zręcznościowe elementy, którą można uznać za... sequel stareńkiego jak świat Donkey Kong’a, gdy mającej na karku ponad 20 lat.

GBA

Sonic Battle
Sonic Battle

Zręcznościowe 5 stycznia 2004

Party game na przenośną konsolkę firmy Nintendo będącą w założeniach kopią swojej 'większej siostry w wierze' na GameCube'a - Super Smash Bros Meele.

GBA

Disney's Lilo & Stitch 2: Hamsterviel Havoc
Disney's Lilo & Stitch 2: Hamsterviel Havoc

Zręcznościowe 12 października 2004

„Disney's Lilo & Stitch 2” to platformówka stworzona na podstawie serialu z tytułowymi bohaterami, wyświetlanego w amerykańskiej telewizji (kanał Disney Channel). Wcielając się w pokracznego stworka i słodką dziewczynkę ratujemy porwane dzieciaki.

GBA

Spacecraft
Spacecraft

Zręcznościowe 12 grudnia 2004

Spacecraft to gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w rolę pilota futurystycznego pojazdu, przemierzając tunele i niszcząc hordy wrogo nastawionych robotów.

PC

Księga Dżungli, Piotruś Pan
Księga Dżungli, Piotruś Pan

Zręcznościowe 28 sierpnia 2004

Kolejny zestaw dwóch gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan oraz Mogli z „Księgi Dżungli”), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

PC

Ice Climber: NES Classics
Ice Climber: NES Classics

Zręcznościowe 2 czerwca 2004

Kolejna konwersja z konsoli NES. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną zręcznościówką z 1984 roku. Gracz stara się wspiąć na szczyt góry, rozwiązując napotykane po drodze problemy.

GBA

Maximo vs Army of Zin
Maximo vs Army of Zin

Zręcznościowe 20 stycznia 2004

Druga część znanej platformówki z dzielnym rycerzem w roli głównej. Tym razem w czasie wędrówki przez 20 poziomów Maximo walczy z armią robotów Zin, uwalnia uwięzionych wieśniaków i jak zwykle kolekcjonuje tonę gadżetów i bonusów

PS2

Around the World in 80 Days
Around the World in 80 Days

Zręcznościowe 5 lipca 2004

Platformówka oparta na motywach filmu „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem w roli Passepartout, służącego słynnego wynalazcy Fileasa Fogga. W grze wcielamy się właśnie w Passepartout i przemierzamy zróżnicowane lokacje (Londyn, Paryż, Indie, itd.). Bohater musi walczyć z przeciwnikami, rozwiązywać proste zagadki i omijać pułapki.

GBA