Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 listopada 2017, 10:44

Zabicie świętego jelenia, Na karuzeli życia - weekendowe premiery filmowe

Pierwszego grudnia do polskich kin wejdzie aż 11 nowych filmów. Dwa najważniejsze to Zabicie świętego jelenia z Colinem Farrellem i najnowsze dzieło Woody'ego Allena (Na karuzeli życia).

Zabicie świętego jelenia

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Grecki reżyser Yorgos Lathimos zdobył uznanie filmem Kieł, a międzynarodowy rozgłos filmem Lobster. Ten drugi jest podobno niezłym zwiastunem tego, co czeka widzów na nowym, cudownie zatytułowanym Zabicie świętego jelenia. Lobster lączył dramat z komedią w bardzo niebanalny sposób, zaś Zabicie… jest czymś w rodzaju horroru i onirycznego dreszczowca. Rodzina cenionego kardiochirurga zderzy się z tragedią niezależnie od tego, jaką decyzje podejmie mężczyzna. Czy to los? Czy to złośliwość siły wyższej? Czy to tragedia? Na pewno warto przekonać się na własnej skórze.

 1. Reżyseria: Yorgos Lathimos
 2. Tytuł oryginalny: The Killing of a Sacred Deer
 3. Grają: Colin Farrell, Nicole Kidman, Alicia Silverstone

Na karuzeli życia

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Niezmiennie zapracowany Woody Allen zaprasza widzów na seans swojego czterdziestego ósmego (!) filmu – Na karuzeli życia. Reżyser ostatnio miłuje się w fabułach umieszczonych w przeszłości i w ten sposób nawiązuje do klasyki amerykańskiego kina. Nowa propozycja rozgrywa się w latach 50-tych, gdzie na Coney Island zbiegną się wątki kilku bohaterów. Niespecjalnie szczęśliwie zamężna Ginny zakochuje się w przystojnym, młodym ratowniku, a w tym samym czasie w jej domu pojawia się córka męża szukająca schronienia przed gangsterami. Coraz mniej komedii w filmach Allena, ale to bez wątpienia świadomy zabieg.

 1. Reżyseria: Woody Allen
 2. Tytuł oryginalny: Wonder Wheel
 3. Grają: Kate Winslet, Juno Temple, Justin Timberlake

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Nie jestem twoim murzynem (dokumentalny film o historii rasizmu w USA),
 2. Co wiecie o swoich dziadkach? (druga część komedii Tata kontra tata z Willem Ferrellem i Markiem Wahlbergiem),
 3. Serce miłości (dobrze oceniany polski dramat o miłości łączącej pewną artystkę i eksperymentującego muzyka),
 4. Morderstwo w hotelu Hilton (policjant próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety tuż przed wybuchem egipskiej rewolucji),
 5. Pierwsza gwiazdka (familijny film animowany o zwierzętach będących drugoplanowymi bohaterami historii świąt Bożego Narodzenia),
 6. Rodzina na sprzedaż (argentyński dramat o kobiecie pragnącej adoptować dziecko),
 7. Kumple z dżungli (zwierzęcy superherosi kontra koala-piroman),
 8. Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy (animowane lalki i animowane wodne ssaki, wiadomo),
 9. Zimowe przygody Jill i Joy (fiński film familijny).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.