Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2023, 09:00

Kwadrans z nowym RPG akcji twórców Nioh - walka, skakanie i fabuła [Aktualizacja: ustawienia PC]

Otrzymaliśmy kolejne materiały z nadchodzącego Wo Long: Fallen Dynasty. Dzięki nim mamy okazję zapoznać się z gameplayem oraz historią ukazaną w produkcji.

Źródło fot. Team Ninja
i

Serwis The Mako Reactor przetestował wczesny build pecetowego Wo Long i wyciągnął kilka technicznych wniosków. Gra wspiera DLSS i monitory ultrawide, działa na Steam Decku i oferuje Photo Mode. Gracz może włączyć limit klatek (30/60), v-sync i HDR, określić jakość rozmaitych elementów graficznych (cenie, odbicia itd.), a także dostosować czcionki. Wersja PC obsługuje też DualSense’a.

Do premiery Wo Long: Fallen Dynasty coraz bliżej, w związku z tym Team Ninja publikuje kolejne materiały z produkcji. Dziś w Internecie pojawiły się dwa interesujące filmy, które łącznie składają się na 15 minut nowych treści. Pierwszy z nich daje nam wgląd w opowieści, drugi natomiast prezentuje gameplay.

Na zwiastunie fabularnym widzimy wprowadzenie do wojny między ludźmi a demonami, zrealizowane w kinowej oprawie z efektownymi scenami walki.

Gameplay, opublikowany przez Game Informer, ukazuje nam z kolei, jak będą prezentować się eksploracja i walka. Na materiale widać, jak protagonista przemierza jedną z lokacji dostępnych w grze z towarzyszem u boku. Gracz zagląda w kolejne zakamarki – posługując się praktycznie bez przerwy umiejętnością skoku (podwójnego) – i zdobywa nowe wyposażenie oraz natrafia na kolejnych przeciwników. Duży nacisk położono na ciche eliminowanie oponentów – między innymi z wysokości. Oczywiście nie zabrakło również efektownego starcia z bossem.

Wo Long: Fallen Dynasty ukaże się 3 marca 2023 roku. Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Należy również pamiętać, że produkcja trafi do usługi Game Pass już w dniu swojej premiery.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej