Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 listopada 2020, 13:30

autor: EnVakker

Zagrała nozdrza kosmity - aktorka z Battlefront 2 pojawiła się w The Mandalorian

Na planie 3. odcinka 2. sezonu The Mandalorian pojawiła się Janina Gavankar, znana z roli Iden Versio w grze Star Wars: Battlefront 2. Jej rola w serialu może jednak zaskoczyć.

Świat Gwiezdnych wojen zaludniony jest przez mnóstwo przedziwnych istot. Wiele z nich spotyka na swojej drodze tytułowy bohater serialu The Mandalorian. Okazuje się, że równie skomplikowane jak ich fizjonomia bywają sposoby przywoływania ich do życia na planie filmowym.

Przekonała się o tym aktorka Janina Gavankar, znana fanom gwiezdnej sagi z kampanii fabularnej gry Star Wars: Battlefront 2, gdzie wcieliła się w grywalną bohaterkę Iden Versio. Twórcy Mandalorianina zaproponowali jej rolę... nozdrzy kosmity rasy Mon Calamari. Tak, nozdrzy.

Zagrała nozdrza kosmity - aktorka z Battlefront 2 pojawiła się w The Mandalorian - ilustracja #1
Kosmita Mon Calamari animowany m.in. przez Janinę Gavankar

Okazuje się, że Frank Ippolito, jeden z głównych speców od efektów specjalnych przy Mandalorianinie, zaprojektował dla kosmity kostium wymagający dwuosobowej obsługi. On sam nałożył na siebie całą charakteryzację, a Gavankar była odpowiedzialna za animację nozdrzy, które u rasy Mon Calamari są mocno wyeksponowane.

Janina Gavankar nie została wybrana do pomocy przez przypadek. Ona i Frank Ippolito mają już za sobą historię owocnej współpracy - ich wspólnym dziełem jest m.in. siedemnastominutowy film Stucco, nagrodzony na festiwalu SXSW 2020 za nic innego, jak „Efekty Potwora" (ang. Creature Effects). Jak opowiada Gavankar, gdy Ippolito zadzwonił do niej i zapytał, czy chciałaby zagrać nozdrza Mon Calamari, odpowiedziała: „Cholera, tak!”

Kosmitę animowanego przez Janinę Gavankar i Franka Ippolito możecie zobaczyć w 2 sekundzie tego teasera:

Albo po prostu oglądając Rozdział 11. The Mandalorian, kiedy będzie już dostępny w Polsce.