filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2022, 12:13

autor: Kamil Kleszyk

Wiedźmin Netflixa z kolejnym spin-offem? Ponoć już trwają nad nim prace

Wygląda na to, że trzy produkcje z uniwersum Wiedźmina to dopiero początek. Netflix najwyraźniej planuje kolejny spin-off oryginalnej historii. O czym opowie?

Źródło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix, 2019
i

Rezygnacja Henry’ego Cavilla z roli Geralta mocno zszokowała wszystkich fanów Wiedźmina. Po tych wieściach zaczęli się zastanawiać, czy odejście ich ulubieńca po trzecim sezonie serialu nie będzie początkiem końca kultowej marki w Netfliksie.

Kolejny spin-off

Wiele wskazuje na to, że streamingowy gigant nie planuje rozstawać się z kurą znoszącą złote jajka. Wręcz przeciwnie, platforma robi przymiarki do dalszego rozwoju wiedźmińskiego uniwersum. Jak podaje niezawodny Redanian Intelligence, Netflix pracuje nad kolejnym spin-offem (po Zmorze wilka i Rodowodzie krwi). Produkcja będzie poświęcona bohaterom, których bliżej poznamy w dwóch ostatnich odcinkach trzeciego sezonu Wiedźmina.

Szczury – kim są?

Według doniesień dziennikarzy, nowa produkcja koncentrować się będzie na bandzie Szczurów. W książkach Andrzeja Sapkowskiego grupa ta – złożona z młodych i aroganckich wyrzutków – dokonywała napadów i rabunków. Skradzione rzeczy zaś najczęściej rozdawali mieszkańcom wsi, a kosztowności przeznaczali na uciechy doczesne. Warto również wspomnieć, że do gangu dołączyła na chwilę Ciri, która dała się ponieść zupełnie nowemu życiu.

Ekipa Szczurów

O ewentualnym spin-offie wciąż niewiele wiadomo, ale poznaliśmy aktorów, którzy wcielą się w członków bandy w trzecim sezonie Wiedźmina. Szczury zagrają Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallun (Kayleigh), Juliette Alexandra (Reef) i Aggy K. Adams (Iskra). W chwili pisania tej wiadomości nie wiemy, kto sportretuje resztę grupy.

Nowy serial, starzy twórcy

Ponadto Redanian Intelligence poinformował, że showrunnerką Szczurów (bo taką nazwę roboczą ma nosić projekt) będzie Haily Hall, która uczestniczy w rozwoju netfliksowego Wiedźmina od pierwszej serii. Dziennikarze spekulują, że rolę producentki wykonawczej nadal będzie pełnić Lauren Schmidt Hissrich.

Co ciekawe, zdjęcia do spin-offu, który rzekomo jest w fazie preprodukcji, mają powstać w Republice Południowej Afryki.

Na koniec przypomnijmy, że 25 grudnia na platformie Netflix zadebiutuje wspomniany wcześniej Wiedźmin: Rodowód krwi.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej