Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 1 czerwca 2015, 13:05

autor: Góral

Nvidia zaprezentowała GeForce GTX 980 Ti - kartę niemal równie dobrą, co Titan X

Firma Nvidia ujawniła nową kartę grafiki GeForce GTX 980 Ti. Układ kosztujący nieco ponad 3 tys. zł oferuje praktycznie taką samą wydajność, co wyceniany na blisko 5 tys. zł Titan X.

Nvidia GeForce GTX 980 Ti w skrócie:
  • Nowa karta „Zielonych” wyceniana na ponad 3 tys. zł
  • Zapewnia wydajność zbliżoną do układu Titan X kosztującego blisko 5 tys. zł
  • Karta zadebiutować ma w Polsce na dniach

Na początku zeszłego miesiąca opublikowaliśmy pierwsze informacje o karcie grafiki Nvidia GeForce 980 Ti. Nowy układ zadebiutuje w Polsce na dniach, w sugerowanej cenie przekraczającej nieco 3 tys. zł. Wydaje się ona zatrważająca, ale jeżeli rzucimy okiem na testy, które pojawiły się w Internecie, to okaże się, że jest to niemal tak samo dobra karta, co GTX Titan X, na którego trzeba wydać blisko 5 tys. zł.

Wśród zalet GTX 980 Ti wymienia się więc przede wszystkim wysoką wydajność, która niemal dorównuje wymienionemu przed chwilą potworowi. Sprzęt nieźle sprawdza się także w rozdzielczości 4K, notując wyniki lepsze o około 30% w porównaniu do standardowego GTX 980. W niższych rozdzielczościach nie ma w ogóle o czym pisać, gdyż sprzęt zapewnia świetne wyniki w każdej grze. Koniec końców, wygórowana cena wcale nie jest tak straszna jak mogłoby się wydawać, jeżeli weźmiemy pod uwagę osiągane przez karte rezultaty. Faktem jednak jest, że mało który gracz pozwoli sobie na wydatek rzędu 3 tys. zł.

Nvidia zaprezentowała GeForce GTX 980 Ti - kartę niemal równie dobrą, co Titan X - ilustracja #1
Wyniki GTX 980 Ti w grach Crysis 3 i GTA V w rozdzielczości 3840x2160 / Źródło: AnandTech. - Nvidia zaprezentowała GeForce GTX 980 Ti - kartę niemal równie dobrą, co Titan X - wiadomość - 2015-06-01
Wyniki GTX 980 Ti w grach Crysis 3 i GTA V w rozdzielczości 3840x2160 / Źródło: AnandTech.

Warto jeszcze wspomnieć, że testy były przeprowadzane na referencyjnym modelu dostarczonym przez Nvidię, który się nieźle kręci i najpewniej podkręcone egzemplarze poszczególnych producentów wydajnościowo przewyższą referencyjny model Titan X. Krótko pisząc, Nvidia ma kolejną znakomitą kartę w swojej ofercie, skierowaną do najbardziej wymagających graczy. Poniżej wklejamy kilka wybranych recenzji od wyspecjalizowanych polskich i zagranicznych serwisów.

Testy GTX 980 Ti w zagranicznych mediach:

Testy GTX 980 Ti w polskich mediach:

Porównanie specyfikacji technicznej GTX 980 Ti z innymi kartami / Źródło: Benchmark.pl.
Porównanie specyfikacji technicznej GTX 980 Ti z innymi kartami / Źródło: Benchmark.pl.