Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze symulacje wydane w 2004 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

The Sims 2
The Sims 2

Symulacje 17 września 2004

Kontynuacja bijącej rekordy popularności gry symulacyjnej The Sims (2000). Dewelopingiem The Sims 2 zajęło się studio Maxis (SimCity, EA Land i inne) we współpracy z koncernem Electronic Arts. Gracze ponownie mają okazję zaopiekować się wirtualnymi postaciami, kierując ich poczynaniami przez niemal całe życie – od wczesnego dzieciństwa aż do późnej starości. Celem zabawy jest osiągnięcie możliwie jak najwyższego wyniku Life Score, obrazującego intensywność ważnych wydarzeń w życiu bohatera. W porównaniu z pierwowzorem, The Sims 2 oferuje bardziej rozbudowany system tworzenia Simów, a także znacznie większy asortyment przedmiotów, jakie wprowadzić można do ich otoczenia. Zastosowanie wydajnego silnika graficznego pozwoliło natomiast zaprezentować wirtualne życie Simów w pełnym trójwymiarze.

PCPS2PSPNDSXBOXGBAGCN

Singles: Flirt Up Your Life
Singles: Flirt Up Your Life

Symulacje 14 lutego 2004

Produkt stworzony na kanwie takich tytułów jak The Sims czy The Partners. Esencją gry jest obserwowanie oraz wpływanie na stosunki pomiędzy dwójką samotnych ludzi, którzy wspólnie wynajęli mieszkanie w jednej z dzielnic wielkiego europejskiego miasta.

PC

18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal
18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal

Symulacje 30 sierpnia 2004

„Pedal to the Metal” to podtytuł trzeciej części serii „18 Wheel of Steel” od firmy ValuSoft. Graczom przypadają tutaj dwie role: szefa firmy transportowej oraz kierowcy ogromnego, osiemnastokołowego samochodu ciężarowego, który kursuje na wybranych trasach w Ameryce Północnej i Środkowej.

PC

Star Wolves: Gwiezdne Wilki
Star Wolves: Gwiezdne Wilki

Symulacje 12 listopada 2004

Symulator kosmiczny z elementami cRPG i strategii. Akcja tej produkcji rozgrywa się na przełomie XXI i XXII wieku, gracz zaś staje się gwiezdnym łowcą, początkowo dysponującym jedynie przestarzałym i źle wyposażonym statkiem.

PC

18 Wheels of Steel: Across America
18 Wheels of Steel: Across America

Symulacje 22 lutego 2004

18 Wheel of Steel: Across America to kolejna, wirtualna symulacja prowadzenia ogromnego, osiemnastokołowego samochodu ciężarowego, przypominająca takie pozycje jak m.in. Hard Truck 18 Wheels of Steel czy Big Mutha Truckers.

PC

Starmageddon 2
Starmageddon 2

Symulacje 9 maja 2004

Sequel „Starmageddona”, rodzimego erteesa, ma z poprzednikiem wspólną jedynie nazwę oraz kosmiczną tematykę. „Starmageddon 2” jest atrakcyjną graficznie i prostą w idei grą zręcznościową, w której gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca Epsilon.

PC

Pacific Fighters
Pacific Fighters

Symulacje 26 października 2004

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games.

PC

Ace Combat: Squadron Leader
Ace Combat: Squadron Leader

Symulacje 25 października 2004

The Unsung War jest już piątą edycją popularnego zręcznościowego symulatora odrzutowców bojowych Ace Combat firmy Namco. Podobnie jak w poprzednich częściach akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości naszego świata.

PS2

EEP 3 - Profesjonalny Symulator Kolei
EEP 3 - Profesjonalny Symulator Kolei

Symulacje 5 listopada 2004

Symulator kolei. W przeciwieństwie do większości produkcji tego typu gra większy nacisk na konstruowanie torów niż samą jazdę. Gracz może stawiać zarówno elementy infrastruktury kolei szeroko i wąskotorowej czy stacje kolejowe, jak i drzewa, a także modyfikować wygląd otoczenia. Po zakończeniu prac przychodzi czas na przejechanie się po naszej kreacji.

PC

Wings Over Vietnam
Wings Over Vietnam

Symulacje 8 listopada 2004

Wings Over Vietnam jest autorskim symulatorem lotu studia programistycznego Third Wire Productions. Właściwą akcję w grze osadzono w realiach konfliktu wietnamskiego.

PC

Universal Combat
Universal Combat

Symulacje 6 lutego 2004

Piąta odsłona słynnej już serii futurystycznych symulatorów kosmicznych „Battlecruiser” o, jak to ujmują twórcy, „iście epickich rozmiarach”. W stosunku do poprzednich edycji idea gry uległa pewnym zmianom – do produkcji będącej czystą gwiezdną symulacją o ogromnym rozmachu (co reprezentowały poprzednie części) dodano sporą ilość elementów dynamicznej akcji.

PC

School Tycoon
School Tycoon

Symulacje 9 lutego 2004

School Tycoon to stworzona z myślą o graczach z ambicjami zreformowania systemu kształcenia strategia ekonomiczna, wzbogacona o elementy symulacyjne. Dzieło zespołu deweloperskiego Cat Daddy Games umożliwia wcielenie się w rolę szefa centrum edukacyjnego, do którego obowiązków należy m.in. rozbudowa placówki, zarządzanie ciałem pedagogicznym i ustalanie planów lekcji.

PC

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack
IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack

Symulacje 3 marca 2004

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack jest specjalnym dodatkiem do niezależnego rozszerzenia bestsellerowego komputerowego symulatora lotu marki Maddox Games, nawiązującego do okresu II Wojny Światowej.

PC

Monster Garage
Monster Garage

Symulacje 5 lutego 2004

Monster Garage to gra samochodowa oparta na popularnym programie Jessego Jamesa, emitowanym przez stację Discovery Channel. Podobnie jak w telewizyjnym pierwowzorze, zabawa polega na wykonywaniu nietypowych przeróbek samochodów osobowych. Gracze muszą też liczyć się z limitem czasu i pieniędzy, jakie mogą poświęcić na realizację każdego z siedmiu zadań. Tytuł wyprodukowany został przez studio Invictus.

PC

The Political Machine 2004
The Political Machine 2004

Symulacje 10 sierpnia 2004

Kolejna, po znakomitej gwiezdnej strategii Galactic Civilizations, ambitna produkcja zespołu Stardock Systems Inc. Ambitna, ponieważ autorzy postanowili przedstawić graczom interesujący i trudny temat amerykańskich wyborów prezydenckich, rzecz jasna, w ujęciu bardzo realistycznym, stawiając na treść, a nie efektowne audiowizualne wodotryski.

PC

Gunship: Tank Killer
Gunship: Tank Killer

Symulacje 2 marca 2004

Operation Air Assault 2 to sequel stworzonego przez firmę InterActive Vision symulatora lotu śmigłowcem bojowym (w Polsce znanego pod nazwą Operacja Pustynny Grom).

PC

X-Plane 8
X-Plane 8

Symulacje 10 grudnia 2004

Wersja 8.0 popularnej serii bardzo realistycznych symulatorów lotu. Zasiadamy za sterami przeróżnych maszyn latających, wśród których nie zabrakło awionetek, samolotów pasażerskich, a nawet śmigłowców.

PC

Red Skies
Red Skies

Symulacje 16 października 2004

Red Skies to niskobudżetowy, mocno arcade'owy symulator, wykorzystujący teatr wojenny frontu wschodniego II Wojny Światowej. Program napędzany jest sprawdzonym silnikiem gry Pacific Warriors 2: Dogfight.

PC

Wings of War
Wings of War

Symulacje 30 lipca 2004

„Wings of War” to gra komputerowa studia Silver Wish Games, umożliwiająca wcielenie się w postać pilota z okresu I Wojny Światowej. W odróżnieniu od realistycznych symulatorów lotu, tutaj styl rozgrywki bardziej przypomina typową grę zręcznościową.

PCXBOX

Zoo Vet
Zoo Vet

Symulacje 24 września 2004

Zoo Vet to wirtualna symulacja pracy weterynarza w jednym z największych na świecie ogrodów zoologicznych. Zadaniem graczy jest opieka nad 25 różnymi gatunkami zwierząt.

PC

The Last Days
The Last Days

Symulacje 21 grudnia 2004

Nieoficjalny dodatek do symulatora lotu IL-2 Sturmovik, przygotowany przez zespół X1 Software. Akcja gry toczy się, zgodnie z nazwą, w ostatnich dniach Drugiej Wojny Światowej, tj. na przełomie 1944/1945 roku.

PC

FirePower for Microsoft Combat Flight Simulator 3
FirePower for Microsoft Combat Flight Simulator 3

Symulacje 11 czerwca 2004

Kolejny dodatek do wydanej w 2002 roku gry Microsoft Combat Flight Simulator 3. Za jego produkcję odpowiedzialne jest niewielkie studio Shockwave Productions Zone, które równolegle wydało add-on do innej gry Microsoftu - Flight Simulatora 2004 (jest to gra Wings of Power: WWII Heavy Bombers and Jets).

PC

Red Jets
Red Jets

Symulacje 30 września 2004

Red Jets to kolejna pozycja dla spragnionych wrażeń miłośników podniebnych potyczek. Program został stworzony przez grupę InterActive Vision, znaną przede wszystkim z niezbyt skomplikowanych i mocno zręcznościowych symulatorów lotu.

PC

Vendetta Online
Vendetta Online

Symulacje 1 listopada 2004

„Vendetta Online” to stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywkach sieciowych (single-player jest tylko mało znaczącym dodatkiem) symulator, w którym gracze zasiadają za sterami futurystycznych statków i toczą boje w przestrzeni kosmicznej.

PC

Star Trek: Shattered Universe
Star Trek: Shattered Universe

Symulacje 13 stycznia 2004

Kosmiczny symulator, osadzony w tytułowym uniwersum. Wcielamy się w postać członki okrętu USS Excelsior i przystępujemy do kilkunastu zróżnicowanych misji. Akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości.

PS2XBOX

Starshatter
Starshatter

Symulacje 29 czerwca 2004

Starshatter to wyprodukowany przez studio Destroyer symulator lotu statkiem kosmicznym. Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości, gdzie trzy zwaśnione frakcje toczą walkę o panowanie nad galaktyką. Gracz wciela się w gwiezdnego pilota, wykonującego zlecenia dla jednej ze stron konfliktu. Tytuł wyróżnia się dużą liczbą futurystycznych statków, które można pilotować oraz elementami strategicznymi, pozwalającymi dowodzić kilkoma jednostkami jednocześnie.

PC

F-18 Super Hornet
F-18 Super Hornet

Symulacje 16 listopada 2004

Rozbudowany symulator lotu, w którym zasiadamy za sterami tytułowego myśliwca. Do ukończenia jest kilkanaście różnych misji. Grę wyróżnia dość skomplikowane sterowanie latającą maszyną.

GBA

747-200 Ready for Pushback
747-200 Ready for Pushback

Symulacje 26 listopada 2004

747-200 Ready for Pushback to dodatek do cieszącej się uznaniem wśród fanów lotnictwa gry Microsoft Flight Simulator 2004. Produkt stworzony został przez studio Abakus na zlecenie firmy JustFlight, a jego misją jest sławienie najpopularniejszego na świecie samolotu pasażerskiego – Boeinga 747.

PC

Red Clash
Red Clash

Symulacje 12 lutego 2004

Red Clash jest zręcznościowym symulatorem lotu autorstwa niemieckiego studia Blimb Entertainment. Gracze mają okazję zasiąść za sterami współczesnych myśliwców będących na wyposażeniu armii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec i stanąć do powietrznej walki z niebezpiecznymi, rosyjskimi buntownikami, którzy zagrażają pokojowi na świecie.

PC

Creatures: Exodus
Creatures: Exodus

Symulacje 15 września 2004

Creatures: Exodus to kolejna część bardzo popularnego cyklu symulacji wirtualnego, inteligentnego życia. W pełnej wersji programu musimy zaopiekować się Nornami na pokładzie kosmicznego statku Capillata.

PC

Deadly Skies III
Deadly Skies III

Symulacje 3 lutego 2004

Fabuła gry czasowo umiejscawia w akcje niedalekiej przyszłości, a obejmuje walkę dwóch potężnych frakcji o dominacje nad ziemia, oraz małą grupkę niezależnych pilotów zwanych eskadra Delta, która mimo lekceważenia przez resztę armii stara się wpłynąć na wynik konfliktu.

PS2

Case Blue
Case Blue

Symulacje 21 grudnia 2004

Nieoficjalny dodatek do symulatora lotu IL-2 Sturmovik, przygotowany przez zespół X1 Software. Akcja Case Blue w całości rozgrywa się na froncie wschodnim w czasie II Wojny Światowej.

PC

In-Fisherman Freshwater Trophies
In-Fisherman Freshwater Trophies

Symulacje 27 lipca 2004

„In-Fisherman Freshwater Trophies” to kolejna gra z dość popularnego gatunku symulatorów łowienia ryb. Współpraca jej twórców, Bold Games, z wydawcą jednego z najstarszych i najpoczytniejszych magazynów wędkarskich, tytułowego „In-Fishermana”, czyni z niej wartą zainteresowania pozycję.

PC

The Universal
The Universal

Symulacje 2 grudnia 2004

The Universal to przedstawiciel popularnego gatunku gier przeznaczonych do zabawy online setek graczy na specjalnie do tego celu przegotowanych serwerach.

PC

Combat Over Europe
Combat Over Europe

Symulacje 27 lutego 2004

Combat Over Europe jest dodatkiem do wydanego w marcu 2003 roku rozszerzenia świetnego symulatora lotu IL-2 Sturmovik, noszącego podtytuł The Forgotten Battles.

PC

Star Wraith IV: Reviction
Star Wraith IV: Reviction

Symulacje 15 czerwca 2004

„Star Wraith IV: Reviction” to zaawansowany program grupy pasjonatów skupionych pod egidą StarWraith 3D Games, będący gwiezdną strzelaniną, przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby.

PC