Premium Opis Usług

Łączenie konta GOL z kontem Steam


O co chodzi z logowaniem przez Steam?

Aby ułatwić Ci logowanie do serwisu Gry-OnLine.pl, udostępniamy możliwość połączenia swojego profilu z kontem Steam. W ten sposób nie musisz wprowadzać swoich danych logowania z GOL, a jedynie zalogować się za pomocą platformy Steam.

Dlaczego mam łączyć konta?

Dzięki połączeniu konta GOL z kontem Steam, możesz zalogować się szybciej w naszym serwisie, jeśli często korzystasz z platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Wraz z dalszym rozwojem API udostępnianego przez Steama, mamy w planach większą integrację naszego serwisu i forum z platformą od Valve. Dzięki temu będzie istniała możliwość wyświetlania publicznie dostępnych informacji ze Steam, takich jak ostatnio zdobyte achievementy czy poziom Steam.

Jakie informacje zostaną udostępnione serwisowi Gry-Online.pl?

Połączenie konta ze Steam nie wiąże się z żadnym ryzykiem utraty danych! Steam udostępnia nam jedynie unikalny identyfikator liczbowy zamiast danych logowania, więc nie musisz obawiać się o możliwość włamania. Serwis Gry-Online.pl przyporządkuje jedynie publiczne dostępne informacje podane na Twoim koncie Steam do Twojego konta GOLowego.

Jak to działa?

W zależności od tego jakim jesteś użytkownikiem, proces łączenia przebiega trochę inaczej. Poniżej znajduje się opis trzech ścieżek łączenia zależny od tego czy:

1. Nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem Gry-OnLine.pl.

Po przejściu do okienka „zaloguj” istnieje możliwość kliknięcia w przycisk „połącz” z ikonką platformy Steam. Po wybraniu tej opcji, użytkownik zostaje przeniesiony do strony udostępnionej przez Steam, na której należy wprowadzić swoje dane logowania do tej platformy cyfrowej.

Po udanym logowaniu, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę serwisu Gry-Online.pl, gdzie należy skorzystać z opcji „Załóż nowe konto”.

Wprowadź swoją ksywkę, login, email oraz hasło, zaakceptuj nasz regulamin, a następnie wybierz opcję „Zarejestruj”. Od tej chwili

Twoje konto Steam jest połączone z nowoutworzonym kontem GOL i możesz logować się do naszego serwisu za jego pomocą.

2. Posiadasz konto na Gry-OnLine.pl, ale nie jesteś zalogowany/-a.

Na ekranie logowania w serwisie Gry-OnLine.pl znajduje się ikonka logowania przez Steam. Po wybraniu tej opcji użytkownik zostaje przeniesiony do strony udostępnionej przez Steam, na której należy wprowadzić swoje dane logowania do tej platformy cyfrowej.

Po udanym logowaniu, użytkownik zostaje przeniesiony na podstronę serwisu Gry-Online.pl, gdzie należy wprowadzić dane logowania do naszego serwisu.

Po udanym logowaniu, konto Steam zostaje przypisane do konta GOLowego użytkownika. Od teraz możesz logować się do naszego serwisu swoim kontem Steam.

3. Posiadasz konto na Gry-OnLine.pl i jesteś zalogowany/-a.

Jeśli jesteś już zalogowany/-a na swoim koncie w naszym serwisie, na górnym pasku pojawi się ikonka logowania przez Steam. Po wybraniu tej opcji użytkownik zostaje przeniesiony do strony, na której należy wprowadzić swoje dane logowania do platformy cyfrowej od Valve.

Po udanym logowaniu, konto Steam zostaje przypisane do konta GOLowego użytkownika. Od teraz możesz logować się do naszego serwisu swoim kontem Steam.