Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 15 marca 2013, 22:06

edycja cyfrowa

digital edition

Wersja gry przeznaczona do sprzedaży za pośrednictwem Internetu, z pominięciem tradycyjnego nośnika optycznego. Edycja cyfrowa ma postać plików z danymi, które należy pobrać i zapisać w pamięci masowej urządzenia do grania (komputera, konsoli itp.)

Edycje cyfrowe gier rozpowszechniane są za pomocą serwisów dystrybucji elektronicznej (np. Steam, Origin, GOG.com, Xbox Live Marketplace, PlayStation Store). Po uiszczeniu stosownej opłaty gracz uzyskuje możliwość pobrania plików instalacyjnych.

Cyfrowe edycje gier znaleźć można przede wszystkim w serwisach dystrybucji elektronicznej (np. PlayStation Store). - 2013-03-15
Cyfrowe edycje gier znaleźć można przede wszystkim w serwisach dystrybucji elektronicznej (np. PlayStation Store).

Zazwyczaj edycje cyfrowe gier nie różnią się zawartością od wydań pudełkowych oferowanych w tradycyjnych sklepach. Są za to tańsze w przygotowaniu (nie ma potrzeby tłoczenia płyt, drukowania okładek, rozprowadzenia do punktów sprzedaży itd.), co w wielu przypadkach przekłada się na niższą cenę.