Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 10:55

Pecetowa premiera Gwinta i Wojny Krwi Wiedźmińskich opowieści

Dziś debiutuje kampania Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści (Thronebreaker: The Witcher Tales) oraz aktualizacja Homecoming do Gwinta, wraz z którą karcianka od CD Projekt RED opuści w końcu otwartą betę. Wydarzenie obejmuje wyłącznie wersje pecetowe.

Gwint wychodzi z wczesnego dostępu

Nadszedł wielki dzień dla wszystkich fanów Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, czyli samodzielnej i darmowej wersji minigry znanej z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, dziś około godziny 13:00 czasu polskiego na jej serwerach pojawi się aktualizacja Homecoming. Wprowadzi ona mnóstwo zmian – ograniczy wielkość talii, zmniejszy do dwóch liczbę rzędów, na których można wystawiać jednostki, wyeliminuje srebrne karty, podrasuje grafikę i wiele więcej (szczegóły na temat patcha są dostępne tutaj). Co jednak najważniejsze, wraz z rzeczoną łatką Gwint, po dwóch latach oczekiwania, w końcu opuści fazę wczesnego dostępu. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że na razie dotyczy to wyłącznie wersji pecetowej. Wydania na PlayStation 4 oraz Xboksa One wyjdą z otwartej bety 4 grudnia.

Chętni na mały pojedynek w karty? - Pecetowa premiera Gwinta i Wojny Krwi Wiedźmińskich opowieści - wiadomość - 2018-10-23
Chętni na mały pojedynek w karty?

Osoby obawiające się, że od teraz trzeba będzie za Gwinta płacić, uspokajamy. Pełna wersja karcianki od CD Projekt RED nadal będzie dystrybuowana w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami (kupowanie beczek z kartami).

  1. Oficjalna strona Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej

Czas na Wojnę Krwi

WOJNA KRWI W SKRÓCIE:
  1. Producent: CD Projekt RED;
  2. Wydawca: CD Projekt RED;
  3. Gatunek: karcianka/RPG;
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One;
  5. Data premiery: 23 października 2018 r. (PC), 4 grudnia 2018 r. (konsole);
  6. Wersja językowa: m.in. polska (napisy i dialogi).

Sam Gwint jest jednak zabawą dla osób preferujących rywalizację z innymi ludźmi. Mimo to samotnicy, którzy w podobnym stopniu pokochali minigrę z Wiedźmina 3, nie powinni mieć powodów do narzekań. Na rynku debiutuje bowiem Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści (w angielskiej wersji znana jako Thronebreaker: The Witcher Tales), czyli rozgrywająca się w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego kampania dla pojedynczego gracza, skupiająca się na typowo RPG-owej eksploracji świata i karcianych pojedynkach. Opowiada ona o Meve, królowej Lyrii i Rivii, i jej działaniach podczas II wojny z Nilfgaardem.

Z królową Meve lepiej nie zadzierać. - Pecetowa premiera Gwinta i Wojny Krwi Wiedźmińskich opowieści - wiadomość - 2018-10-23
Z królową Meve lepiej nie zadzierać.

W przeciwieństwie do Gwinta, kampania Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści jest płatna. Została ona wyceniona na 99,99 złotych. Zanim sięgniemy po karty kredytowe, musimy jednak pamiętać o dwóch drobnych ograniczeniach. Po pierwsze, na razie tytuł dostępny jest wyłącznie na PC. Wersje na PlayStation 4 oraz Xboksa One ujrzą światło dzienne 4 grudnia, wraz z aktualizacją Homecoming. Po drugie, można go zakupić jedynie w edycji cyfrowej na platformie GOG. Produkcja jest na niej sprzedawana wraz z upominkami. Są to:

  1. oficjalny soundtrack;
  2. artbook Gwent: Art of The Witcher;
  3. paczka szkiców koncepcyjnych oraz mapa Lyrii;
  4. komiks Fox Children od Dark Horse;
  5. bonusy do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej, czyli: dwa tytuły, dwa awatary oraz pięć beczek premium.

Wojna Krwi wydaje się zatem atrakcyjną pozycją dla wszystkich fanów Gwinta, zwłaszcza że zdobyła ona uznanie w oczach przedstawicieli mediów branżowych. Krytycy chwalą przede wszystkim historię z licznymi wyborami oraz oprawę audiowizualną. Z drugiej strony pojawiają się narzekania na kiepską sztuczną inteligencję oraz brak balansu. Jeśli jednak komuś te elementy nie przeszkadzają, powinien przeżyć kolejną niezwykłą przygodę w świecie Wiedźmina.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści
  2. Recenzja gry Wojna Krwi – świetna opowieść, ale tylko dobra gra
  3. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści – kompendium wiedzy

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej