Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 czerwca 2018, 09:43

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken

Zapowiedziano dodatek Forsaken (Porzuceni) do gry Destiny 2. Będzie to zdecydowanie największe z dotychczasowych rozszerzeń, oferujące nowe fabularne przygody, szturmy oraz tryb multiplayer łączący elementy PvE i PvP.

Wśród nowego uzbrojenia pojawi się m.in. Legendarny łuk. - Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken - wiadomość - 2018-06-06
Wśród nowego uzbrojenia pojawi się m.in. Legendarny łuk.
DESTINY 2: FORSAKEN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bungie
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PS4, XONE, PC
  5. Data premiery: 4 września 2018 r.

Firma Activision zapowiedziała Destiny 2: Forsaken, czyli kolejny dodatek do zeszłorocznego FPS-a studia Bungie. Produkcja będzie wymagała podstawowej wersji gry i tak jak ona ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Premiera zaplanowana została na 4 września i nastąpi jednocześnie na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

Porzuceni (bo tak będzie brzmiał polski tytuł Forsaken) mają być znacznie większą produkcją niż poprzednie dodatki do Destiny 2, co niestety znajdzie odbicie w cenie, która wyniesie 39,99 euro (ok. 171 złotych). Ponadto w drugim roku działania gry ukażą się trzy mniejsze DLC (Black Armory, Joker’s Wild i Penumbra), których premiery zaplanowane zostały na zimę 2018 roku oraz wiosnę i lato 2019 r. Dostęp do tych rozszerzeń zapewni tzw. przepustka roczna. W zestawie z Forsaken można ją kupić za 69,99 euro, czyli 300 zł.

W Destiny 2: Forsaken udamy się na Rafę, czyli siedzibę Przebudzonych zlokalizowaną w pasie asteroidów pomiędzy Marsem a Jowiszem. Po latach walk w miejscu tym zapanowało bezprawie, pozwalając m.in. na powstanie na pograniczu Rafy tzw. Splątanego Brzegu, gdzie piraci i bandyci mogą w relatywnym spokoju zajmować się poszukiwaniem zaginionych skarbów.

W Porzuconych gracze udadzą się na Rafę wraz z Cayde'em-6 w celu zbadania sprawy ostatnich zamieszek. Na miejscu odkryją, że z Więzienia Starszych uciekło ośmiu największych zbrodniarzy. Wbrew rozkazom Straży Przedniej, ruszymy w pościg za zbiegami. Najpierw zapolujemy na siedmiu z nich, a z ostatnim zmierzymy się w wielkim najeździe.

Wątek fabularny będzie obracał się wokół polowania na ośmiu zbrodniarzy zwanych baronami. - Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken - wiadomość - 2018-06-06
Wątek fabularny będzie obracał się wokół polowania na ośmiu zbrodniarzy zwanych baronami.

Poza misjami fabularnymi Forsaken zaoferuje także dodatkowe szturmy. Pojawi się również hybrydowy tryb multiplayer nazwany Gambit, łączący elementy PvP i PvE. W nim dwie czteroosobowe drużyny wpierw będą rywalizowały w eliminowaniu przeciwników kontrolowanych przez sztuczna inteligencję, jednocześnie zasilając własny bank energii. Gdy ten zostanie napełniony, umożliwi przywołanie pierwotnego zła i nasłanie go na rywali.

Destiny 2: Forsaken wprowadzi także dziewięć nowych superzdolności oraz spory zestaw niedostępnych wcześniej pancerzy, przedmiotów i uzbrojenia, w tym Legendarny łuk. Ponadto powrócą znane z pierwszej części losowe statystyki uzbrojenia (w podstawowej wersji Destiny 2 każda zabawka ma jedne, z góry ustalone), dzięki czemu gracze ponownie będą mieli motywację, aby polować na lepsze egzemplarze.

  1. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  2. Destiny 2 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry
Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.