Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 20 czerwca 2011, 17:01

mod

Opcjonalny element gry, stworzony najczęściej przez społeczność fanowską (sporadycznie na zlecenie producenta/wydawcy) w oparciu o dołączony do niej edytor bądź ogólnie dostępne narzędzia deweloperskie.

Modyfikacje mogą mieć różny charakter i zakres – od dodatkowych komponentów, takich jak nowe bronie, postaci, questy czy lokacje (tzw. partial conversion), aż po gruntowną przebudowę lub nawet całkowicie nową grę (tzw. total conversion).

Garry's Mod to przykład niezwykle popularnej modyfikacji do gier bazujących na silniku Open Source, która doczekała się komercyjnego wydania. - 2012-12-17
Garry's Mod to przykład niezwykle popularnej modyfikacji do gier bazujących na silniku Open Source, która doczekała się komercyjnego wydania.

Mody zazwyczaj udostępniane są przez ich autorów za darmo lub za symboliczną odpłatnością. W przypadku bardzo udanych i popularnych modyfikacji, bywają one wydawane także jako pełnoprawne dodatki lub odrębne gry.