Gorączka policjantów w ogniu
29 966 wyświetleń
(8:12)
6 kwietnia 2015
Gry zmieniają to, jak patrzymy na filmy, ale też świetne filmy i seriale wpłynęły na to, jak wyglądają gry wideo. Co do gier wprowadził Matrix? Ile gier nawiązuje do Gorączki? Z czego rżnęli twórcy Max Payne 3? (5280)
Nie każda gra może liczyć na drugą szansę. Czasami zdarza się jednak, że kiedy wydawcy rozkładają ręce, do akcji wkraczają sami gracze. Oto pięć tytułów, które po katastrofalnej premierze zostały uratowane dzięki pasji i uporowi fanowskiej społeczności.
tvgry
21 grudnia 2025
Już niedługo rok 2026 a wraz z nim nowe gry. Oto produkcje na które czekamy! | #reklama #współpraca | Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS. Sprawdź ASUS ROG Xbox Ally X: https://www.asus.com/pl/store/mobile-handhelds/gaming-handhelds/
tvgry
23 grudnia 2025
Clair Obscur: Expedition 33 pobiło rekord na TGA, ale jednocześnie pojawiła się masa komentarzy, że te nagrody się grze nie należą. Oskar postanowił przyjrzeć się sprawie.
tvgry
24 grudnia 2025
Potrafisz myśleć jak Sherlock Holmes? Oto kilka najlepszych w naszej opinii gier detektywistycznych, które wystawią na próbę Twoją zdolność łączenia poszlak i pozwolą wziąć udział w rozwiązywaniu intrygujących spraw kryminalnych. | Tekst: Mateusz Ługowik. Czyta: Szymon "Rusnar" Rusnarczyk | TEKST: https://www.gry-online.pl/opinie/najlepsze-gry-detektywistyczne-top-10-tytulow-w-ktorych-obudzicie/z9488e
tvgry
28 grudnia 2025
Seria Assassin’s Creed to nie tylko duże gry na dziesiątki lub nawet setki godzin, lecz także szereg mniejszych projektów. Wśród tych ostatnich wyróżnia się Assassin’s Creed Chronicles, które miało zadatki na zostanie udaną podserią.
tvgry
22 grudnia 2025
To nasze ostatnie Podsumowanie Tygodnia. Porozmawiajmy o naszych planach, DLC do Wiedźmina 3, braku kontynuacji LOLa oraz słowach Swena Vincke. | Wspomniane projekty: Rusnar, Kuba i Smoczy: https://www.youtube.com/@Niewyspani_pl | Frozi: https://www.youtube.com/@UCrKxc2GV0ea7Me7f19cI-rA | Ula: https://www.twitch.tv/kweiik
tvgry
20 grudnia 2025
Pamiętacie ten ostatni kadr z finału serialu Fallout? To New Vegas, ikona świata gier.
tvgry
19 grudnia 2025
Kuba postanowił dziś przyjrzeć się rosnącym cenom pamięci RAM i temu czy ta sytuacja, jak niektórzy wieszczą, "zabije gaming"?
tvgry
14 grudnia 2025
Dziś rozmawiamy z twórcami Cooking Simulator 2 ze studia Big Cheese Studio - Łukasz Dębski (CEO) i Vojislav Radojicic (Game Design Manager).
tvgry
18 grudnia 2025
Są święta. Czyli jest czas na granie. Oto gry które kojarzą nam się ze świętami. Przedstawione zupełnie niepoważnie, jak to w święta bywa.
tvgry
27 grudnia 2025
Wpływ wymienionych przez was filmów był widoczny w niektórych grach, co dla mnie jest bardzo pozytywnym zjawiskiem! :)
VC wzorowane na scarface i policjantach z miami ? Myślałem że daliście sobie spokój z UVem już :) . Bullet time nie wykorzystywany ? Gratulację, właśnie wywalił pan do śmieci 90% gier wyścigowych . Matrix i fear ... naprawdę ? Ja rozumiem jakby to był strzał w dziesiątkę - takie 100% - 100% ale jest tyle gier które lepiej oddały mechanikę matrixa i tyle filmów na których fear był wzorowany bardziej ... . Temat jest o scenach i podajesz z matrixa scenę w której strzela w korytarzu . Swoiste postawienie klocka na matrixa , scena z zaproszeniem do walki poprzez pomachanie dłonią w swoją stronę , walka na tirze , walka wręcz z chmarą jednakowych wrogów , abstergo - matrix , podziemne miasto , dominacja robotów . A TY WYBIERASZ STRZELANIE W KORYTARZU !??! , jak śmiesz. Szkoda że nie podałeś zamiast feara (wgle świetny dobór gry...) kangurka kao bo tam też się może strzelało arbuzem w korytarzu .
Niewierze że nie wspomnieliście o Maiex Payne 1 przy marixie. Albo Need for Speed: Most Wanted i szybcy i wściekli.
Myślę ze materiał zrobiony bardzo na szybko.
W filmiku sprzed tygodnia: https://www.gry-online.pl/video/kule-w-zwolnionym-tempie-max-payne-po-latach/z71499 jest twierdzenie, że bullet time jest już standardem i jest teraz obecny w praktycznie każdej grze akcji, a tutaj na początku pada stwierdzenie wręcz przeciwne. Zróbcie konfrontację :)
GTA 5 bardzo mocno nawiązuje do filmu Heat scena napadu na konwój jest niemal że identyczna a nawet bohaterowie Michael z gta wygląda jak De Niro ,Kevin Gage przypomina mi Trevora nie mówiąc że Dennis Haysbert jest nowym czarnoskóry członek ekipy który jest kierowcą
Chcieliscie zrobic cos fajnego a wyszło cos o 3 czy 4 gierkach i nic wiecej.
A gdzie Szeregowiec ryan a gdzie wróg u bram i analogie w Cod gdzie masa innych gier.
Słabo. mega słaby materiał.
poYarenko bo to jest materiał o filmach sensacyjnych glownie.
Witam zainteresowanych gta 5 a konkretniej ciekawostkami z tej gry z IVONĄ.
Jeśli chciałbyś zobaczyć i wspomóc mnie subem to odsyłam do tego linku.
Jeśli zdecydujesz się obejrzeć to życzę dobrej zabawy :)
[link]
poYarenko - wg ciebie Kampania Braci i Ryan to filmy sensacyjne...?
Bullet time jest w sumie często wykorzystywany nadal - mamy go na każdym kroku ciągle w mniejszym lub większym stopniu - choćby GTA V, Call of Duty, MoH: Warfighter
"Gorączki" jest sporo w GTA V też, choćby napad z użyciem ciężarówek - identyczny jak ten z początku filmu, szukanie kombinezonów, masek
Dziwię się, że zabrakło Rambo przecież styl głównego bohatera jest do dzisiaj wspominany w kontekście gier komputerowych. Mówi się przecież, że ktoś ukończył grę "na Rambo" tzn. parł przed siebie i pruł ile maszyna dała. :D
Lata 80-90 są najlepszymi wg mnie. Plus za Clubbed to death w tle. Do Gorączki nawiązuje Kane & Lynch, a strzelanina pod Retomoto Tower żywcem wyjęta z filmu Manna. Swoją drogą przy Gorączce mogliście dać New Dawn Fades Moby'ego, a nie jakieś nawet nie wiem co to jest.
Ciężko uwierzyć, że w tym zestawieniu zabrakło Szeregowca Ryan'a i miniserialu Kompania Braci. MoH i CoD czerpały garściami z tych produkcji i starały się przenieść filmowość do swoich gier. Do dziś pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobiła misja Omaha Beach, a byłem wtedy chyba w 1 gimnazjum. CoD za to świetnie przeniósł do swojej gry klimat Kompani Braci.
ighar --> Przez takie wpisy uzytkownik zwykle oglasza, ze jest pierwszy w kategorii spamerstwa. Nie ma czego gratulowac.
Liczyłem na więcej. Może zrobicie kolejne materiały w tym stylu, albo całą serię?