autor: Emil Ronda
Konsole - podsumowanie
Konsole zdążyły zając na rynku elektronicznej rozrywki swe wyeksponowane miejsce. Granie w gry komputerowe i wideo stało się popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu...
Konsole – gwarancja udanej zabawy.
Konsole zdążyły zając na rynku elektronicznej rozrywki swe wyeksponowane miejsce. Granie w gry komputerowe i wideo stało się popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W naszych domach oprócz dobrze znanych komputerów osobistych coraz częściej stoją przy telewizorach konsole do gier. Ten „zwyczaj” od wielu lat jest obecny i znany powszechnie w Japonii, w kraju, który nazywany jest kolebką konsol. Już począwszy od 8-bitowych maszyn konsole zyskały tam ogromną popularność i ta nadal rośnie, na co dowodem mogą być coraz lepsze wyniki sprzedaży coraz to nowszych maszyn do grania. Świat tak naprawdę dojrzał konsole dzięki firmie Nintendo i ich dwóm produktom – Gameboyowi Color i NES (Nintendo Entertainment System). Prawdziwy boom miał jednak miejsce w momencie pojawienia się konsoli absolutnie przełomowej – czyli PlayStation, dzięki której gry przeniosły się w trzeci wymiar. Zostawmy jednak historię konsol. Zobaczmy co dają nam dziś konsole, jak można je zareklamować komuś kto nie miał jeszcze z nimi do czynienia, dlaczego ich popularność rośnie i jak wypadają w ogólnym porównaniu. Artykuł ten powinien zaciekawić tych, którzy nie mieli z nimi styczności, tych którzy ostrzą sobie ząbki na taką zabawkę, a także osoby, które po prostu chciałyby się dowiedzieć czegoś o tych ciekawych i jakże zajmujących urządzeniach.

Specjalizacja – gry
Konsole do gier to urządzenia komputerowe, których podzespoły i funkcjonalność razem wzięte oferują nam przede wszystkim gry i wygodę z ich użytkowania. Jeśli zastanawiacie się czemu w Japonii komputer służy do pracy, a konsola do grania, to odpowiedź jest z pozoru bardzo prosta. Skośnoocy bracia nie mają zbyt wiele czasu na grzebanie w bebechach komputerów, by te łaskawie dały im parę godzin zabawy. „Jeśli chcę zagrać, to chcę od razu” – powiedziałby japoński gracz. Być może dlatego, że ma mało czasu, nie chce marnować swej energii itp. Jeśli szukać porównania, to zwróćcie uwagę na japońskie sztuki walki – aikido, czy karate. Liczy się efekt uzyskany w krótkim czasie. W aikido każdy zbędny ruch jest błędem. Perfekcja? Nie posuwajmy się aż tak daleko, bo zaraz grono zagorzałych fanów PC czytających te słowa zada kłam tej tezie, jakoby konsole miałyby być perfekcyjnym narzędziem służącym do grania. Po cichu jednak powiemy Wam, że tak właśnie jest. Są znakomite w pełnieniu swej funkcji, czyli dostarczaniu gier, gdyż z tą myślą są tworzone. Układy wewnętrzne – ich funkcje są ściśle określone i przypominają dobrze zgraną grupę od zadań specjalnych.