Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 09:20

autor: Aquma

Zapowiedziano nowe DLC do Stellaris - Apocalypse

Stworzona przez firmę Paradox strategia 4X Stellaris doczeka się kolejnego dodatku. Dzięki DLC Apocalypse w grze pojawią się m.in. nowe ścieżki rozwoju i zdolności do wykupienia, olbrzymie statki flagowe klasy Titan, a także Colossus – gigantyczna broń niszcząca planety wrogów.

W niedługiej przyszłości, w odległej galaktyce – apokalipsa nadchodzi do uniwersum Stellaris. - Zapowiedziano nowe DLC do Stellaris - Apocalypse - wiadomość - 2018-01-12
W niedługiej przyszłości, w odległej galaktyce – apokalipsa nadchodzi do uniwersum Stellaris.

Stellaris – ciekawa (i dobrze oceniana) strategia 4X autorstwa Paradox Interactive, doczeka się w tym roku kolejnego dodatku. DLC zatytułowane Apocalypse doda do gry szereg nowych opcji, które powinny ucieszyć zarówno graczy nastawionych bojowo, jak i tych, którzy swoją galaktykę wolą podbijać w relatywnym pokoju.

Ta pierwsza grupa z pewnością uraduje się z powodu nowych, olbrzymich statków flagowych klasy Titan, posiadających potencjał siania gigantycznego zniszczenia we flocie przeciwnika. Radosny uśmiech na ustach wywołać może także Colossus – nasza własna „gwiazda śmierci”, która pozwoli zniszczyć wyjątkowo nielubiane przez nas planety, kontrolowane przez rywali. Z kolei kosmiczni pacyfiści otrzymają nowe sposoby na wydawanie Jedności (ang. Unity) – w postaci tzw. Ambicji Jedności (ang. Unity Ambitions). Rozgrywkę ułatwią również nowe perki i ścieżki rozwoju. Dodatkowo, dzięki aktualizacji w grze pojawią się gwiezdni piraci.

Uwaga na maruderów – gwiezdnych nomadów, którzy najeżdżają osiadłe imperia i budują swoje życia na granicach cywilizacji. Zatrudniaj ich jako najemników w swoich własnych konfliktach, ale uważaj – jeśli się zjednoczą, mogą wywołać zupełnie nowego rodzaju kryzys w późnej fazie gry – czytamy na oficjalnej stronie dodatku.

Stellaris: Apocalypse wyląduje na rynku w pierwszym kwartale bieżącego roku. Twórcy gry udostępnili także pierwszy, widowiskowy zwiastun.

  1. Recenzja gry Stellaris – Paradox podbija kosmos
  2. Paradox Interactive – strona oficjalna