Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2018, 16:50

autor: Serek

Wiedźmin Netflixa - pojawiły się pierwsze materiały wideo z serialu?

W sieci możemy znaleźć nowe materiały wideo najprawdopodobniej pochodzące prosto z najbardziej wyczekiwanego nad Wisłą serialu Netfliksa. Udostępniła je firma Torpedo Pictures, która zajmuje się tworzeniem efektów specjalnych. Na krótkich filmach możemy zobaczyć różne sceny z Wiedźmina.

Teraz czekamy na zdjęcia pozostałych członków Drużyny Pierścienia. - Wiedźmin Netflixa - pojawiły się pierwsze materiały wideo z serialu? - wiadomość - 2018-12-13
Teraz czekamy na zdjęcia pozostałych członków Drużyny Pierścienia.

W sieci pojawiły się prawdopodobnie pierwsze materiały wideo (poza teaserem z Henrym Cavillem w roli Geralta) z nadchodzącego wielkimi krokami serialu Wiedźmin produkcji Netfliksa. Krótkie filmy pojawiły się na stronie Vimeo i zostały umieszczone przez Torpedo Pictures, czyli firmę specjalizującą się w tworzeniu efektów specjalnych do produkcji filmowych. Udostępnione wideo to prawdopodobnie pierwsze materiały filmowe, jakie przyszło nam zobaczyć, pochodzące bezpośrednio z serialu. Łącznie znalazły się tam cztery filmy - dwa dłuższe, ukazujące, w jaki sposób nakładano efekty specjalne na ujęcia, oraz dwa krótkie, prezentujące obraz po dodaniu komputerowych „upiększaczy”. Wszystkie materiały możecie zobaczyć tutaj.

Powyższe ujęcia prezentują wiedźmińskie siedliszcze ukryte gdzieś w górach, czyli oczywiście Kaer Morhen. Trzeba przyznać, że efekty specjalne robią wrażenie i komputerowo wygenerowana twierdza prezentuje się naprawdę okazale. Kolejne fragmenty, które znajdziecie na Vimeo, pokazują scenę plądrowania wioski. Naturalnie, nie wiemy kto ani kogo rabuje - aczkolwiek jedna z postaci widocznych w kadrze nosi na plecach herb Lyrii, krainy znanej fanom wiedźmińskiego uniwersum.

Zdjęcia nakręcono prawdopodobnie w Budapeszcie. Prace na planie Wiedźmina od Netfliksa trwają przynajmniej od miesiąca, ale nadal nie dostaliśmy żadnego oficjalnego zwiastuna produkcji. Główną rolę w serialu otrzymał Henry Cavill, znany głównie z postaci Supermana w kinowym uniwersum DC. Premiera netfliksowego Wiedźmina odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec 2019 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix