15 września 2009
Wyścigi, Samochodowe, Singleplayer.
Kolejna odsłona serii wyścigowej Need for Speed, stanowiąca nieoczekiwany zwrot tego typowo zręcznościowego cyklu w stronę realizmu. Za sprawą nowego dewelopera, Slightly Mad Studios, otrzymaliśmy nowy, znacznie bardziej symulacyjny model jazdy. Podobnie jak w wydanym w 2007 roku ProStreet, rozgrywka koncentruje się na wyścigach torowych, pozwalając graczom wziąć udział w całym sezonie zmagań toczących się na rzeczywistych oraz fikcyjnych torach zamkniętych. Szeroką gamę licencjonowanych wozów poprowadzić możemy także w powracającym widoku z wnętrza pojazdu, co jeszcze bardziej wzmaga realizm oraz identyfikację z osobą kierowcy. Poza tradycyjnie wzbogaconą oprawą graficzną, twórcy zaimplementowali w grze nowy system kolizji i zniszczeń oraz ulepszone algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki temu nasi wirtualni rywale są podczas jazdy bardziej agresywni i próbują rozmaitych technik wyprzedzania przeciwników.
GRYOnline
Gracze
Steam