Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2021, 22:01

Wymagania sprzętowe Life is Strange: True Colors; gra zbiera dobre opinie

Recenzje Life is Strange: True Colors zaczęły napływać do sieci. W międzyczasie pojawiły się też wymagania sprzętowe pecetowego wydania gry.

Life is Strange: True Colors doczekało się pierwszych recenzji. Nim jednak sprawdzimy, jak wypada nowa odsłona przygodowej serii, posiadacze pecetów mogą zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi gry (via Steam). Znajdziecie je poniżej.

Life is Strange: True Colors – minimalne wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  2. Procesor: Intel Core i5-2300 (2,80 GHz) / AMD Phenom II X4 965 (3,40 GHz)
  3. Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon HD 7790 (2 GB VRAM)
  4. Pamięć RAM: 6 GB
  5. Miejsce na dysku twardym: 30 GB wolnej przestrzeni
  6. Inne: DirectX 11

Life is Strange: True Colors – zalecane wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  2. Procesor: Intel Core i5-3470 (3,2 GHz) / AMD FX-8350 (4 GHz)
  3. Karta graficzna: GeForce GTX 1060 (6 GB VRAM) / AMD Radeon RX 590 (8 GB VRAM)
  4. Pamięć RAM: 8 GB
  5. Miejsce na dysku twardym: 30 GB wolnej przestrzeni
  6. Inne: DirectX 11

Co się tyczy ocen, pomimo paru średnich not (i jednej niskiej), Life is Strange: True Colors urzekło recenzentów. Najwięcej pochwał pojawiło się pod adresem ciekawych postaci, z główną bohaterką na czele, oraz miasta Haven Springs. To bowiem „najbardziej rzeczywista lokacja w historii serii” (vide Wccftech) i niezmiernie szczegółowe miejsce (co wyjaśnia, dlaczego doczekało się ono osobnego zwiastuna). Haven Springs jest głównym (aczkolwiek nie jedynym) powodem, dla którego krytycy zachwalają oprawę wizualną gry. Uroku miasteczku dodaje nastrojowa muzyka, tradycyjnie dla cyklu współgrająca z narracją. Poza tym recenzenci docenili znakomicie wykorzystaną moc empatii, zachęcającą do poznawania sekretów True Colors.

Life is Strange: True Colors – wybrane recenzje:

  1. The Gamer – 10/10
  2. Wccftech – 9,5/10
  3. Cultured Vultures – 9/10
  4. Game Rant – 4,5/5
  5. GamesRadar+ – 4,5/5
  6. IGN – 9/10
  7. TheSixthAxis – 9/10
  8. PC Gamer – 86/100
  9. Game Informer – 8,5/10
  10. Everyeye.it – 8/10
  11. ShackNews – 8/10
  12. Push Square – 6/10
  13. The Guardian – 3/5
  14. Slant Magazine – 2/5

Narracja również została oceniona wysoko przez większość recenzentów, aczkolwiek to właśnie ten, bezsprzecznie najważniejszy, element serii podzielił dziennikarzy. Dla wielu True Colors to znakomita historia, może z pojedynczymi nieco słabszymi momentami. Inni jednak pisali, że choć gra była bliska przebicia pod tym względem poprzednich odsłon cyklu, ich zdaniem wyraźnie widać pośpiech twórców oraz miejscami zbyt oczywiste zwroty akcji. Specyficznym, choć niejako podobnym zarzutem, były narzekania na… chęć dłuższego pobytu we wciągającym świecie True Colors, czyli miasteczku Haven Springs.

Wymagania sprzętowe Life is Strange: True Colors; gra zbiera dobre opinie - ilustracja #1
W True Colors empatia to niezwykle intrygująca supermoc.

Pomijając dyskusyjne „wady”, w pojedynczych tekstach przewinęły się wzmianki na temat rzadkich błędów wizualnych oraz spadków płynności animacji przy przebywaniu na zewnątrz (w wersji na konsoli PlayStation 5). Niestety, jeśli nie liczyć wspomnianych zachwytów nad grafiką, w niewielu tekstach rozpisano się na temat warstwy technicznej. Możemy założyć, że większość recenzentów po prostu nie natknęła się na większe problemy. Część jednak wspomniała o innym mankamencie: brak mapy Haven Springs sprawia, że łatwo przegapić niektóre miejsca (a tym samym wydarzenia i postacie).

Podsumowując, Life is Strange: True Colors to – zdaniem większości recenzentów – znakomita i wciągająca przygodówka, pełna ciekawych, wartych poznania postaci, która nie przynosi ujmy serii. Czy tak jest w istocie, przekonamy się w najbliższy piątek. Gra zadebiutuje 10 września na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra zmierza również do usług Google Stadia oraz GeForce Now.

  1. Oficjalna strona serii Life is Strange
  2. Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej