Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 lipca 2018, 21:09

autor: Vergil

Data premiery The Bard's Tale 4 Barrows Deep na PC

Poznaliśmy datę premiery pecetowej wersji The Bard’s Tale IV; produkcja zmierza również na konsole, jednak posiadaczom PlayStation 4 oraz Xboksa One przyjdzie na nią poczekać nieco dłużej niż komputerowym graczom.

Studio inXile Entertainment ujawniło datę premiery The Bard's Tale IV: Barrows Deep. Produkcja, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku 2015 roku, jest już na ostatniej prostej na sklepowe półki, a trafi na nie 18 września bieżącego roku (w Polsce otrzyma kinową lokalizację). Mowa jednak tylko o wersji przeznaczonej na komputery osobiste z systemem Windows, gdyż edycje zmierzające na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a także wersje na Maca i Linuxa mają zadebiutować później w tym roku. Ogłoszeniu towarzyszy czekający poniżej materiał, w którym Brian Fargo (uznawany za ojca serii) opowiada o tym, jak jego ekipie udało się „ożywić” okładkę pierwszej odsłony cyklu.

Warto odnotować, że na oficjalnej stronie internetowej gry można składać zamówienia przedpremierowe na opisywany tytuł (w wersji na Windowsa, Linuksa oraz Maca). Uczestnicy zbiórki na Kickstarterze, a także osoby, które złożyły preorder na edycję Platinum lub Ultimate, mogą ponadto wziąć udział w zamkniętych beta-testach. Reszta może zaś rzucić okiem na poniższe filmy opublikowane na youtube’owym kanale serwisu IGN, gdzie zaprezentowano między innymi proces kreacji postaci oraz pierwsze minuty rozgrywki, podczas których zapoznamy się z mieszkańcami miasteczka Skara Brae i trapiącymi ich problemami.

Co ciekawe, The Bard’s Tale IV: Barrows Deep nie jest jedyną grą osadzoną w tym kultowym uniwersum, która trafi w nasze ręce w najbliższej przyszłości. Zespół Krome Studios pracuje bowiem nad odświeżonymi wersjami oryginalnej trylogii, które zostaną udostępnione jako The Bard's Tale I-III Classic Trilogy Remastered; przypomnijmy, że doczekają się one przede wszystkim odświeżonej oprawy graficznej (która jednak zachowa ducha oryginału), dodatkowych efektów dźwiękowych, a także szeregu nowych elementów interfejsu, z automapą na czele.

W trakcie zmagań w The Bard’s Tale IV stawimy czoła rozmaitym przeciwnikom; w starciach z nimi konieczne będzie wykazanie się umiejętnością taktycznego myślenia. - Data premiery The Bard's Tale 4 Barrows Deep na PC - wiadomość - 2018-07-12
W trakcie zmagań w The Bard’s Tale IV stawimy czoła rozmaitym przeciwnikom; w starciach z nimi konieczne będzie wykazanie się umiejętnością taktycznego myślenia.
  1. Oficjalna strona internetowa gry The Bard’s Tale IV: Barrows Deep
  2. The Bard's Tale IV - szykuje się najtrudniejszy RPG ostatnich lat?
Data premiery The Bard's Tale 4 Barrows Deep na PC - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

The Bard's Tale IV: Barrows Deep