Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 18:28

autor: Kamil Zwijacz

WoT - ujawniono polski czołg premium VIII poziomu

Pojawiły się informacje o polskim czołgu premium VIII poziomu w World of Tanks, którym będzie prototyp Projekt 51 z początku lat 50. (T wz51). Rozrysowano też całe polskie drzewko maszyn.

Jeden z polskich czołgów ciężkich. - WoT - ujawniono polski czołg premium VIII poziomu - wiadomość - 2018-04-26
Jeden z polskich czołgów ciężkich.

Firma Wargaming podzieliła się informacjami o polskim czołgu premium, który pojawi się w grze World of Tanks. Będzie nim prototyp Projekt 51 z początku lat 50. (T wz51). Ma to być czołg ciężki VIII poziomu, charakteryzujący się dobrym pancerzem, kątem opuszczenia działa -8 stopni oraz dużą siłą rażenia (440 punktów). Maszyna trafiła do Supertestu, więc wiemy już, że oprócz tych zalet ma też dwie wady – czas celowania oraz mobilność. Oczywiście do momentu oficjalnego debiutu sporo może się jeszcze zmienić, niewykluczone np. że otrzymamy bardziej mobilną, ale gorzej opancerzoną wersję.

Ponadto deweloperzy podzielili się widocznym powyżej materiałem wideo, prezentującym polski czołg oraz poruszający kilka innych kwestii związanych z naszym drzewkiem. W skrócie sprawa przedstawia się tak, że polska linia posiadać będzie dziesięć maszyn różnych klas (lekkie, średnie, ciężkie). Nasz kraj nie ma bogatej historii, jeżeli chodzi o budowanie czołgów, więc deweloperzy postanowili sprawdzić archiwa z połowy XX wieku i poszukać informacji o prototypach oraz innych oryginalnych projektach. Ostatecznie doszli do następującego wniosku:

Historia budowy czołgów w Polsce dzieli się na trzy etapy: przedwojenny, z wieloma opracowywanymi prototypami; eksperymentalny, w którym inżynierowie zaczęli wykorzystywać swoje doświadczenia bojowe; powojenny, gdzie projekty szeroko czerpały z udanych rozwiązań tworzonych przez liderów przemysłu czołgowego.

W związku z tym w drzewko technologiczne będzie niejako odwzorowywać te etapy. Pierwszym będą czołgi lekkie na poziomach I do IV „reprezentujące okres młodzieńczy polskiego przemysłu pancernego”. Drugim czołgi średnie (poz. V-VII) „reprezentowane przez czysto eksperymentalne modele”. Natomiast trzecim czołgi na poziomach VIII-X, stworzone na podstawie „projektów inżynierskich prac dyplomowych”.

Szykuje się więc ciekawe drzewko z niekonwencjonalnymi maszynami, ale na razie to tyle. Kolejne informacje będą stopniowo ujawniane w najbliższym czasie.