Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze gry tego roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Last Epoch
Last Epoch

RPG 21 lutego 2024

Gra RPG akcji typu hack'n'slash, w której trafiamy do pożeranej przez mroczną siłę krainy Eterra. W trakcie zabawy w Last Epoch wcielamy się w śmiałka podróżującego w czasie, próbującego powstrzymać Pustkę, nim doprowadzi ona do całkowitej zagłady ludzkości.

PC

Final Fantasy VII Rebirth
Final Fantasy VII Rebirth

RPG 29 lutego 2024

Final Fantasy VII Rebirth to gra jRPG stanowiąca drugą część trylogii remake’ów Final Fantasy 7. Produkcja odtwarza fabułę pierwowzoru, ale oferuje mocno zmienioną rozgrywkę pozwalając na większą swobodę eksploracji oraz walkę w czasie rzeczywistym.

PS5

Sons of the Forest
Sons of the Forest

Akcji 22 lutego 2024

Sons of the Forest survival horror FPP, będący kontynuacją wydanego w 2018 roku The Forest. Dzieło studia Endnight Games ponownie zabiera nas na przerażającą wyspę, którą zamieszkują szkaradne mutanty.

PC

Skull and Bones
Skull and Bones

Akcji 16 lutego 2024

Gra akcji z otwartym światem od Ubisoftu. Skull and Bones zabiera nas w czasy złotej ery piractwa, na wody Oceanu Indyjskiego. Dowodząc swym statkiem, stopniowo budujemy reputację i gromadzimy coraz większe łupy. Zabawę zaczynamy z pojedynczym okrętem, jednak w miarę postępów rozgrywki gromadzimy całą flotę statków różnych klas, różniących się od siebie np. zwrotnością, zasięgiem pocisków czy wytrzymałością.

PCPS5XSX

Pacific Drive
Pacific Drive

Akcji 22 lutego 2024

Pacific Drive to pierwszoosobowa gra survivalowa, w której zza kierownicy auta eksplorujemy przeobrażone tereny północno-zachodniego wybrzeża USA. Wyprawy utrudniają nam anomalie, potwory oraz siły natury, a zabawę wzbogaca system ulepszania samochodu.

PCPS5

Helldivers 2
Helldivers 2

Akcji 8 lutego 2024

Kooperacyjna strzelanka TPP, będąca drugą częścią serii zapoczątkowanej w 2015 roku. W Helldivers 2 wcielamy się w tytułowych żołnierzy, którzy walczą z obcymi w obronie swojej planety – Superziemi.

PCPS5

Robin Hood: Sherwood Builders
Robin Hood: Sherwood Builders

RPG 29 lutego 2024

Hybryda gry RPG akcji i strategii typu city builder, w której jako tytułowy bohater robimy wszystko, czego potrzeba, by zabierać bogatym i dawać biednym. W Robin Hood: Builders of Sherwood zajmujemy się zarówno rozbudową leśnego obozu, jak i realizacją rozmaitych zadań.

PC

Banishers: Ghosts of New Eden
Banishers: Ghosts of New Eden

RPG 12 lutego 2024

Banishers: Ghosts of New Eden to gra RPG od twórców Vampyra, pozwalająca wcielić się w łowcę duchów oraz towarzyszącą mu zjawę w XVII-wiecznej Ameryce. Studio Don't Nod położyło nacisk na trudne wybory moralne, od których zależy, czy bohater zdoła przywrócić do życia ukochaną.

PCPS5XSX

Myth of Empires
Myth of Empires

RPG 21 lutego 2024

Sandbox TPP łączący elementy MMORPG-a, gry survivalowej i strategii. W Myth of Empires trafiamy do fantastycznej krainy inspirowanej Dalekim Wschodem, gdzie nieustannie walczymy o powiększenie swojej strefy wpływów, by w konsekwencji położyć ręce na upragnionej koronie.

PC

Terminator: Dark Fate - Defiance
Terminator: Dark Fate - Defiance

Strategiczne 21 lutego 2024

Terminator: Dark Fate – Defiance to wojenny RTS osadzony w postapokaliptycznej przyszłości. Gracz dowodzi siłami ruchu oporu walczącymi z mechanicznymi armiami bezwzględnej sztucznej inteligencji Legion.

PC

Star Wars: Dark Forces Remaster
Star Wars: Dark Forces Remaster

Akcji 28 lutego 2024

Zremasterowana wersja FPS-a z 1995 roku. Star Wars: Dark Forces Remaster został opracowany przez zespół Nightdive Studios, a na tle pierwowzoru wyróżnia się przede wszystkim za sprawą odświeżonej grafiki.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Balatro
Balatro

Logiczne 20 lutego 2024

Gra karciana typu roguelike luźno oparta na zasadach pokera. W Balatro bierzemy udział w solowych karcianych rozgrywkach, w miarę postępów odblokowując nowe talie oraz jokery z unikalnymi właściwościami i efektami. Tytuł oferuje m.in. kampanię fabularną i pojedyncze wyzwania.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Rainbow Six: SMOL
Rainbow Six: SMOL

Akcji 20 lutego 2024

Spin-off cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six, będący izometryczną strzelanką z elementami roguelike w uroczej kreskówkowej stylistyce. W Rainbow Six: SMOL przejmujemy kontrolę nad oddziałem operatorów, który mierzy się z kultystami, demonami czy smokami.

ANDiOS

Caribbean Legend
Caribbean Legend

RPG 15 lutego 2024

Nieformalne nowe wydanie sandboksowej gry RPG Sea Dogs: To Each His Own. W Caribbean Legend żeglujemy po XVII-wiecznych Karaibach i przemierzamy tamtejsze wyspy, tocząc morskie bitwy oraz walcząc na lądzie, realizując zadania, rekrutując załogę i gromadząc coraz większą fortunę.

PC

The Thaumaturge
The Thaumaturge

RPG 4 marca 2024

Polska gra RPG z turowym systemem walki, która przenosi nas do Warszawy z początku XX wieku. W The Thaumaturge wcielamy się w bohatera obdarzonego zdolnością dostrzegania ezoterycznych istot zwanych salutorami oraz korzystania z ich mocy.

PCPS5XSX

The Inquisitor
The Inquisitor

Przygodowe 8 lutego 2024

Przygodowa gra akcji TPP oparta na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary. W The Inquisitor wcielamy się w Mordimera Madderdina, który przybywa do miasta Koenigstein, by tępić grzeszników, rozprawiać się z niewiernymi i rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa.

PCPS5XSX

Rise of the Ronin
Rise of the Ronin

RPG 22 marca 2024

Gra RPG akcji z otwartym światem, opracowana przez studio Team Ninja – twórców serii Ninja Gaiden oraz NiOh. W Rise of the Ronin trafiamy do XIX-wiecznej Japonii ogarniętej chaosem i wcielamy się w ronina, który musi odegrać rolę w otwarciu kraju na kontakty z Zachodem.

PS5

Tomb Raider I-III Remastered
Tomb Raider I-III Remastered

Akcji 14 lutego 2024

Zestaw zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon cyklu przygodowych gier akcji TPP pod tytułem Tomb Raider. Pakiet Tomb Raider I-III Remastered wyróżnia się za sprawą wyraźnie odświeżonej grafiki, na czele z nowymi modelami postaci i podmienionymi teksturami.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości
Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości

Akcji 2 lutego 2024

Nastawiona na kooperację gra akcji TPP, za którą odpowiada studio Rocksteady, twórcy serii Batman: Arkham. Suicide Squad: Kill The Justice League, które opiera się na komiksach o Legionie samobójców od DC Comics, przenosi graczy do miasta Supermana – Metropolis.

PCPS5XSX

Clash II
Clash II

Strategiczne 15 lutego 2024

Clash II to kontynuacja polskiej turowej gry strategicznej z 1998 roku. Tytuł inspirowany cyklem Heroes of Might and Magic pozwala przejąć kontrolę nad rycerzami wyznającymi Jedynego Boga oraz Starowiercami korzystającymi z magii.

PC

Solium Infernum
Solium Infernum

Strategiczne 22 lutego 2024

Strategia turowa typu 4X, która zabiera nas do piekła. W Solium Infernum wcielamy się w jednego z arcydiabłów, którzy po zaginięciu władcy ciemności rozpętali w zaświatach krwawą walkę o władzę. Naszym zadaniem jest pokonanie rywali i przejęcie piekielnego tronu dla siebie.

PC

Millennia
Millennia

Strategiczne 26 marca 2024

Strategia turowa typu 4X inspirowana serią Sid Meier's Civilization, wydana przez firmę Paradox Interactive. W grz eMillenia stajemy na czele ludu, który prowadzimy na przestrzeni dziesięciu epok – od początków ludzkości, aż po loty kosmiczne.

PC

WRATH: Aeon of Ruin
WRATH: Aeon of Ruin

Akcji 27 lutego 2024 (wczesny dostęp od 22 listopada 2019)

Oparta na technologii Quake Engine oldskulowa strzelanka FPP od zespołu 3D Realms (twórców m.in. Duke Nukem 3D). Trafiamy do mrocznego świata fantasy, by jako Nieznajomy pozbyć się pozostałych przy życiu Strażników Starego Świata oraz hord budzących grozę przeciwników.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Dragon's Dogma II
Dragon's Dogma II

RPG 22 marca 2024

Gra RPG akcji z otwartym światem, opracowana przez firmę Capcom. Znakiem rozpoznawczym serii Dragon's Dogma II są szalenie widowiskowe potyczki z bossami i fakt, że postać gracza wspierają tzw. Pionki - własnoręcznie wykreowani pomocnicy, których możemy wypożyczyć innym graczom.

PCPS5XSX

Bandle Tale: A League of Legends Story
Bandle Tale: A League of Legends Story

RPG 21 lutego 2024

Gra RPG z rozbudowanym systemem craftingu, osadzona w uniwersum League of Legends. W Bandle Tale: A League of Legends Story wcielamy się w Yordla, którego zadaniem jest naprawa portali oraz przywrócenie ładu i porządku w Bandle City.

PCSwitch

Age of Wonders 4: Primal Fury
Age of Wonders 4: Primal Fury

Strategiczne 27 lutego 2024

Trzeci dodatek (drugi pakiet zawartości) do strategii turowej typu 4X od Triumph Studios. W Age of Wonders 4: Primal Fury wprowadzone zostały m.in. zwierzęta pierwotne i związane z nimi bonusy, sztormowa kraina, nowe księgi magii oraz niedostępne wcześniej wierzchowce.

PCPS5XSX

Chinese Empire
Chinese Empire

Strategiczne 12 marca 2024

Polska gra strategiczna typu city builder, w której wcielamy się w młodego cesarza Chin. W Chinese Empire naszym zadaniem jest stworzenie tytułowego imperium. Dokonujemy tego, wznosząc budowle, gromadząc surowce i produkując dobra oraz dbając o stosunki z sąsiadami.

PC

Silent Hill: The Short Message
Silent Hill: The Short Message

Przygodowe 1 lutego 2024

Darmowy horror psychologiczny FPP, należący do kultowej serii firmy Konami. W Silent Hill: The Short Message gramy jako Anita, która z niewyjaśnionych przyczyn zostaje uwięziona w opuszczonym budynku. Jest to opowieść o problemach młodego pokolenia uzależnionego od Internetu.

PS5

Empires Shall Fall
Empires Shall Fall

Strategiczne 19 lutego 2024

Taktyczna strategia turowa wyraźnie inspirowana kultowym Advance Wars. W Empires Shall Fall trafiamy do dieselpunkowego świata ogarniętego wojną i prowadzimy do zwycięstwa wojska jednej ze zwaśnionych frakcji. Tytuł oferuje m.in. trzy kampanie oraz tzw. tryb hot seat.

PC

Stellar Blade
Stellar Blade

RPG 26 kwietnia 2024

Gra RPG akcji inspirowana przez takie hity, jak NieR: Automata oraz God of War. W Stellar Blade (znanym wcześniej jako Project Eve) trafiamy do postapokaliptycznego świata i wcielamy się w wojowniczkę walczącą z potworami, które go opanowały.

PCPS5XSX

Reveil
Reveil

Przygodowe 6 marca 2024

Thriller/horror psychologiczny zrealizowany w formie gry przygodowej FPP. W Reveil wcielamy się w Waltera Thompsona, który próbując odnaleźć zaginioną córkę i żonę, przemierza surrealistyczną rzeczywistość rodem z cyrków z lat 60. XX wieku.

PCPS5XSXPS4XONE

Garden Life
Garden Life

Symulacje 22 lutego 2024

Gra symulacyjna FPP, w której wcielamy się w ogrodnika. W Garden Life projektujemy własny ogród, dbamy o hodowane w nim rośliny oraz ustawiamy w nim różnorodne ozdoby. Tytuł może się pochwalić zaawansowanym systemem proceduralnej symulacji wzrostu roślin. Ponadto podobać się może dopracowana warstwa audiowizualna tej produkcji.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Lysfanga: The Time Shift Warrior
Lysfanga: The Time Shift Warrior

Akcji 13 lutego 2024

Izometryczna gra akcji z elementami RPG, której protagonistka potrafi cofać czas. To pozwala jej przywoływać na plac boju kopie samej siebie z przeszłości. Lysfanga: The Time Shift Warrior jest dziełem studia Sand Door, wydawanym przez Quantic Dream.

PC

Expeditions: A MudRunner Game
Expeditions: A MudRunner Game

Symulacje 5 marca 2024 (wczesny dostęp od 1 marca 2024)

Czwarta odsłona popularnego cyklu samochodowych gier symulacyjnych. W Expeditions: A MudRunner Game bierzemy udział w rozmaitych ekspedycjach naukowych i misjach badawczych, a nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja trudnego terenu za kierownicami pojazdów.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Smalland: Survive the Wilds
Smalland: Survive the Wilds

Akcji 15 lutego 2024

Gra survivalowa, w której wcielamy się w bohatera tak małego, że wiewiórki, myszy, króliki, a nawet mrówki są dla niego prawdziwymi gigantami. Próbując się dowiedzieć, kto i dlaczego go zmniejszył, heros musi walczyć o przetrwanie – problemem są dla niego zarówno zwierzęta zamieszkujące rozległy las, jak i warunki pogodowe, na czele ze śmiertelnie niebezpiecznymi ulewami i silnym wiatrem.

PCPS5XSX

Dicefolk
Dicefolk

Strategiczne 27 lutego 2024

Strategia z elementami roguelike. W Dicefolk wcielamy się w postać, która przejmuje kontrolę nad istotami zwanymi chimerami i przemierza fantastyczny świat, tocząc turowe potyczki oraz zdobywając nowe, coraz potężniejsze chimery.

PC

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.