Bohaterowie SC, CS i LoLa
17 316 wyświetleń
(8:00)
14 marca 2015
Czy się to komuś podoba czy nie, e-sport na stałe wszedł do życia gier wideo. W tym biznesie są ogromne pieniądze, setki tysięcy fanów i idole, jakich nasza branża nigdy nie znała. Oto największe sławy e-sportu. (5228)
Nie każda gra może liczyć na drugą szansę. Czasami zdarza się jednak, że kiedy wydawcy rozkładają ręce, do akcji wkraczają sami gracze. Oto pięć tytułów, które po katastrofalnej premierze zostały uratowane dzięki pasji i uporowi fanowskiej społeczności.
tvgry
21 grudnia 2025
Clair Obscur: Expedition 33 pobiło rekord na TGA, ale jednocześnie pojawiła się masa komentarzy, że te nagrody się grze nie należą. Oskar postanowił przyjrzeć się sprawie.
tvgry
24 grudnia 2025
Już niedługo rok 2026 a wraz z nim nowe gry. Oto produkcje na które czekamy! | #reklama #współpraca | Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS. Sprawdź ASUS ROG Xbox Ally X: https://www.asus.com/pl/store/mobile-handhelds/gaming-handhelds/
tvgry
23 grudnia 2025
Seria Assassin’s Creed to nie tylko duże gry na dziesiątki lub nawet setki godzin, lecz także szereg mniejszych projektów. Wśród tych ostatnich wyróżnia się Assassin’s Creed Chronicles, które miało zadatki na zostanie udaną podserią.
tvgry
22 grudnia 2025
To nasze ostatnie Podsumowanie Tygodnia. Porozmawiajmy o naszych planach, DLC do Wiedźmina 3, braku kontynuacji LOLa oraz słowach Swena Vincke. | Wspomniane projekty: Rusnar, Kuba i Smoczy: https://www.youtube.com/@Niewyspani_pl | Frozi: https://www.youtube.com/@UCrKxc2GV0ea7Me7f19cI-rA | Ula: https://www.twitch.tv/kweiik
tvgry
20 grudnia 2025
Potrafisz myśleć jak Sherlock Holmes? Oto kilka najlepszych w naszej opinii gier detektywistycznych, które wystawią na próbę Twoją zdolność łączenia poszlak i pozwolą wziąć udział w rozwiązywaniu intrygujących spraw kryminalnych. | Tekst: Mateusz Ługowik. Czyta: Szymon "Rusnar" Rusnarczyk | TEKST: https://www.gry-online.pl/opinie/najlepsze-gry-detektywistyczne-top-10-tytulow-w-ktorych-obudzicie/z9488e
tvgry
28 grudnia 2025
Kuba postanowił dziś przyjrzeć się rosnącym cenom pamięci RAM i temu czy ta sytuacja, jak niektórzy wieszczą, "zabije gaming"?
tvgry
14 grudnia 2025
Pamiętacie ten ostatni kadr z finału serialu Fallout? To New Vegas, ikona świata gier.
tvgry
19 grudnia 2025
Dziś rozmawiamy z twórcami Cooking Simulator 2 ze studia Big Cheese Studio - Łukasz Dębski (CEO) i Vojislav Radojicic (Game Design Manager).
tvgry
18 grudnia 2025
Mariusz Borkowski to redaktor naczelny gamemusic.pl i organizator koncertów muzyki z gier. W lutym odbędzie się koncert muzyki z Kingdom Come Deliverance 2. | Film powstał we współpracy z Gamemusic.pl. Link do biletów: https://gamemusic.net/ https://gamemusic.pl/organizujemy-oficjalny-koncert-z-muzyka-do-gier-z-serii-kingdom-come-deliverance-w-polsce/ | #współpraca #reklama
tvgry
13 grudnia 2025
Złamałeś mi serce tym Dendim :(((
brakuje mi tu szerszego spojrzenia na cs'a w koncu to on i starcraft przetrwal najdłuzej w e sporcie i to on wydaje się przyszlością esportu razem z lol'em i dotą które to nie wiadomo czy przetrwają próbę czasu natomiast cs już dawno ją przeszedł i ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześcniej w końcu też VALVE zaczęło coś przebąkiwać pod koniec tamtego roku o odpowiedniku the international z którym podejrzewam że przeczekają do ustabilizowania się sceny po wyrzuceniu m.in kqly'iego i zabawach balansem najpierw cz teraz tec9
Mówiąc krótko czemu nie ma polskich legend czyli golden five (z tego co pamiętam jako pierwsi obronili zloto WCG) i oczywiście chciałbym też zobaczyć Krzyśka(czyt. Get_Right'a) bo mało osób może się pochwalić nazwą miejscówki na mapie. Można też poszukać głębiej i znaleźć kontakt z LuQ który zniknął w dość nieciekawej sytuacji a teraz podobno pracuje dla CD projekt red
Ancymon83- Boxer to noob przy Flashu,Bisu i Jaedongu.
Piszesz o początkach sc BW.
Czasami mam takie wrażenie, jakoby ci Chińczycy czy Koreańczycy byli od młodych lat szkoleni, do zostania mistrzami w danej grze. Przecież poza samymi graczami, jeszcze WIELE innych osób ma profity z tego, że są znani. Mówię jak jest :)
Nudy. Lepiej byście zrobili materiał o paleniu cygar.
Jeśli już to powinna być mowa o Neo a nie o Jarku. On osiągnął znacznie więcej niż fejm na fejsie i twitchu.
Foresta widzialem wczoraj w Katowicach :D A to moja fota z Hiko :)
Dziwi mnie tutaj brak polskiego akcentu a mianowiecie Jarosława Pashy Jarząbkowskiego :P
Chcesz być sławny w E-Sporcie rzuć szkołę :D
Swoją drogą nie dziwie się że zrobili karierę, i to w dużej mierze Amerykanie, ja bym nie wysiedział kilku godzin przy PC.
W zestawieniu umieścić foresta i słowem nawet nie wspomnąć o Neo? Neo był najlepszym graczem w historii CS 1.6 i obecnie też nie najgorzej sobie radzi. Jeśli już wspomniałeś o tym lol'u w podtytule to zamiast o jakiś "barowych grajkach" o których nikt nie słyszał można było wspomnieć chociaż o takim Ocelocie który obecnie ma własną markę i całkiem niezły biznes wokół niej kręci. Jak widać nie wystarczy być esportową legendą żeby się dobrze w życiu ustawić, bo można skończyć w pierdlu jak av3k. Pomysł na temat całkiem dobry, ale słaby research i wykonanie. Flash to absolutna topka SC ale czy już zasługuje na miano sławy? Jeszcze musi sporo ugrać by stawiać go między takimi graczami jak Grubby, MooN, Fatal1ty czy Faker?
Dendi grał w Na'Vi (a nie Team Liquid) podczas Ti3 i zajął tam drugie a nie pierwsze miejsce. Za pierwsze było 1,3mln$, za drugie zgarnął 630 tys do podziału
Na'Vi wygrało The International 2011 (czyli pierwszy turniej) potem dwukrotnie zajmowało drugie miejsce podczas Ti2 oraz Ti3
Podobno Fatal1ty wygrał Forda Focusa w turnieju Aliens vs Predator 2, ale nie mam tego tego potwierdzenia że to on.
O tym Flash od SC to pierwszy raz słyszę a akurat wtedy interesowałem się sceną SC. Najsławniejszy był SlayersBoxer, Grrrr..., NTT, Nada, Yello a z polski Thomson który zajął 3cie miesjsce na WCG w SC (Pozdrawiam). Ten Flash to chyba zaczął grać w SC dosyć późno jak scena wymierała :/