Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2013, 11:30

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Fleish & Cherry in Crazy Hotel - przygodówkę w stylu czarno-białych filmów animowanych

Studio Red Little House ujawniło izometryczną przygodówkę Fleish & Cherry in Crazy Hotel, która połączy mechanizmy rozgrywki Little Big Adventure z klimatem czarno-białych filmów animowanych.

Niezależne studio Red Little House zapowiedziało przygodówkę Fleish & Cherry in Crazy Hotel, która utrzymana będzie w klimacie czarno-białych filmów animowanych z lat 30-tych ubiegłego wieku. Pod względem mechanizmów rozgrywki autorzy czerpią inspirację z serii Little Big Adventure. Otrzymamy zatem izometryczną kamerę, lekkie elementy zręcznościowe i masę pomysłowych zagadek.

  1. Fleish & Cherry in Crazy Hotel na Steam Greenlight
  2. Fleish & Cherry in Crazy Hotel na Indiegogo

Fleish & Cherry in Crazy Hotel powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera zapowiadana jest na końcówkę roku. Po ukończeniu prac nad wydaniem komputerowym Red Little House chce jednak przenieść projekt na inne platformy, w tym na konsolę Wii U. Autorzy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Natomiast na Indiegogo trwa crowdfundingowa zbiórka, która ma umożliwić zebranie pieniędzy potrzebnych na lepsze dopracowanie gry.

Akcja toczyć się będzie w zamieszkiwanym przez kreskówkowe postacie miasteczku Toonville, którego największą gwiazdą jest lisek imieniem Fleish. Przez lata jego rywal, czyli pan Mintz, wielokrotnie porywał ukochaną Fleisha – pannę Cherry. Ciągłe niepowodzenia zmusiły jednak w końcu Mintza do zmiany taktyki. Pewnego dnia uprowadza on więc Fleisha i zamyka go na ostatnim piętrze znajdującego się w budowie hotelu. Jedyną osobą, która może uratować gwiazdora jest Cherry i to nią właśnie pokierujemy w grze.

Akcja ukazana zostanie z kamery izometrycznej, a cała grafika będzie czarno-biała. W połączeniu ze sprytnymi filtrami wizualnymi ma to dać efekt przypominający stare filmy animowane. Zabawa polegać ma głównie na eksplorowaniu lokacji i pokonywaniu wyzwań logicznych. W grze znajdziemy zarówno typowo przygodówkowe zagadki, jak i łamigłówki wymagające nie tylko sprytu, ale również zręczności. Dodatkową atrakcją ma być system dialogów, pozwalający na swobodne dobieranie tematów rozmów. Kreskówkowy klimat w Fleish & Cherry in Crazy Hotel nie ograniczy się jedynie do warstwy wizualnej. Również umiejętności postaci oraz zasady rządzące światem wzorowane będą na starych filmach animowanych. Na przykład, przyjęcie spadającego kowadła na głowie nie zabije Cherry i zamiast tego spłaszczy ją, co pozwoli na dotarcie do niedostępnych wcześniej miejsc.