Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 grudnia 2021, 12:15

autor: Patryk Kubiak

Miliony obejrzanych godzin. Wiedźmin liderem oglądalności Netflixa

Tak jak przewidywano, 2. sezon Wiedźmina okazał się przebojem. Serial był liderem oglądalności na Netflixie w ostatnim tygodniu, zostawiając w pokonanym polu m.in. Dom z papieru i Titans czy film Niewybaczalne.

Drugi sezon Wiedźmina szturmem zdobył Netflixa. Mimo podzielonych opinii widzów na temat jakości samego widowiska, specjaliści od marketingu zrobili wszystko, by Geralt trafił pod jak najwięcej strzech. I wygląda na to, że zasłużyli na premię.

Według oficjalnych statystyk Netflixa powrót Białego Wilka na szlak oglądano w pierwszym tygodniu przez ponad 142 mln godzin. Tym samym drugi sezon Wiedźmina był liderem nie tylko wśród programów telewizyjnych dostępnych na platformie, ale i najczęściej oglądaną produkcją w ogóle. Wśród anglojęzycznych seriali znajduje się za nim… pierwsza odsłona ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego, która w tym samym czasie uzbierała 49 mln godzin.

Miliony obejrzanych godzin. Wiedźmin liderem oglądalności Netflixa - ilustracja #1

Co ciekawe, wszystkie pozostałe produkcje na miejscach od trzeciego do dziesiątego zgromadziły razem znacznie mniej niż sam drugi sezon Wiedźmina, bo „jedynie” 110 mln godzin bez grosza. W zestawieniu tym znajdują się m.in. Titans, Zagubieni w kosmosie, Selling Tampa, Sprzątaczka czy Arcane. Pośród nieanglojęzycznych programów liderem jest Dom z papieru z 55 mln godzin, a na czele filmów plasuje się Niewybaczalne, które zebrało prawie 75 mln godzin.

Coraz większą popularność zyskuje również… petycja o odwołanie showrunnerki serialu, Lauren Schmidt Hissrich. Gdy piszę ten tekst, pod apelem widnieje ponad 6 300 podpisów. Nie jestem przekonany, czy cała akcja ma sens, ale jedno jest pewne: inicjatorom nie można odmówić ani ambicji, ani zapału.