Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 25 lutego 2015, 12:11

autor: Luc

Telltale Games pracuje nad Super Show - hybrydą serialu i gry wideo

Świeżo ogłoszona współpraca między Telltale Games i Lionsgate z każdą chwilą zapowiada się coraz bardziej interesująco. Efektem kooperacji mają być tzw. Super Show – niespotykane do tej pory serie, łączące w sobie serial telewizyjny oraz grę wideo.

Tryumfalny pochód Telltale Games zaczął się wraz z serią The Walking Dead. - Telltale Games pracuje nad Super Show - hybrydą telewizyjnego serialu i gry wideo - wiadomość - 2015-02-25
Tryumfalny pochód Telltale Games zaczął się wraz z serią The Walking Dead.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o niespodziewanym nawiązaniu współpracy pomiędzy Telltale Games a wytwórnią Lionsgate (odpowiedzialną m.in. za ekranizację Igrzysk Śmierci), a już pojawiły się kolejne szczegóły porozumienia. Kevin Bruner – niedawno mianowany na CEO studia – w rozmowie z Entertaiment Weekly zdradził, że najnowszy projekt, nad jakim pracuje jego zespół, jest określany mianem Super Show. Tego, jak brzmieć będzie oficjalna nazwa pierwszej serii nie wiemy, wytłumaczono jednak, na czym całość ma polegać. Wbrew przypuszczeniom nie będzie to kolejny, „tradycyjny” tytuł, lecz produkcja łącząca w sobie cechy telewizyjnego serialu oraz gry wideo. Bruner podczas wywiadu powiedział:

Każda odsłona Super Show składa się z dwóch elementów – interaktywnej gry oraz napisanego według scenariusza serialu. Dopiero połączenie tych dwóch pozornie odrębnych elementów daje nam pojedynczy odcinek. Tak jak robiliśmy to w przeciągu poprzednich lat, tak i teraz postaramy się opowiedzieć naszą historię – tyle, że tym razem z wykorzystaniem dwóch mediów, a nie jednego. (…) Nie traktujcie tego jako serialu z interaktywnymi fragmentami, ani gry z serialowymi wstawkami – lecz coś całkowicie nowego, co tylko Telltale jest w stanie wykonać.

Eksperymenty z telewizyjnymi serialami zaczęto już wcześniej – tym razem będzie to jednak coś znacznie więcej niż gra na podstawie popularnej serii. - Telltale Games pracuje nad Super Show - hybrydą telewizyjnego serialu i gry wideo - wiadomość - 2015-02-25
Eksperymenty z telewizyjnymi serialami zaczęto już wcześniej – tym razem będzie to jednak coś znacznie więcej niż gra na podstawie popularnej serii.

Zgodnie z zapewnieniami Brunera, Super Show będzie znacznie bardziej rozbudowany i złożony niż zwykły serialowy odcinek, który widujemy w TV, ale jednocześnie pojawiać będzie się odrobinę rzadziej. Przyjęta do tej pory formuła zakłada emitowanie kolejnej części średnio co tydzień – w tym przypadku przyjdzie nam poczekać odrobinę dłużej, ale całość opierać ma się o szczegółowy, znany widzom już wcześniej harmonogram publikacji. Obie części pojedynczego odcinka będą wydawane zawsze jako jeden pakiet.

Pierwszy Super Show ma skupiać się na autorskiej historii Telltale Games, która powstaje we współpracy ze wciąż nieznaną firmą. W późniejszym terminie Bruner nie wyklucza, że studio zajmie się produkowaniem serialo-gier na podstawie istniejących już w portfolio Lionsgate marek, ale nie zamierza także porzucać rozpoczętych już serii.