Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze wyścigi tego roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Trackmania
Trackmania

Wyścigi 1 lipca 2020

Remake darmowej wersji gry wyścigowej Trackmania Nations, która zadebiutowała w 2006 roku. Produkcja daje możliwość tworzenia własnych torów i jest nastawiona na rywalizację w trybie wieloosobowym, oferując wiele sezonowych eventów czy turniejów.

PC

F1 2020
F1 2020

Wyścigi 10 lipca 2020 (wczesny dostęp od 7 lipca 2020)

Kolejna odsłona serii gier wyścigowych na licencji Formuły 1. W F1 2020 autorzy wprowadzili nowe bolidy oraz tory, jak również tryb My Team pozwalający stworzyć własny zespół. W grze powróciła też możliwość zabawy ze znajomym na podzielonym ekranie.

PCPS4XONE

DiRT 5
DiRT 5

Wyścigi październik 2020

DiRT 5 jest kolejną częścią cyklu gier samochodowych, skupiającego się na rajdach. Produkcja oferuje szereg usprawnień w mechanice rozgrywki oraz oprawie audiowizualnej. Tytuł został opracowany przez znane studio Codemasters Software.

PCPS5XSXPS4XONE

Automobilista 2
Automobilista 2

Wyścigi 2020 (wczesny dostęp od 31 marca 2020)

Automobilista 2 to kontynuacja realistycznej gry wyścigowej wydanej w 2016 roku przez Reiza Studios. W czasie zabawy gracze wcielają się w profesjonalnych kierowców najważniejszych dyscyplin sportów motorowych.

PC

WRC 9
WRC 9

Wyścigi 3 września 2020

Dziewiąta odsłona cyklu licencjonowanych gier wyścigowych poświęconych rajdom samochodowym. W WRC 9 bierzemy udział w rajdowym sezonie 2020, zasiadając za kierownicą samochodów starszych i nowszych, by walczyć o zwycięstwo z prawdziwymi kierowcami.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

MotoGP 20
MotoGP 20

Wyścigi 23 kwietnia 2020

Kolejna odsłona cyklu realistycznych gier wyścigowych, w których kierujemy motocyklami. MotoGP 20 wprowadza szereg nowości i poprawek względem poprzedniej części. Gra została opracowana przez studio Milestone.

PCPS4XONESwitch

RIDE 4
RIDE 4

Wyścigi 8 października 2020

Kolejna część cyklu gier wyścigowych, w których kierujemy motocyklami. Produkcja oferuje więcej zawartości i realizmu niż poprzednia odsłona. RIDE 4 zostało opracowane przez deweloperów ze studia Milestone.

PCPS4XONE

GTR 3
GTR 3

Wyścigi 2020

Pełnoprawna trzecia odsłona kultowej serii wyścigowej, zapoczątkowanej w 2004 roku przez studio SimBin Development Team. Za jej powstanie odpowiadają twórcy oryginału, mający na swoim koncie inne popularne tytuły samochodowe, takie jak GT Legends czy RACE. W grze zasiadamy za kierownicą licencjonowanych wozów klasy GT i WTCC, aby wziąć udział w serii zawodów, toczonych na wiernie odwzorowanych torach wyścigowych w różnych częściach świata. Pod względem mechaniki oraz modelu jazdy, gra reprezentuje poziom typowy dla wcześniejszych produkcji studia SimBin. Mamy więc do czynienia z realistyczną symulacją zachowania samochodu, która dzięki przyjaznym mechanizmom oraz szeregowi możliwych ułatwień staje się dostępna także i dla początkujących amatorów czterech kółek. Całość podana została w wysokiej jakości oprawie audiowizualnej i prócz tradycyjnych trybów zabawy jednoosobowej, pozwala także na rywalizację z innymi kierowcami w pełnoprawnym trybie multiplayer.

PC

Overpass
Overpass

Wyścigi 27 lutego 2020

Gra wyścigowa, w której siadamy za kierownicą samochodu terenowego lub quada. Overpass oferuje kilkadziesiąt odmiennych pojazdów i tras, a także realistyczny model jazdy. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Zordix Racing, a wydała go firma Bigben Interactive.

PCPS4XONESwitch

Hotshot Racing
Hotshot Racing

Wyścigi czerwiec 2020

Zręcznościowa gra wyścigowa, która stawia przede wszystkim na prędkość i zręczność gracza. Hotshot Racing nawiązuje do klasyki z lat 90., takiej jak Daytona USA czy Virtua Racing. Za opracowanie tytuły odpowiadają firmy Lucky Mountain Games i Sumo Digital.

PCPS4XONESwitch

Electro Ride
Electro Ride

Wyścigi 2020

Polska gra wyścigowa, która odwołuje się do epoki PRL, przenosząc gracza do alternatywnej rzeczywistości zdominowanej przez Związek Radziecki. Electro Ride posiada zręcznościowy model jazdy i wyróżnia się oprawą graficzną pełną wyrazistych, neonowych barw. Za produkcję odpowiada niezależny deweloper Sylwester Osik.

PC

NASCAR Heat 5
NASCAR Heat 5

Wyścigi 10 lipca 2020 (wczesny dostęp od 7 lipca 2020)

Kolejna odsłona popularnych gier wyścigowych, w których gracze walczą o zwycięstwo w różnych edycjach zawodów NASCAR. NASCAR Heat 5 stanowi naturalną kontynuację cyklu i stawia na usprawnienie oraz rozbudowanie znanej formuły.

PCPS4XONE

TT Isle of Man: Ride on the Edge 2
TT Isle of Man: Ride on the Edge 2

Wyścigi 19 marca 2020

Druga odsłona cyklu gier wyścigowych na licencji tytułowej imprezy motocyklowej, uważanej za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie. W grze TT Isle of Man 2 pojawiają się zawodnicy biorący udział w zmaganiach sezonu 2019 oraz ich zespoły.

PCPS4XONESwitch

Project CARS GO
Project CARS GO

Wyścigi 2020

Dedykowany platformom mobilnym spin-off popularnej serii gier wyścigowych Project CARS. Gra Project CARS GO oferuje szeroką gamę pojazdów, tras i trybów rozgrywki. Za jej powstanie odpowiadają zespoły Gamevil i Slightly Mad Studios.

ANDiOS

Kandagawa Jet Girls
Kandagawa Jet Girls

Wyścigi sierpień 2020

Kandagawa Jet Girls to widowiskowa, zręcznościowa gra wyścigowa, powiązana z mangą i anime pod tym samym tytułem. Produkcja została opracowana przez studio Honey Parade Games i wydana przez firmę XSEED Games.

PCPS4

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3
Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3

Wyścigi 4 lutego 2020

Trzecia część serii gier wyścigowych poświęconych tytułowemu supercrossowi. W Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 znajdziemy prawdziwych zawodników, zespoły i motocykle, a także trasy z sezonu 2019. Oprócz trybu kariery tytuł posiada rozbudowany tryb multiplayer z dedykowanymi serwerami.

PCPS4XONESwitch

KartKraft
KartKraft

Wyścigi październik 2020 (wczesny dostęp od 2 czerwca 2016)

Przygotowana przez australijskie studio Black Delta sandboksowa gra wyścigowa z elementami MMO, będąca rozwinięciem studenckiego projektu o nazwie KartSim, zainicjowanego przez założyciela studia i byłego kierowcę wyścigowego, Zacha Griffina. W przeciwieństwie do większości czysto zręcznościowych gier gokartowych, KartKraft kładzie szczególny nacisk na realizm rozgrywki i możliwie wierne odwzorowanie wrażeń towarzyszących wyścigom gokartów – od zawrotnych prędkości po działające na maszynę siły oraz przeciążenia. Produkcja oferuje mocno sandboksowy model rozgrywki, w którym możemy ścigać się bez ograniczeń na jednym z drobiazgowo odtworzonych torów kartingowych z całego świata. Całości towarzyszy zaawansowany system zarządzania posiadanymi pojazdami oraz wykorzystywanym podczas rajdów, licencjonowanym wyposażeniem. Gra rozwija skrzydła w wariancie wieloosobowym, w ramach którego możemy nie tylko rywalizować z innymi graczami, ale także łączyć się w profesjonalne zespoły wyścigowe.

PC

DCL: The Game
DCL: The Game

Wyścigi 18 lutego 2020

Gra sportowa poświęcona wyścigom dronów, oparta na licencji Drone Champions League. Będące dziełem zespołu Climax Studios DCL: The Game opracowano przede wszystkim z myślą o multiplayerowej rywalizacji.

PCPS4XONE

KartRider: Drift
KartRider: Drift

Wyścigi październik 2020

KartRider: Drift to zręcznościowa gra wyścigowa z gokartami w roli głównej, przeznaczona do zabawy tak w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer, również cross-platformowym. Tytuł oferowany jest w modelu free-to-play. Za produkcję odpowiada studio Nexon.

PCXONE

Circuit Superstars
Circuit Superstars

Wyścigi listopad 2020

Gra wyścigowa, w której obserwujemy zmagania z lotu ptaka. Kluczem do zwycięstwa w Circuit Superstars jest przede wszystkim dokładne poznanie każdego toru oraz opanowanie realistycznego modelu jazdy. Produkcję stworzyło studio Original Fire Games.

PCPS4XONESwitch

Dangerous Driving 2
Dangerous Driving 2

Wyścigi 2020

Dangerous Driving 2 to druga odsłona serii zręcznościowych gier wyścigowych stworzonej przez współautorów legendarnego cyklu Burnout. Tytuł oferuje sandboksową mapę świata, wiele trybów zabawy, a także możliwość wspólnej rozgrywki na podzielonym ekranie.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

art of rally
art of rally

Wyścigi listopad 2020

Minimalistyczna gra wyścigowa poświęcona rajdom samochodowym, w której zasiadamy za kierownicą jednego z ponad 30 aut i walczymy o zwycięstwo na 50 różnorodnych odcinkach specjalnych. Za stworzeniem art of rally stoi niezależne studio Funselektor Labs, które wcześniej opracowało Absolute Drift.

PC

Monster Truck Championship
Monster Truck Championship

Wyścigi listopad 2020

Gra wyścigowa, w której bierzemy udział w różnorodnych zawodach tytułowych wielkich samochodów terenowych. Monster Truck Championship jest dziełem polskiego studia Teyon (twórców m.in. Terminator: Resistance). W tytuł grać można w pojedynkę (w ramach rozbudowanej kariery) lub przez Internet, w trybie multiplayer dla maksymalnie ośmiu graczy.

PCPS4XONESwitch

Tony Stewart's Sprint Car Racing
Tony Stewart's Sprint Car Racing

Wyścigi 14 lutego 2020

Tony Stewart's Sprint Car Racing jest grą wyścigową, która powstała na licencji organizacji Tony Stewart’s Ollie's Bargain Outlet All Star Circuit of Champions i umożliwia ściganie się tzw. sprint carami. Tytuł oferuje kilkadziesiąt torów i możliwość grania wieloma kierowcami znanymi z prawdziwego świata. Za jego stworzenie odpowiada firma Monster Games.

PCPS4XONE

Can't Drive This
Can't Drive This

Wyścigi sierpień 2020 (wczesny dostęp od 26 września 2016)

Przygotowana z myślą o lokalnym lub sieciowym trybie kooperacyjnym, zabawna gra wyścigowa, w której gracz porusza się po torze na bieżąco budowanym przez swojego kolegę.

PCXONE

Inertial Drift
Inertial Drift

Wyścigi sierpień 2020

Gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w Inertial Drift samochód kontrolujemy przy użyciu dwóch gałek analogowych – jedna służy do skręcania, natomiast druga pozwala „zarzucać” tył auta w danym kierunku.

PCPS4XONESwitch

Pacer
Pacer

Wyścigi 2020 (wczesny dostęp od 3 sierpnia 2015)

Futurystyczna gra wyścigowa powstała w niezależnym studiu R8 Games, przygotowana jako duchowy spadkobierca kultowej serii WipEout. W Pacer zasiadamy za sterami antygrawitacyjnych bolidów, uzbrojonych i zdolnych do osiągania niesamowitych prędkości. O zwycięstwie decyduje tu więc nie tylko sprawność w sterowaniu pojazdem, ale także umiejętność użycia rozmaitych rodzajów broni. Kampanię dla jednego gracza uzupełnia tryb multiplayer dla maksymalnie dziesięciu zawodników.

PCPS4XONE