Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 13:12

X4 Foundations - patch 2.00 wprowadza wyczekiwane zmiany i nowości

Ukazał się patch 2.00 do X4: Foundations. Wprowadza on do tego kosmicznego symulatora wiele nowości, w tym opcję posiadania własnej stoczni oraz wsparcie dla Steam Workshop.

Gra ukazała się w listopadzie ubiegłego roku. - X4 Foundations - patch 2.00 wprowadza wyczekiwane zmiany i nowości - wiadomość - 2019-02-27
Gra ukazała się w listopadzie ubiegłego roku.
X4: FOUNDATIONS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Egosoft
  2. Wydawca: Egosoft
  3. Gatunek: symulator
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 30 listopada 2018 r.

Gra X4: Foundations, czyli najnowsza odsłona cyklu kosmicznych symulatorów studia Egosoft, otrzymała potężną aktualizację. Patch opatrzony został numerem 2.00 i wprowadza wiele wyczekiwanych przez fanów zmian oraz nowości.

Dzięki aktualizacji gracze mogą wreszcie stać się właścicielami własnych gwiezdnych stoczni i przystani. Pozwala to konstruować statki i sprzęt, które następnie wykorzystamy sami lub sprzedamy innym frakcjom, wpływając tym samym pośrednio na przebieg ich konfliktów i przy okazji mocno się bogacąc.

Autorzy gruntownie przebudowali również balans walki oraz wirtualnej ekonomii. Dzięki temu m.in. załoga naszej jednostki szybciej gromadzi doświadczenie, a walki z dużymi statkami są ciekawsze. Twórcy zaimplementowali także wsparcie dla usługi Steam Workshop, pozwalającej na łatwą instalację modów.

Patch 2.00 przynosi również masę poprawek błędów i wiele małych, ale przydatnych zmian, takich jak możliwość zmiany nazwy zapisanego stanu gry lub opcję kasowania save’ów. Ulepszono także interfejs.

Warto dodać, że autorzy już pracują nad kolejną dużą aktualizacją, która opatrzona zostanie numerem 2.20. Zaoferuje m.in. ulepszenia sterowania myszką, pozwalające na większą swobodę konfiguracji przycisków oraz skorzystanie z nowego trybu kontrolowania lotu. Ponadto za kilka dni wystartują beta-testy wersji gry przeznaczonej na komputery z systemem Linux.

Przypomnijmy, że X4: Foundations ukazało się 30 listopada zeszłego roku, wyłącznie na PC. Jak to bywa z tą serią, gra zadebiutowała z wieloma problemami technicznym. W rezultacie produkcja posiada średnią ocen na poziomie 60% według serwisu Metacritic. Generalnie najnowsza odsłona serii uznawana jest jednak za pozycję znacznie lepszą niż mocno uproszczone X Rebirth.

  1. Oficjalna strona gry