Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2022, 19:21

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Za kamerą 2. sezonu Pierścieni Władzy staną tylko reżyserki; wiemy, ile będzie odcinków

Platforma Prime Video poinformowała, że za kamerami drugiego sezonu Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy stoją wyłącznie kobiety. Wiemy również, ile odcinków będzie liczyła kolejna odsłona widowiska.

Źródło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Patrick McKay, John D. Payne, Amazon Studios, 2022
i

Jeszcze przed premierą pierwszego sezonu Pierścieni Władzy przedstawiciele Amazona potwierdzili, że historia oparta na prozie J.R.R. Tolkiena doczeka się kontynuacji. Mimo że serial nie spotkał się z taką przychylnością widzów, na jaką liczyli twórcy, w październiku w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się zdjęcia do kontynuacji przygód mieszkańców Śródziemia. Tymczasem na oficjalnej stronie Amazon Prime Video pojawiły się szczegóły związane z projektem.

Wedle zamieszczonych informacji produkcja – w przeciwieństwie do pierwszego sezonu – powstaje pod czujnym okiem wyłącznie płci pięknej. Reżyserkami Pierścieni Władzy zostały bowiem trzy kobiety – Charlotte Brändström, Sanaa Hamri oraz Louise Hooper. Brändström (która jako jedyna pracowała przy debiutanckim sezonie) znana jest przede wszystkim z pracy nad serialem Outlander oraz netfliksowym Wiedźminem. W dorobku Hamri znajdziemy nie tylko reżyserię teledysków, ale również produkcji telewizyjnych typu Shameless i Glee. Natomiast Hooper, podobnie jak Brändström, pracowała wcześniej nad Wiedźminem. Jej portfolio uzupełnia również Sandman.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że drugi sezon Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy będzie liczył 8 odcinków.

Warto na koniec przypomnieć, że biorąc pod uwagę niedawne wypowiedzi showrunnerów serialu, druga część Pierścieni Władzy powinna być znacznie wierniejsza książkom Tolkiena. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla osób, które nie były zadowolone z luźnego podejścia twórców do materiału źródłowego w pierwszym sezonie widowiska.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej