Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2022, 12:13

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Wiedźmin Netflixa z kolejnym spin-offem? Ponoć już trwają nad nim prace

Wygląda na to, że trzy produkcje z uniwersum Wiedźmina to dopiero początek. Netflix najwyraźniej planuje kolejny spin-off oryginalnej historii. O czym opowie?

Źródło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix, 2019
i

Rezygnacja Henry’ego Cavilla z roli Geralta mocno zszokowała wszystkich fanów Wiedźmina. Po tych wieściach zaczęli się zastanawiać, czy odejście ich ulubieńca po trzecim sezonie serialu nie będzie początkiem końca kultowej marki w Netfliksie.

Kolejny spin-off

Wiele wskazuje na to, że streamingowy gigant nie planuje rozstawać się z kurą znoszącą złote jajka. Wręcz przeciwnie, platforma robi przymiarki do dalszego rozwoju wiedźmińskiego uniwersum. Jak podaje niezawodny Redanian Intelligence, Netflix pracuje nad kolejnym spin-offem (po Zmorze wilka i Rodowodzie krwi). Produkcja będzie poświęcona bohaterom, których bliżej poznamy w dwóch ostatnich odcinkach trzeciego sezonu Wiedźmina.

Szczury – kim są?

Według doniesień dziennikarzy, nowa produkcja koncentrować się będzie na bandzie Szczurów. W książkach Andrzeja Sapkowskiego grupa ta – złożona z młodych i aroganckich wyrzutków – dokonywała napadów i rabunków. Skradzione rzeczy zaś najczęściej rozdawali mieszkańcom wsi, a kosztowności przeznaczali na uciechy doczesne. Warto również wspomnieć, że do gangu dołączyła na chwilę Ciri, która dała się ponieść zupełnie nowemu życiu.

Ekipa Szczurów

O ewentualnym spin-offie wciąż niewiele wiadomo, ale poznaliśmy aktorów, którzy wcielą się w członków bandy w trzecim sezonie Wiedźmina. Szczury zagrają Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallun (Kayleigh), Juliette Alexandra (Reef) i Aggy K. Adams (Iskra). W chwili pisania tej wiadomości nie wiemy, kto sportretuje resztę grupy.

Nowy serial, starzy twórcy

Ponadto Redanian Intelligence poinformował, że showrunnerką Szczurów (bo taką nazwę roboczą ma nosić projekt) będzie Haily Hall, która uczestniczy w rozwoju netfliksowego Wiedźmina od pierwszej serii. Dziennikarze spekulują, że rolę producentki wykonawczej nadal będzie pełnić Lauren Schmidt Hissrich.

Co ciekawe, zdjęcia do spin-offu, który rzekomo jest w fazie preprodukcji, mają powstać w Republice Południowej Afryki.

Na koniec przypomnijmy, że 25 grudnia na platformie Netflix zadebiutuje wspomniany wcześniej Wiedźmin: Rodowód krwi.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej