Anulowanie Silent Hills i branżowe burze
11 334 wyświetlenia
(10:17)
7 maja 2015
Często mniejsze tytuły nie mogą konkurować z komercyjnymi hiciorami, a nawet te nie są wolne od problemów. Zerkamy za kulisy Phantom Pain i niedoszłego Silent Hills żebyty wytyczyć granicę między grą nietuzinkową, a produktami kreaowanymi pod jak największy zysk. (5353)
Kuba postanowił dziś przyjrzeć się rosnącym cenom pamięci RAM i temu czy ta sytuacja, jak niektórzy wieszczą, "zabije gaming"?
tvgry
14 grudnia 2025
Nie każda gra może liczyć na drugą szansę. Czasami zdarza się jednak, że kiedy wydawcy rozkładają ręce, do akcji wkraczają sami gracze. Oto pięć tytułów, które po katastrofalnej premierze zostały uratowane dzięki pasji i uporowi fanowskiej społeczności.
tvgry
21 grudnia 2025
Materiał nie zdradza żadnych zwrotów akcji ani ważnych dla rozszerzenia bohaterów. Geralt z Rivii - zawsze na szlaku, ledwo wiążący koniec z końcem, wykonujący konieczną i niewdzięczną pracę zabójcy potworów. Do tego się przyzwyczailiśmy. Ale czy podczas wizyty w Touissant główny bohater nie stracił kontaktu z rzeczywistością? Czy jego tożsamość wiedźmina nie stoi w sprzeczności z bogactwem, którego się dorobił?
tvgry
1 czerwca 2016
To nasze ostatnie Podsumowanie Tygodnia. Porozmawiajmy o naszych planach, DLC do Wiedźmina 3, braku kontynuacji LOLa oraz słowach Swena Vincke. | Wspomniane projekty: Rusnar, Kuba i Smoczy: https://www.youtube.com/@Niewyspani_pl | Frozi: https://www.youtube.com/@UCrKxc2GV0ea7Me7f19cI-rA | Ula: https://www.twitch.tv/kweiik
tvgry
20 grudnia 2025
5 lat temu (i jeden dzień :))premierę miał Cyberpunk 2077. To idealny moment, żebyśmy porozmawiali z twórcami o tym jak gra powstawała. Zapytaliśmy o ciekawostki, nieznane fakty, a także często powtarzające się kwestie dotyczące gry. | Materiał zawiera #reklamę - konkurs z Cyberpunka 2077 we współpracy z @CDPROJEKTRED już niebawem! | WYSTĄPILI: Błażej Augustynek - Quest Director, Ania Bulavina - Senior Environment Artist, Tomasz Marchewka - Story Director, Jakub Knapik - VP, Global Art Director, Paweł Mielniczuk - Art Director, Marek Kawka - QA Analyst, Lucjan Więcek - Art Director, Amelia Korzycka - Senior Community and Social Media Manager. | PODZIĘKOWANIA DLA: Katarzyna Dąbkowska, Marta Piwońska, Michał Giersz, Paweł Burza, Radek Grabowski | REALIZACJA: Szymon @Rusnar Rusnarczyk oraz Mateusz @vanaki "Smoczy" Popielak.
tvgry
11 grudnia 2025
Pamiętacie ten ostatni kadr z finału serialu Fallout? To New Vegas, ikona świata gier.
tvgry
19 grudnia 2025
W nocy odbyło się TGA i oprócz Clair Obscur Awards... yyy znaczy nagród dla twórców gier z różnych firm, odbyła się masa zapowiedzi. O tym wszystkim opowiemy Wam dzisiaj w skrócie! 10:10 Zwiastun duchowego następcy Mass Effecta (Exodus)
tvgry
12 grudnia 2025
Już niedługo rok 2026 a wraz z nim nowe gry. Oto produkcje na które czekamy! | #reklama #współpraca | Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS. Sprawdź ASUS ROG Xbox Ally X: https://www.asus.com/pl/store/mobile-handhelds/gaming-handhelds/
tvgry
23 grudnia 2025
Wybraliśmy nasze ulubione gry 2025 roku. Nie takie, które koniecznie wygrają nagrody, czy najlepsze w historii, a po prostu takie które naszym zdaniem były spoko!
tvgry
10 grudnia 2025
Clair Obscur: Expedition 33 pobiło rekord na TGA, ale jednocześnie pojawiła się masa komentarzy, że te nagrody się grze nie należą. Oskar postanowił przyjrzeć się sprawie.
tvgry
24 grudnia 2025
Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "dobra gra i tak się sprzeda". Przykładów na to jest co najmniej kilka, a odwrotnych jeszcze więcej. Sprzeda się przede wszystkim gra dobrze reklamowana, co wcale nie jest równoznaczne z tym, że taka gra jest dobra.
@bulletskater16 Owszem, można by wyżywić, ale kiedy już skończysz szkołę podstawową to obliczysz sobie, że jednorazowo, i to nie wszystkich, którzy tego potrzebują. A jeśli kiedyś zapoznasz się z nauką ekonomii to dowiesz się, że działania ekonomiczne należy rozpatrywać w przedziale czasu, bo istnieje coś takiego jak sprzężenie zwrotne i doraźne grzebanie w procesach ekonomicznych jest właśnie najbardziej podstawowym błędem melepetów krzyczących o tym, że świat jest zły, bo jedni mają, a drudzy nie. Otóż jedni mają bo sobie zarobili. To taka potworna wizja, żeby szanować czyjąś pracę?
takie wtracenie z mojej strony? Nokia najgorszym telefonem?? :D fakt prawie splajtowała ale nokia na widnowsie to obecnie najlepsze telefony jakie obslugiwalem :P
@meran
odszeł jakis czas temu.
legendarnego kodzimy hahahahahha zwykly ciec i nic nie umie... podpisujesz ciezka prace wielu ludzi jednemu gamoniowi nic wiecej
Za budżety tych gierek można by wykarmić dużą część ludzkości przez jakiś okres czasu. Na jakim my ku... świecie żyjemy? W jakim kraju? W niedzielę i na jesień wybory - liczę, że to już ten czas i Polacy przejrzeli na oczy i nie dadzą dalej pogrążać, ośmieszać i zadłużać naszego pięknego kraju. To nasza ostatnia szansa, jeśli nie teraz to być może niebawem już sobie w nic nie pogramy, chyba że w zaświatach :)
A ja mam pytanie nie w temacie. Co się stało z Delem? Nie oglądam każdego materiału ale jakoś dawno go nie widziałem na gry-online.
Świetny materiał. Naprawdę lubię Cię Jordan i życzę Ci jak największych sukcesów w gry-online :D Bardzo się wyrobiłeś przez cały ten czas :D
Oj Jordan, ten tekst w stronę Fisha... Jest wrażliwcem, ale nie zmienia to faktu, że stworzył mistrzowskiego dzieło.
Kilka uwag:
1) Wątpię, żeby Silent Hills zabiły wysokie koszty. To raczej konflikt / nieporozumienie z Kojimą i jego odejście z firmy spowodowały anulowanie (myślę, że on spinał cały projekt, w tym też Gullermo del Toro). Konami zapowiedziało zresztą, że Silent Hille dalej robić zamierza.
2) Triple A indie to słaba nazwa, bo wydaje te gry Ubisoft, a więc jeden z tuzów w branży. W 2013 r., po wydaniu CoJ: Gunslinger oraz Far Cry: Blood Dragon, Ubi ukuło termin mini-triple A i myślę, że ten oddaje istotę sprawy.
3) "Dobra gra i tak się sprzeda; wiecie, popyt kreuje podaż" - w tym wypadku chyba odwrotnie, podaż (dostępność dobrej gry) kreuje popyt (a więc sprzedaż).
Jordan a co sądzisz o zapowiedziach nowego MGS?
Niezły materiał. Ogólnie w przeciwieństwie do tego co było 10 lat temu, zamiast podziału na małe, średnie i duże budżety mamy średnie, duże lub kickstarterowe. Od wydawców nie otrzymujemy już mniejszych eksperymentów, bo ich koszt może nie zapewnić odpowiedniego zwrotu.
Z drugiej strony wydawcy zdają się traktować nas jak dojne krowy z brakami w inteligencji. Nie mówię tylko głupich DLC na 30 min, ale o tym, że całe gatunki gier są w stagnacji przez nich. Lubie FPS które oprócz strzelania oferują coś jeszcze, ale przez ostatnie lata dostałem tylko Bioshocki, Wolfa New Order i może Singularity od Acti. Też ostatnia sytuacja z Overlordem, wszyscy oczekiwali 3 z ulepszeniami, mamy dostać kolejne co-opowe Diablo bo "chciano spróbować czegoś nowego" w serii której ostatnia część była 6 lat temu.
A co do Kojimy, jeżeli będzie w stanie zrobić jakąś inną wyjątkową gre/serie to niech idzie w świat, szkoda tylko SH.
PS: Lepiej ci w dłuższych włosach.
Pisałem już to pewnie wiele razy, ale bardzo cieszy mnie kierunek w jakim idzie tvgry :) Takie publicystyczne materiały video, to coś co wyróżnia ten portal na tle innych. Na youtube takie filmy to rzadkość. Tak trzymać !