Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 grudnia 2021, 18:00

autor: Ania Orzech

Warner Bros. miało w planach nakręcenie Matrixa bez Lany Wachowski

Producent James McTeigue wyznaje, że studio Warner Bros. rozważało nakręcenie Matrix: Zmartwychwstania bez Lany Wachowski na czele.

W niedawnym wywiadzie dla Collidera producent filmu Matrix: Zmartwychwstania, James McTeigue, wyznał, że Warner Bros. rozważało zatrudnienie innego reżysera. Jednak gdy Lana Wachowski ostatecznie wyraziła zainteresowanie projektem, studio zdecydowało się przydzielić tę rolę współtwórcy serii.

Myślę, że wszędzie tam gdzie chodzi o markę z tak dużym potencjałem zarobkowym, będzie masa spraw do omówienia. Jest to ten sam sposób, w jaki powtarza i nakręca się uniwersum Marvela albo taki Spider-Man, Thor czy Iron Man. Zawsze istnieje możliwość aktualizacji tych filmów tylko ze względu na ich potencjał zarobkowy i opowiadanie nowych historii. Nie powinienem mówić, że to myśl czysto fiskalna.

Producent wspomniał również o tym, w jaki sposób dowiedział się o powrocie Lany Wachowski do marki:

Zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ma pomysł i wie już, co dokładnie chce zrobić. W jej życiu miało miejsce wydarzenie, które sprawiło, iż poczuła chęć ponownego połączenia się z postaciami Trinity i Neo.

Pomimo nijakiego przyjęcia Matrixa: Zmartwychwstań, Warner Bros. wyraziło chęć dalszego wspierania Lany Wachowski. Dyrektor generalna studia Ann Sarnoff potwierdziła, że firma byłaby bardzo zainteresowana ewentualną produkcją Matrixa 5. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że niezależnie od nikłego sukcesu ostatniego filmu, Warner Bros. poważnie zastanowi się nad kolejną kontynuacją.