Zauważyłem małą nieścisłość jeśli chodzi o zadanie "Ostatnia Część". Mianowicie, to zadanie może się znacznie różnić, w zależności od wyborów podjętych w Dragon Age: Origins. Mianowicie, jeśli Morrigan urodziła syna, to wtedy dalsza część zadania odbywa się w Pustce i ma zupełnie inny przebieg(m. in. nie ma żadnego smoka).
Zainstalowałem sobie ostatnio Fable 3 i chciałem pobrać darmowe DLC z Windows Live Marketplace. Ale kiedy próbuję uruchomić ten program pojawia się taki komunikat:
Klient musi wskazywać na to samo środowisko windows live id co usługa asystenta logowania usługi windows live id
Przeszukałem chyba cały internet w poszukiwaniu pomocy i nic nie znalazłem. Reinstall GFWL(tak, jak i instalacja w trybie zgodności z Win7) nie pomaga. Jeśli to istotne, to mam Windowsa 8.1 x64
Posiadam laptopa, który nie ma wbudowanego napędu DVD. Czy istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego napędu przez USB? Nie chodzi mi o specjalne napędy tego typu, tylko o zwyczajny napęd DVD z komputera stacjonarnego. Czy istnieje jakaś przejściówka, którą mógłbym połączyć taki napęd z mojego komputera do laptopa?
Właśnie skończyłem dodatek i oto co mogę o nim powiedzieć:
Mamy do przejścia 5 krótkich epizodów(po 20-30 min) + epilog. W każdym z nich kierujemy innym bohaterem i w zasadzie nie możemy się zżyć z żadnym z nich, z powodu długości epizodu. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego. Co prawda podejmujemy trudne decyzje, ale nie jest nam dane poznać konsekwencji swoich wyborów. Np. poznajemy kogoś w czasie 2 dnia apokalipsy, a później akcja przeskakuje do dnia 400 i nie wiemy, co się z daną postacią działo przez ten czas. Całość wygląda na swego rodzaju zapowiedź 2 sezonu gry, sądząc po zakończeniu(chyba, że pojawi się druga część dodatku).
Podsumowując:
+ 5 ciekawych historii z nowymi postaciami
+ Poważne i trudne decyzje
- Które nie mają żadnych konsekwencji, ani kontynuacji
+ Pojawienie się kilku ciekawych postaci, które mogą wystąpić w 2 sezonie
spoiler start
Choć nie wszyscy
spoiler stop
- Długość rozgrywki
- ok. 20 zł za trochę ponad godzinę gry
- Poruszanie wątków z podstawki w dosyć irytujący sposób
spoiler start
Wiemy, że niektóre postaci pochodzą z grupy, która ukradła łódź Lee, ale dla czego nie są razem z pozostałymi nie jest nam dane się dowiedzieć.
spoiler stop
Całość prezentuje się dosyć biednie, w porównaniu do poziomu podstawki. Fabuła jest prowadzona chaotycznie i bez konsekwencji. Nie ma znaczenia, czy podczas podejmowania "wielkiego wyboru" staniemy po którejś stronie, rezultat dla historii postaci będzie ten sam.
spoiler start
Wpływa to tylko na końcowy monolog i decyzję postaci o jej własnym losie
spoiler stop
. Jeśli dodatek zostanie kontynuowany i poznamy dalsze losy bohaterów prowadzące do dnia 400, to będę w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli fabuła potoczy się dalej bez nawiązań do przeszłości, będzie to sporym rozczarowaniem.
Co do całości komputera:
Procesor: Intel Core 2 Duo 3 GHz
Płyta główna: GIGABYTE GA-G41MT-S2P
4 GB RAM
Co do mojego zasilacza, to posiadam następujący:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817103062
Da radę pociągnąć na np. tym GTX 650 Ti?
Obecnie posiadam kartę GeForce GTX 260(kupiona w 2008), więc ze zmianą nie powinno być problemu. Rozglądałem się trochę w sprawie karty i znalazłem coś takiego:
Muszę powiedzieć, że nie zależy mi na najwyższej możliwej wydajności itd. Gdyby nie to, że mój GTX 260 nie obsługuje DX11, to bym go wcale nie zmieniał.
Temat mówi sam za siebie. Potrzebuję nowej karty graficznej, a że nie za bardzo się orientuję w tym temacie, więc potrzebuję pomocy w następujących zagadnieniach:
1. Czy zmiana karty graficznej wpływa na cały system? Chodzi mi o to, czy można spokojnie zmieniać kartę bez obaw, że w całym sprzęcie może wystąpić jakiś błąd i czy wszystko bez problemu będzie działało.
2. Czy mógłby mi ktoś polecić dobrą kartę obsługującą DX11 i posiadającą co najmniej 1GB pamięci? Karta oczywiście dobra do gier i dobrze by było, żeby mieściła się cenowo do 500 zł i była ze "stajni" nVidia.
Ktoś pewnie napisze, żebym sobie to wszystko wyszukał w google, ale wolę dostać prostą odpowiedź od osób, które się na tym znają, bo jak już napisałem wcześniej nie znam się na tym i nie chcę kupić czegoś czego będę żałował.
Z góry dzięki za każdą pomoc.
Jak w temacie. Potrzebny mi smoking w stylu Ojca Chrzestnego. Jest w Lublinie jakaś wypożyczalnia, albo coś w tym stylu?
Mam następujący problem:
Niedawno Steam zaczął pobierać aktualizację do Call of Duty Black Ops. Kiedy zostanie ona pobrana i chcę uruchomić grę pojawia się okienko z napisem "Finalizowanie instalacji" i zatrzymuje się na 1%. Po chwili wyskakuje drugie okienko z informacją, że serwery Steam są zbyt zajęte aby zająć się moją sprawą i że kod błędu wynosi 55. Próbowałem zainstalować grę jeszcze raz, lecz to nic nie daje. Wcześniej nie było żadnego problemu i gra chodziła jak należy.
Witam,
Ostatnio zakupiłem monitor Hyundai X226Wa i zastanawiam się, czy można do niego podłączyć PS3. Monitor nie posiada wejścia HDMI. Czy mógłbym np. użyć takiego kabla:
http://allegro.pl/full-hd-hdmi-to-vga-z-filtrami-1920x1080-highspeed-i1773786153.html
I czy wszystko by działało?
Link do info. o monitorze:
http://komputery.lubartow.pl/Product/Product?productId=430391
Z góry dzięki za pomoc.
Witam,
Zamierzam kupić sobie gitarę elektryczną, piecyk i multiefekt gitarowy. Wszystko zamierzam kupić na allegro i już sobie wszystko wybrałem. Chodzi mi o to, czy np. to dobry model gitary itp.
Nie jestem nowicjuszem, jeśli chodzi o grę na gitarze(chodzę co tydzień na zajęcia od roku). Po prostu chcę mieć swoją gitarę elektryczną i zastanawiam się, czy to będzie git:
Gitara:
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-les-paul-2-kolory-akcesoria-i1646293397.html
Wzmacniacz:
http://allegro.pl/combo-60watt-efekty-reverb-overdrive-presence-ft-i1605169822.html
Multiefekt:
http://allegro.pl/zoom-g1xnext-multiefekt-gitarowy-grts-g1x-next-gt-i1654322517.html
Nie pytam o to, czy cena jest dobra, tylko czy warto kupić akurat takie modele na początek.
Z góry dzięki za odpowiedź

Witam,
Ostatnio dostałem na informatyce zadanie związane z programem turbo Pascal. Polega ono na dodaniu odpowiednich komentarzy do programu. Całość ma być zrobiona na kartce, wiec sam TP nie jest potrzebny. Zadanie nie jest trudne, ale ja nie mam pojęcia jakie komentarze wpisać.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś dopisał komentarze do tego programu. Nie ma tego dużo, a program nie należy do skomplikowanych, więc dla kogoś, kto się na tym zna nie będzie to problemem.
Z góry dzięki.
Czytam te wszystkie komentarze i doszedłem do wniosku, że powinien wreszcie napisać ktoś, dla kogo to nie jest takie "różowe".
Nie twierdzę, że gra będzie beznadziejna, albo że mi się nie spodoba. Prawdopodobnie szykuje się świetna polska produkcja, ale ja z kolei mam bardzo dużo obaw. Dla czego? Już wyjaśniam:
Jestem fanem obu części CoJ. Naprawdę. Pierwsza zachwyciła mnie swoim klimatem, nie przeszkadzały mi etapy z Billym na które wszyscy narzekają, świetnie bawiłem się grając Ray'em. Gra była kapitalna. Gdy pierwszy raz zagrałem w CoJ Więzy Krwi oniemiałem z wrażenia. Kapitalny klimat, świetne postaci(Thomas wymiata!!!), dialogi i fenomenalne pojedynki.
To co było najlepsze w obu częściach CoJ to fabuła, rozgrywka i klimat dzikiego zachodu. Te wszystkie bronie, kowboje, skarb w Meksyku- po prostu miodzio :)
A teraz dowiaduję się, że wychodzi nowa część Call of Juarez. Pierwsza reakcja: TAAK!!! Druga, po przeczytaniu, że będzie się dziać w XXI wieku: NIEEE!!!
Nie wiem, czy zmiana klimatu na współczesny jest taką dobrą decyzją. Strzelanek o współczesności mam już powoli dosyć. Nie twierdzę, że ta zmiana skazuje serię na porażkę. Kiedy dowiedziałem się, że Call of Duty 4 będzie się działo we współczesności zareagowałem podobnie. Teraz uważam, że Cod 4 to najlepsza część serii. Możliwe, że z CoJ: The Cartel będzie tak samo(a mam taką nadzieję). Co do fabuły nie mam żadnych wątpliwości- będzie świetna. Chłopaki z Techlandu(z Techlanda- nie wiem jak się to odmienia ;p) udowodnili już, że znają się na rzeczy.
Podsumowując: w CoJ The Cartel zagram na pewno. Jestem pełen obaw, ale ufam Wam i wierzę, że wiecie co robicie. Być może pora już na Western XXI wieku :)
obiwan777 przemówił.
Nie wiem jak autor tego tekstu stwierdził, że po przejściu gry w 100% odblokowuje się dopiero połowa filmików. Halo!!! W tej grze jest coś takiego jak "Wyzwania" przejście każdego odblokowuje filmik. Ja przeszedłem wszystkie wyzwania i w menu z filmikami mam je wszystkie odblokowane. Ludzie jak już krytykujecie grę, to chociaż na jakiejś podstawie!
Zax1982--> Tak, zaraz po zainstalowaniu gry. Mam ją od soboty i na liczniku nabiłem już ponad 13h
Wiecie może jak wyrzucić z ekwipunku broń bez otwierania Pip-Boy'a? Np. trzymając ją w ręce? Chodzi o to, że mam w grze błąd: kiedy przeglądam uzbrojenie w ekwipunku i dochodzę na liście do pistoletu 9mm gra się wyłącza. To samo dzieje się gdy np. otwieram skrzynię i na liście moich przedmiotów pojawia się pistolet 9mm. Jest może jakiś save editor, albo kod? Nie chcę przechodzić gry od początku.
Mam z nowym Falloutem następujący problem: gra jest po angielsku. Żaden path się ze steam'a nie ściąga i ustawianie we właściwościach gry na język polski nie pomaga. Nie mam pojęcia co robić.
Według mnie gra bardzo fajna. Oczywiście ma kilka minusów, ale uważam, że jest warta tego żeby w nią zagrać.
Mam pytanie. Jak się importuje save'a z ME? Klikam nowa gra, potem "Import postaci z ME1", otwiera mi się nowe okienko i nic się nie dzieje.
Zobaczcie co znalazłem na Youtube- http://www.youtube.com/watch?v=9dDH6WYr9hM - Fanom Metalliki się spodoba :)
Może mi ktoś pomoże: Jak znaleźć w edytorze rejestrów te nazwy mikrofonu, o których wspomina Ambitny Łoś???