Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2018, 16:50

autor: Serek

Wiedźmin Netflixa - pojawiły się pierwsze materiały wideo z serialu?

W sieci możemy znaleźć nowe materiały wideo najprawdopodobniej pochodzące prosto z najbardziej wyczekiwanego nad Wisłą serialu Netfliksa. Udostępniła je firma Torpedo Pictures, która zajmuje się tworzeniem efektów specjalnych. Na krótkich filmach możemy zobaczyć różne sceny z Wiedźmina.

Teraz czekamy na zdjęcia pozostałych członków Drużyny Pierścienia. - Wiedźmin Netflixa - pojawiły się pierwsze materiały wideo z serialu? - wiadomość - 2018-12-13
Teraz czekamy na zdjęcia pozostałych członków Drużyny Pierścienia.

W sieci pojawiły się prawdopodobnie pierwsze materiały wideo (poza teaserem z Henrym Cavillem w roli Geralta) z nadchodzącego wielkimi krokami serialu Wiedźmin produkcji Netfliksa. Krótkie filmy pojawiły się na stronie Vimeo i zostały umieszczone przez Torpedo Pictures, czyli firmę specjalizującą się w tworzeniu efektów specjalnych do produkcji filmowych. Udostępnione wideo to prawdopodobnie pierwsze materiały filmowe, jakie przyszło nam zobaczyć, pochodzące bezpośrednio z serialu. Łącznie znalazły się tam cztery filmy - dwa dłuższe, ukazujące, w jaki sposób nakładano efekty specjalne na ujęcia, oraz dwa krótkie, prezentujące obraz po dodaniu komputerowych „upiększaczy”. Wszystkie materiały możecie zobaczyć tutaj.

Powyższe ujęcia prezentują wiedźmińskie siedliszcze ukryte gdzieś w górach, czyli oczywiście Kaer Morhen. Trzeba przyznać, że efekty specjalne robią wrażenie i komputerowo wygenerowana twierdza prezentuje się naprawdę okazale. Kolejne fragmenty, które znajdziecie na Vimeo, pokazują scenę plądrowania wioski. Naturalnie, nie wiemy kto ani kogo rabuje - aczkolwiek jedna z postaci widocznych w kadrze nosi na plecach herb Lyrii, krainy znanej fanom wiedźmińskiego uniwersum.

Zdjęcia nakręcono prawdopodobnie w Budapeszcie. Prace na planie Wiedźmina od Netfliksa trwają przynajmniej od miesiąca, ale nadal nie dostaliśmy żadnego oficjalnego zwiastuna produkcji. Główną rolę w serialu otrzymał Henry Cavill, znany głównie z postaci Supermana w kinowym uniwersum DC. Premiera netfliksowego Wiedźmina odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec 2019 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.