Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2012, 09:13

autor: Góral

Zapowiedziano trzecią część przygodówki Deponia - Goodbye Deponia

Firma Daedalic Entertainment ujawniła, że pracuje nad grą Goodbye Deponia, trzecią częścią ciepło przyjętej produkcji point-and-click. Finał przygód głównego bohatera serii - Rufusa - ukaże się w przyszłym roku.

Niemiecki wydawca i producent gier wideo, firma Daedalic Entertainment, zapowiedział trzecią część przygodówki Deponia. Goodbye Deponia ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC i będzie ostatnią odsłoną ciepło przyjętej serii gier przygodowych.

Goodbye Deponia – ostatnia część trylogii - Zapowiedziano trzecią część przygodówki Deponia - Goodbye Deponia - wiadomość - 2012-12-11
Goodbye Deponia – ostatnia część trylogii

Nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat „trójki”, ale wiemy, że zakończenie przygód Rufusa poznamy jesienią 2013 roku. Główny bohater, wraz ze swoją miłością - Goal, odnajdzie drogę do Elysium i uratuje planetę przed zagładą. To właśnie Rufus – egoista, cynik i osoba niezbyt pasująca do roli bohatera - czyni Deponię tak ciekawą produkcją. Chłopak zmieni swoje nastawienie, zacznie mieć wątpliwości i po raz kolejny będzie sednem całej zabawy.

Deponia to seria klasycznych gier przygodowych opowiadająca o Rufusie, który musi uratować tytułową planetę przed zagładą, gdyż możnowładcy mieszkający w mieście Elysium wydali nakaz jej zniszczenia. Klucze do miasta znajdują się w głowie jego ukochanej - Goal. W wyniku nieszczęśliwej operacji, dziewczyna straciła rozum i doznała rozszczepienia świadomości, co dodatkowo utrudnia i tak niemożliwie problematyczną misję. Do tej pory ukazały się dwie produkcje sygnowane tą marką - Deponia i Chaos on Deponia. Trzecia część zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach PC.