Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry w Polsce 6 listopada 2008, 12:00

autor: Vercetti

Polska wersja A Vampyre Story dopiero w przyszłym roku

Wydawałoby się, że po tylu latach czekania na nową przygodówkę twórców The Curse of Monkey Island ostatnie przesunięcie premiery gry A Vampyre Story to jedynie kosmetyczny zabieg. Wszak na Zachodzie produkcja studia Autumn Moon Entertainment zadebiutuje już w przyszły piątek, 14 listopada, co oznacza jedynie dwutygodniowe opóźnienie w stosunku do wcześniejszych planów.

Wydawałoby się, że po tylu latach czekania na nową przygodówkę twórców The Curse of Monkey Island ostatnie przesunięcie premiery gry A Vampyre Story to jedynie kosmetyczny zabieg. Wszak na Zachodzie produkcja studia Autumn Moon Entertainment zadebiutuje już w przyszły piątek, 14 listopada, co oznacza jedynie dwutygodniowe opóźnienie w stosunku do wcześniejszych planów. A jak w związku z tym wyglądać będzie nowy termin ukazania się tytułu w kraju nad Wisłą?

Otóż – oględnie mówiąc – nieciekawie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rodzimym dystrybutorem A Vampyre Story, Cenegą Poland i udało nam się ustalić, że perypetie wampirzycy Mony dotrą do Polski dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, a nie – jak pierwotnie zapowiadano – jeszcze w roku 2008. Najbardziej prawdopodobnym miesiącem, w którym wreszcie zobaczymy A Vampyre Story na rynku, jest luty 2009 r.

Polska wersja A Vampyre Story dopiero w przyszłym roku - ilustracja #1

Poniżej publikujemy oficjalny komentarz Cenegi w związku z przewidywanym opóźnieniem:

„Dokładamy należytej staranności, aby gry wydawane przez naszą firmę pojawiały się w Polsce jak najbliżej lub dokładnie w dniu ich światowej premiery. Firma Cenega Poland stawia przede wszystkim na najwyższą możliwą jakość i przystępną cenę. Należy wziąć pod uwagę iż proces wydania gry komputerowej jest niezwykle skomplikowany, wymaga zaangażowania wielu stron, a dbanie o najwyższą jakość oznacza również konieczność poświęcenia dużej uwagi i czasu na testy. Jest nam niezmiernie miło iż gra Vampire Story cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, do tematu powrócimy, jak tylko będziemy mieli kolejne informacje związane z tą rewelacyjną przygodówką”.

Na pocieszenie możemy dodać, że gra ukaże się u nas w polskiej wersji językowej. Produkt zostanie objęty lokalizacją kinową, zawierająca wyłącznie przetłumaczone napisy.

A Vampyre Story

A Vampyre Story