Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2021, 13:30

Władca Pierścieni - reżyserka Wiedźmina dołącza do produkcji serialu

Amazon angażuje kolejnych twórców do prac przy Władcy Pierścieni. Tym razem padło na reżyserkę Wiedźmina, Charlotte Brändström.

Kolejni twórcy dołączają do ekipy pracującej nad Władcą Pierścieni. Amazon zaangażował do produkcji francuską reżyserkę Charlotte Brändström. Jej najbardziej znanym dziełem są prawdopodobnie dwa odcinki serialu Wiedźmin od Netfliksa. Pracowała ona jednak nad wieloma innymi popularnymi tytułami. Ma już także na koncie współpracę z Amazonem. Wyreżyserowała bowiem odcinki seriali Odpowiednik oraz Człowiek z Wysokiego Zamku.

Brändström skomentowała swój angaż z dużym entuzjazmem.

Jestem bardzo podekscytowana perspektywą bycia wprowadzoną w wizję Śródziemia od J.D. i Patricka oraz zanurzenia się w ikoniczny świat J.R.R. Tolkiena. To wielki przywilej, by pracować w Nowej Zelandii z niesamowitym zespołem wielkich talentów Amazon Studios.

Charlotte Brändström jest kolejną osobą, która dołącza do szerokiego grona twórców pracujących nad Władcą Pierścieni. Projekt ten jest prawdopodobnie najważniejszą produkcją Amazonu. Firma poświęciła na jego pierwszy sezon aż 465 milionów dolarów. Szefowa studia, Jennifer Salke, twierdzi jednak, że liczba ta jest racjonalną kwotą biorąc pod uwagę skalę produkcji.

Na razie nie znamy żadnych efektów tych prac. Amazon jest jednak pewny swego i już zamówił drugi sezon produkcji. Pozostaje nam mieć nadzieję, że finalnie otrzymamy naprawdę satysfakcjonujące dzieło.