filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2022, 12:09

autor: Marcin Nic

Widzowie Thor: Miłość i grom są rozczarowani, że ta usunięta scena nie trafiła do filmu

Thor: Miłość i grom to najnowszy film wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela. W sieci pojawiła się kolejna usunięta scena, która według fanów powinna pojawić się w produkcji.

Źródło fot.: Thor: Miłość i grom; Taika Waititi; Marvel Studios; 2022

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery dotyczące filmu Thor: Miłość i grom.

Thor: Miłość i grom to czwarty solowy film, w którym głównym bohaterem jest tytułowy Bóg Piorunów. Produkcja zadebiutowała na ekranach kin w lipcu bieżącego roku. Nie spotkała się jednak z dużym uznaniem wśród widzów, którzy zauważyli, że jest zbyt chaotyczna.

Od wczoraj film ten można oglądać na platformie Disney+. Do sieci trafiają również usunięte sceny, które dodają czwartemu Thorowi większej głębi i sensu, a przede wszystkim sprawiają, że nie jest to obraz typowo komediowy. Zwłaszcza ostatnio opublikowana scena spowodowała, że fani zastanawiają się, czemu twórcy zdecydowali się ją wyciąć z finalnej wersji (via The Direct).

Marvel opublikował kolejną usuniętą scenę, w której możemy zobaczyć Thora, Jane Foster oraz Zeusa. Zwłaszcza ta ostatnia postać wysuwa się na pierwszy plan. Na prawie dwuminutowym fragmencie widzimy bohatera granego przez Russella Crowe’a, który przybywa na Ziemię i daje Thorowi wskazówki dotyczące Boskiego Pioruna.

Chciałbym cię czegoś nauczyć, czego nie nauczyłem moich synów... A mam wielu synów. Piorun może być czymkolwiek. To tylko elektryczność, możesz nią władać kiedykolwiek chcesz. Moc jest wszędzie, musisz ją tylko okiełznać... Moc pochodzi z serca.

Pod opublikowanym filmem można zauważyć wiele komentarzy, w których użytkownicy zastanawiają się, dlaczego ta scena została usunięta z finałowej wersji filmu. Zwłaszcza, że idealnie balansuje ona momenty komediowe z tymi bardziej poważnymi. Mamy również wytłumaczenie, w jaki sposób Thor przekazał moce dzieciom z Asgardu.

Disney+ kupisz tutaj

Oczywiście pozostaje zadać pytanie, jak wyglądałaby reszta filmu, gdyby twórcy zdecydowali się zostawić tę konkretną scenę nietkniętą. Można się spodziewać, że pozbawieni zostalibyśmy wątku ataku Thora na Zeusa, a całość przedstawiona zostałaby zupełnie inaczej. Niepotrzebna w tym wypadku byłaby również scena po napisach, w której Zeus rozkazuje Herkulesowi odnaleźć Thora.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej